Wpis z mikrobloga

Dzisiaj uwalono dwa najważniejsze od dekad projekty budowlane - CPK oraz elektrownię atomową. Tymczasem wykop zajmuje sie robieniem laski Tuskowi i Giertychowi bo nie lubimy pisu xD mam tylko nadzieję, że dobrze Wam za to płacą bo nie wierzę, że ktos może być aż tak durny. A kasa Wam sie przyda na drogi prąd od niemców.

#sejm #bekazpisu #bekazlewactwa #cpk #atom
  • 112
  • Odpowiedz
  • 59
@GeDox: wojewoda pomorski zapowiedział, że EJ zostanie przeniesiona w inne miejsce a to spowoduje przesuniecie calego projektu o minimum 5 lat czyli poza obecną kadencje.
Co do CPK to Lasek który nawet nie kryje sie z niechęcią do tego projektu zapowiedział jego "audyt". Juz teraz moge Ci powiedzieć, że wyjdzie iz CPK sie nie opłaca, lepiej latac z Berlina
  • Odpowiedz
tu masz o atomie, chcą powtórzyć wybór lokalizacji, co oznacza jakieś dodatkowe 5 lat zdaniem Wiecha


@77023: chcą przenieść do miejscowości obok, w której są już ruiny elektrowni, która nie powstała. Where wady? I tak miałaby ruszyć w 2033, najwyżej ruszy w 2035.
  • Odpowiedz
  • 18
@robertkk: po prostu widziałem troche w życiu i nasze Okęcie to jest lotnisko, ktorego nie chcieliby nawet w Afryce. A nasze położenie geograficzne jest idealne na tego typu projekt
  • Odpowiedz
wojewoda pomorski zapowiedział, że EJ zostanie przeniesiona w inne miejsce a to spowoduje przesuniecie calego projektu o minimum 5 lat czyli poza obecną kadencje.


@maczeta31: gdzie w artykule jest napisane, że minimum 5 lat?

Co do CPK to Lasek który nawet nie kryje sie z niechęcią do tego projektu zapowiedział jego "audyt". Juz teraz moge Ci powiedzieć, że wyjdzie iz CPK sie nie opłaca, lepiej latac z Berlina


@maczeta31: przecież
  • Odpowiedz
  • 43
@GeDox: wady to robienie calej dokumentacji od nowa czyli kolejne dziesiątki milionów wywalone w błoto. Dodatkowo przesunie to zakończenie inwestycji o kilka lat wiec kolejne pieniądze w bloto
  • Odpowiedz
  • 28
@GeDox: tego nie ma w artykule, pusal o tym Wiech.
Co do CPK- czyli bedziemy miec cztery srednie lotniska w kraju i zadne z nich nie będzie moglo spelniac roli hubu przesiadkowego i cargo- swietny pomysł
  • Odpowiedz
@maczeta31:

po prostu widziałem troche w życiu i nasze Okęcie to jest lotnisko, ktorego nie chcieliby nawet w Afryce

Rozumiem, ze po tym audyt niepotrzebny?

Ja np nie wiem czy CPK to nie megalomania pisu. Moze to cos na wzor Funduszu sprawiedliwosci lub przekopu mierzei
  • Odpowiedz