Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupić rodzicom 3.5t ekogroszku z PGG na swoje dane, rodzice biedni nie są (tata pracuje za granicą, niedawno młodemu kupili moto za 6k a ma 15lat) a auto mam zarejestrowane na tatę bo OC tanie.
Ubezpieczenie wychodzi wiec zażartowałem że w ramach ostatnich urodzin i jako podziękowanie za kupno węgla mogliby mi opłacić to ubezpieczenie, mama stwierdziła że chyba mnie „coś boli”, poczułem się jakby mi ktoś w twarz napluł, bo Ja ślęczę przy tym kompie od maja a oni nawet dziękuje nie powiedzieli. Mam plan żeby ten węgiel sprzedać dalej po prostu, Ja mieszkam w bloku wiec opał mi nie potrzebny a oni może by nabrali do mnie trochę szacunku, jedynie co to mi babci szkoda bo ona niczego nie zawiniła a też tam mieszka.
#rodzina #logikarozowychpaskow #pytanie #gownowpis
Pobierz maikeleleq - Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupi...
źródło: comment_1660111690kLaCjhIMiA0JPrVLveDyZh.jpg
  • 296
@Cyk_dwujeczka: masz wyżej moją relację z ojcem ( ͡° ͜ʖ ͡°) - chciałbym mieć taką no ale niestety, jest jak jest. Tzn w pewnym sensie jest w porządku, jak trzeba pomóc w sensie nie wiem - pomalować pokój to przyjedzie i pomoże pomalować ale żeby materialnie coś pomóc to nie ma opcji.
@januszdoe no i go spełnili. Jeśli było mu bardzo źle to ma zdrowe ręce i nogi więc może zawsze się odciąć i iść swoją drogą. Jest dorosły i nie mają w obowiązku go opłacać do końca życia.

Widzę, że tu dużo #!$%@? jest co życia nie ogarnia.
@stanleyek: @Picfan: bardziej mam już dość tego że moi tylko biorą, mojej różowej rodzice kupili jej mieszkanie, płacą czynsz i opłaty i ciagle wciskają siano albo przywożą nam jedzenie czy 10 zgrzewek wody „jakby co”, mi po prostu jest turbo przykro że moi się tak zachowują


@maikeleleq: po tym tekście to wiadomo, że bajt, albo że jesteś niezłym Oskarkiem :D
chlip chlip różowej wciskają siano a mi nie chcą
@Mr_Rolex: Wychodzę z założenia ze dziecku chce się dać jak najwiecej gdy samemu się nie miało, Ja na wszystko co fajniejsze musiałem sam zarobić gdy moi kuzyni mieli co chcieli


@maikeleleq: jeszcze ten tekst, masakra chłopie ogarnij się.
@Mr_Rolex

Rodzice zapewnili Ci żarcie i dach nad głową przez zapewnie minimum 20 lat twojego życia. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć na odrobinę wdzięczności z twojej strony.


Zrobili sobie dziecko, bo sami chcieli, nikt im nie kazał.
Jakby nie robili, to by nie musieli go utrzymywać, za co ma być im niby wdzięczny, za to, że z własnej potrzeby założyli rodzinę i karmili własne dzieci?

@maikeleleq nie #!$%@? teraz i
@maikeleleq: Może młody dostał ten motor bo po prostu powiedział "mamo, tato chcę motor" a nie rzucał jakieś aluzje pół żartem pół serio? Może jakbyś powiedział "mam OC do opłacenia a nie mam w tej chwili pieniędzy, jeśli udałoby mi się kupić taniej węgiel czy moglibyście mi to OC opłacić?" to by opłacili? I jak ojciec jest pantoflem to załatwiaj sprawy z matką.
Tacy rodzice co kupują dorosłemu dziecku wszystko, wciskają
@Mr_Rolex: @girlsjustwannahavefun: @tegie: @DziabulecKrogulec: @Cyk_dwujeczka: @kefas_safek: @DoubleM: @TaSQ: @januszdoe: @Fanatyk_Wedkarstwa: @quizonmyface: @kefas_safek: @szczuronap: @Mr_Rolex: @slusar_o2: @maQus: @e_bob:
Odpowiadam wszystkim bo chce napisać coś ogólnikowo, tu nie chodzi o siano i jakieś 500ziko tylko sam fakt tego że oni ode mnie „wymagają” abym coś zrobił bo i tak siedze w domu, a z ich strony nawet
@fuechsinn każdy rodzic wychodzi raczej z założenia (jeśli jest zdrowy i odpowiedzialny), że dziecko które zostanie odpowiednio wychowane doceni to co dostało od nich przez pierwsze 18 lat swojego życia (bo tyle jest w ich obowiązku ale wiadomo, że często trwa to dłużej) od rodziców i da sobie radę w życiu a nawet i być może kiedyś na starość pomoże w razie problemów ze zdrowiem.
To są zdrowe relacje z rodzicami. Jeśli