Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 885
Zasłabł nam maszynista. Zdarza się, szczęśliwie podczas postoju na stacji, pociąg nie był w ruchu, tak więc zagrożenia nie było żadnego.

Poszedł komunikat do podróżnych, że pociąg wydłuży postój ze względu na oczekiwanie na pogotowie ratunkowe. Od razu zgłaszali się podróżni, że mają przesiadki, jadą w drugi koniec kraju i że trzeba będzie im komunikować pociągi. Zbieram wszystkie skomunikowania, już wiem że postoimy około godzinę więc większość przesiadek uda się zorganizować.

Tymczasem przyszedł Janusz rodu Nadciśnieńskiego, z brzuchem wąsami i z mordą do mnie:

NO NIE MOŻNA GOŚCIA WYSADZIĆ I NIECH SOBIE CZEKA NA POGOTOWIE A MY MOŻE POJEDZIEMY JEB*NE PEKAPE TYLKO OPÓŹNIASZ PAN POCIĄG ZAMIAST JECHAĆ

- Jest tylko jeden problem, pociąg bez maszynisty nie pojedzie. Czekamy na pogotowie, a potem będziemy czekać na drugiego maszynistę. Maksymalnie o 11:30 pojedziemy dalej.

NO TO NIE MA TUTAJ ŻADNEGO MASZYNISTY ŻEBY POJECHAŁ TO PRZECIEŻ PROSTE W BOK NIE POJEDZIE PRZECIEŻ

I poszedł xD

Pociąg doznał około 55 minut spóźnienia, a na stacji końcowej udało nam się zbić do 35 minut, co uważam za całkiem dobry czas biorąc pod uwagę okoliczności.

Inna sytuacja:
Środek nocy, mała stacja w Wielkopolsce, podróżna, starsza babka, podczas wychodzenia z wagonu upadła na peron na kolana, potykając się o własny bagaż. Trochę krwi, nogi zdarte, wstać nie może, nóg wyprostować nie da rady, płacze z bólu i mówi że potrzebuje pogotowie.

Cóż, czekamy, udzielamy pierwszej pomocy oraz informacji dla podróżnych że pociąg odjedzie z opóźnieniem "z powodu oczekiwania na pogotowie ratunkowe". Sporo pociągu wychodzi na papierosa na peron, podchodzi do mnie Karyna z papetonem w mordzie i mówi:

NO ELO NIE MOŻEMY JEJ ZOSTAWIĆ NA ŁAWCE SIEDZI A MY MOŻE POJEDZIEMY?

- Nie możemy, wezwaliśmy pogotowie i za 20-30 minut ruszymy. Nie możemy podróżnej samej sobie zostawić.

NO ALE SIEDZI SAMA NA ŁAWCE PORADZI SOBIE, TERAZ WSZYSCY W POCIĄGU CZEKAJĄ BO BABCIA SOBIE NIE POTRAFIŁA WYJŚĆ Z POCIĄGU

I widzę że z pogardą patrzy na babcię, która nie dość że płacze z bólu to jeszcze słyszy takie komentarze.

No i nieco łamiąc standardy obsługi podróżnych, odpowiadam:
- Wie pani co, jak kiedyś pani będzie potrzebować pomocy to zostawimy panią o 2 w nocy na peronie, a sami pojedziemy dalej, pasuje taki układ?

Zaciągając się petem odwróciła się i nie sądzę że zrozumiała moją odpowiedź ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znieczulica w kraju jest ogromna. Odjechaliśmy 20 minut spóźnieni, pogotowie zabrało starszą panią, a przesiadek na inne pociągi nie mieliśmy żadnych więc nikomu podróży tym spóźnieniem nie rozwaliliśmy.

...
A na zdjęciu: czeska lokomotywa serii 754 która prowadzi pociąg z Helu. Okolice Gdyni.

#dziendobrypoproszebilet

#polak #pogotowie #pociagi #pracbaza #pkp #kolej #karyna #janusz
g.....i - Zasłabł nam maszynista. Zdarza się, szczęśliwie podczas postoju na stacji, ...

źródło: comment_1658912510d0FV7PKbPlUJRNBH9Y5GAM.jpg

Pobierz
  • 116
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 96
@kupuje_bulki_w_almie: byli tacy którzy myśleli tak jak ty i byli w takiej samej sytuacji - zostawili człowieka na peronie, który potrzebował pomocy. Zakończyli pracę w firmie na koniec miesiąca i to był tylko początek przygód związanych z tą sytuacją. I szczerze nie chciałbym powtarzać takich błędów.

Jeśli chodzi o zdrowie i życie pasażerów, to wtedy opóźnienie pociągu jest dla mnie sprawą którą wcale się nie interesuję. Będziemy stali 20 minut czy
@gumpa_bobi: zaczelibyście aktualizować rozkłady w aplikacjach do kupowania biletów, ja już prawie 2 miesiące czekam na jakąś wiadomość w sprawie zwrotu za przejazd który się nie odbył bo strajkowaliście i nigdzie na głównej stronie ani w apce info o tym nie było i bilety można było normalnie kupować, żeby się dowiedzieć o co chodzi to musiałem googlować jakieś wiadomości
@kupuje_bulki_w_almie: "nie wiem ale się wypowiem". Faktycznie na każdej obsranej stacyjce powinno być utworzone stanowisko ds opieki nad podróżnymi...Wystarczyłoby ze babcia by zemdlała czy cokolwiek z szoku i pierwsze pytanie dlaczego zostawiona została bez opieki. Jak widzisz kogoś kto przewrócił sie na ulicy to tez dzwonisz tylko po pogotowie i zostawiasz delikwenta aż przyjadą rozumiem?
@kupuje_bulki_w_almie:

PKP to śmietnik bo od 1945 roku wytwarza się tam kultura półgłówków.


Ratowanie człowieka to okaza śmietnika i kultury półgłówków? To kim ty jesteś XDD

brak procedur, brak zawiadowcow czy jak to się nazywa, brak osób które mogłyby szybko podjechać


Procedura jest i @gumpa_bobi ją zastosował. Jesli chodzi o zawiadowców i inne osoby to co, pieniądze są? Gdybyś czytał, a nie zachowywał się jak małpa to byś wiedział, że karetka
@gumpa_bobi: A nie słuchaj tych malkontentów, dobrze, że masz w sobie człowieczeństwo. Ty procedur sam nie zmienisz. Oczywiście, że łatwiej byłoby, żeby na każdej stacji dyżurował inny motorniczy, ambulatorium, policja i w środku nocy był ktoś do ogarniania "siedzenia z babcią". Oni nie odkrywają żadnej Ameryki z tymi radami. Fakt faktem na razie takich ułatwień nie ma i pewnie szybko nie będzie, a Ty musisz dbać o życie pasażerów przede wszystkim.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@silnikAtrakcyjny:

Jak widzisz kogoś kto przewrócił sie na ulicy to tez dzwonisz tylko po pogotowie i zostawiasz delikwenta aż przyjadą

To jest wymagane przez prawo. Tak się też notabene ściąga wszelkiej maści meneli do szpitali- dobra dusza zadzwoni, że o 2 w nocy "pan na przystanku leży" i cyk badania na nfz, które mu się nie należą.
@gumpa_bobi ta znieczulica bierze się z wyścigu szczurów o g0wno
Większość tych pasażerów jechała do swojej smrodo roboty za średnia krajową. Jak się spóźnia to im szef premie obetnie i ci będą musieli oszczędzać na maśle.

Cóż dla mnie to jest brak dojrzałości z ich strony. Też jak miałam 20 lat ( ͡ ͜ʖ ͡) to potrafiłam biec na autobus żeby się nie spóźnić do roboty, ale
podróżna wypadła z pociągu na peron, mamy obowiązek się nią zaopiekować do momentu przyjazdu pogotowia. Zarządcy dworca nie ma bo nie ma też dworca, tylko peron pośród nocy. Podróżną komuś trzeba przekazać a nie zwalniać się z odpowiedzialności.


@gumpa_bobi: co w sytuacji, gdyby to był normalny dworzec z dostępnymi pracownikami/SOK? Przekazujesz taką pasażerkę obsłudze dworca, oni czekają z nią na pogotowie a pociąg w siną dal odjeżdża?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@gumpa_bobi: To napisz normalnie że własny tyłek chronisz a nie kreujesz się na wielkiego samarytanina xD Bo bo sorry, ale opóźnianie całego pociągu czekaniem na karetkę która przyjedzie cholera wie kiedy to trochę absurd jeśli babka sobie tylko nogi starła xD To nie jakiś zawał żeby ją trzeba było reanimować aż do przyjazdu ratowników. Jak na ławce śpi żul to też tak robicie? Pewnie nie bo wtedy to nie wasz problem