Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 885
Zasłabł nam maszynista. Zdarza się, szczęśliwie podczas postoju na stacji, pociąg nie był w ruchu, tak więc zagrożenia nie było żadnego.

Poszedł komunikat do podróżnych, że pociąg wydłuży postój ze względu na oczekiwanie na pogotowie ratunkowe. Od razu zgłaszali się podróżni, że mają przesiadki, jadą w drugi koniec kraju i że trzeba będzie im komunikować pociągi. Zbieram wszystkie skomunikowania, już wiem że postoimy około godzinę więc większość przesiadek uda się zorganizować.

Tymczasem przyszedł Janusz rodu Nadciśnieńskiego, z brzuchem wąsami i z mordą do mnie:

NO NIE MOŻNA GOŚCIA WYSADZIĆ I NIECH SOBIE CZEKA NA POGOTOWIE A MY MOŻE POJEDZIEMY JEB*NE PEKAPE TYLKO OPÓŹNIASZ PAN POCIĄG ZAMIAST JECHAĆ

- Jest tylko jeden problem, pociąg bez maszynisty nie pojedzie. Czekamy na pogotowie, a potem będziemy czekać na drugiego maszynistę. Maksymalnie o 11:30 pojedziemy dalej.

NO TO NIE MA TUTAJ ŻADNEGO MASZYNISTY ŻEBY POJECHAŁ TO PRZECIEŻ PROSTE W BOK NIE POJEDZIE PRZECIEŻ

I poszedł xD

Pociąg doznał około 55 minut spóźnienia, a na stacji końcowej udało nam się zbić do 35 minut, co uważam za całkiem dobry czas biorąc pod uwagę okoliczności.

Inna sytuacja:
Środek nocy, mała stacja w Wielkopolsce, podróżna, starsza babka, podczas wychodzenia z wagonu upadła na peron na kolana, potykając się o własny bagaż. Trochę krwi, nogi zdarte, wstać nie może, nóg wyprostować nie da rady, płacze z bólu i mówi że potrzebuje pogotowie.

Cóż, czekamy, udzielamy pierwszej pomocy oraz informacji dla podróżnych że pociąg odjedzie z opóźnieniem "z powodu oczekiwania na pogotowie ratunkowe". Sporo pociągu wychodzi na papierosa na peron, podchodzi do mnie Karyna z papetonem w mordzie i mówi:

NO ELO NIE MOŻEMY JEJ ZOSTAWIĆ NA ŁAWCE SIEDZI A MY MOŻE POJEDZIEMY?

- Nie możemy, wezwaliśmy pogotowie i za 20-30 minut ruszymy. Nie możemy podróżnej samej sobie zostawić.

NO ALE SIEDZI SAMA NA ŁAWCE PORADZI SOBIE, TERAZ WSZYSCY W POCIĄGU CZEKAJĄ BO BABCIA SOBIE NIE POTRAFIŁA WYJŚĆ Z POCIĄGU

I widzę że z pogardą patrzy na babcię, która nie dość że płacze z bólu to jeszcze słyszy takie komentarze.

No i nieco łamiąc standardy obsługi podróżnych, odpowiadam:
- Wie pani co, jak kiedyś pani będzie potrzebować pomocy to zostawimy panią o 2 w nocy na peronie, a sami pojedziemy dalej, pasuje taki układ?

Zaciągając się petem odwróciła się i nie sądzę że zrozumiała moją odpowiedź ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znieczulica w kraju jest ogromna. Odjechaliśmy 20 minut spóźnieni, pogotowie zabrało starszą panią, a przesiadek na inne pociągi nie mieliśmy żadnych więc nikomu podróży tym spóźnieniem nie rozwaliliśmy.

...
A na zdjęciu: czeska lokomotywa serii 754 która prowadzi pociąg z Helu. Okolice Gdyni.

#dziendobrypoproszebilet

#polak #pogotowie #pociagi #pracbaza #pkp #kolej #karyna #janusz
g.....i - Zasłabł nam maszynista. Zdarza się, szczęśliwie podczas postoju na stacji, ...

źródło: comment_1658912510d0FV7PKbPlUJRNBH9Y5GAM.jpg

Pobierz
  • 116
NO TO NIE MA TUTAJ ŻADNEGO MASZYNISTY ŻEBY POJECHAŁ TO PRZECIEŻ PROSTE W BOK NIE POJEDZIE PRZECIEŻ


@gumpa_bobi: No i ma rację, jako dzieciak kierowałem wielokrotnie pociągiem "kiblem" dzięki "wujkowi" maszyniście. W wieku kilku lat opanowałem to w 15 minut, jedynie na początku zbyt mocno hamowałem z braku wyczucia hamulców xD
@gumpa_bobi Dramat co ludzie tu wypisują, wielkie kozaki dopóki sami by nie byli w sytuacji tej babki, albo dopóki tą babcią by nie była ich mama, albo babcia. Te same osoby potem piszą w komentarzach zdziwione dlaczego ludzie się gapią i patrzą na cierpienie innych na przystankach, w autobusach, albo nie zatrzymują się żeby pomóc komuś przy wypadku samochodowym. Najgorsze, że siedzą tutaj ludzie, którzy jakbym połamał nogi, to zostawiliby mnie na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@wrobel7: jeśli jest ochrona dworca lub SOK to wtedy przekazujemy pasażera tym osobom. W tej konkretnej sytuacji nie było nikogo komu moglibyśmy powierzyć opiekę nad pasażerem więc czekaliśmy.

@Anien: chronię swój tyłek i pomagam drugiemu człowiekowi. Skoro pracuję na stanowisku gdzie biorę odpowiedzialność za życie i zdrowie innych ludzi to muszę Babka wyła z bólu bo miała połamane nogi, do byle siniaka czy zadrapania nie wzywałbym pogotowia.

Śpiącego na ławce
@Boska_Klaudia: Na pewno nie po to żeby wprowadzać chaos i drzeć #!$%@?ę. W naszej kulturze za bardzo pobłażamy klientom, a prawda jest taka, że wiele osób na infolinii powinno nie być w ogóle obsłużonych przez swoje zachowanie, sporo też powinno być wypraszanych ze sklepów czy #!$%@? na zbity ryj z restauracji. Dbanie o klienta, uśmiechanie się, #!$%@? procedury które każą nawet największego chama i buraka traktować jak szlachetnie urodzonego są poniżające
@gumpa_bobi moja #rozowypasek jeździła kilka lat w KMŁ, takie i podobne historie to niemal codzienność. Ludzie to debile. Zawsze to wiedziałem ale nie wiedziałem, że aż tacy. Część ludzi jeżdżących pociagami są z innego świata. Jakby nasze reguły życia, współczucia czy zwykły zdrowy rozsądek ich nie dotyczy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gumpa_bobi: Wszystko spoko, znieczulica znieczulicą, zachowania bardzo nie na miejscu, ale bardziej bym to nazwał brakiem cierpliwości lub jej wyczerpaniem do całego PKP. Nie macie za grosz zaufania w społeczeństwie ze względu na notoryczne problemy, remonty, opóźnienia i ogólnie słabą jakość świadczonych usług. Przeciętnemu Polakowi kojarzycie się bardzo słabo i stąd takie reakcje. Łatwo zrzucić całą winę na pasażerów.
@gumpa_bobi z perspektywy ratownictwa medycznego jeśli pacjent jest pełnoletni, przytomny i w kontakcie logicznym to nie masz żadnego obowiązku zostawania z nim. Pomoc jest udzielona, odpowiednie służby poinformowane. W razie czego nie ma żadnej prawnej możliwości żeby pociągnąć Cię do odpowiedzialności. Nie ma co sobie narzucać jakiś dziwnych obowiązków, które nie wynikają z Twoich kompetencji. Jedyne co to poprosiłbym osoby dookoła żeby zwróciły uwagę na pacjenta w trakcie oczekiwania i jeśli samopoczucie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@gumpa_bobi: no beka, że pasażerowie są źli. Jasne są sytuację losowe ale jeżeli prawie codziennie jest jakieś opóźnienie to można być wyprowadzonym z równowagi. Sam jeżdżę 2 razy w tygodniu na trasie Łódź- Warszawa i co tam się #!$%@? to głowa mała. Za każdym razem macie inna wymówkę a to ktoś zasłabł, a to wars się pakuję, awarie itp. Rozumiem jeśli coś jest incydentem to można być wyrozumiałym ale jeśli pociągi
@gumpa_bobi: Nie ma na pokładzie pociągu "zbędnego" personelu? Mam na myśli kogoś kogo w drugiej sytuacji można by zostawić na stacji celem przypilnowania osoby poszkodowanej podczas gdy pociąg jedzie dalej. Wiadomo że nikt nie zastąpi maszynisty i jak jemu się coś stało to pociąg stoi, ale jedna osoba więcej która mogłaby się właśnie w takiej sytuacji gdzieś zostać mogłaby obniżyć opóźnienia mogące wyniknąć z takich wypadków jednocześnie podwyższając opinie i tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gumpa_bobi: no logiczne, że te dwa przypadki patusów które przytoczyłeś są poniżej krytyki, ale serio tak generalizować ("Znieczulica w kraju jest ogromna"), bo na kilkudziesięciu czy kilkuset pasażerów trafi się jeden, dwóch, trzech debili? Trochę to niepoważnie brzmi

Niezależnie od patusów - każdy człowiek zmuszony do częstego podróżowania koleją ma jej szczerze dość i niestety, czy to uzasadnione czy nie, komuś zawsze nerwy puszczą i wyżyje się na pracownikach pierwszego szczebla,
@Papieszpolak6996: powinny być takie "zbędne" osoby, bo podobnie jak w liniach lotniczych, PKP używa własnych zasobów do przemieszczania pracowników, więc szanse na to, że jakiś pracownik PKP w danym pociągu jest, a nie jest elementem załogi nie są pewnie małe.
niech chociaż ten darmowy bilet tak odpracuje :D