Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 885
Zasłabł nam maszynista. Zdarza się, szczęśliwie podczas postoju na stacji, pociąg nie był w ruchu, tak więc zagrożenia nie było żadnego.

Poszedł komunikat do podróżnych, że pociąg wydłuży postój ze względu na oczekiwanie na pogotowie ratunkowe. Od razu zgłaszali się podróżni, że mają przesiadki, jadą w drugi koniec kraju i że trzeba będzie im komunikować pociągi. Zbieram wszystkie skomunikowania, już wiem że postoimy około godzinę więc większość przesiadek uda się zorganizować.

Tymczasem przyszedł Janusz rodu Nadciśnieńskiego, z brzuchem wąsami i z mordą do mnie:

NO NIE MOŻNA GOŚCIA WYSADZIĆ I NIECH SOBIE CZEKA NA POGOTOWIE A MY MOŻE POJEDZIEMY JEB*NE PEKAPE TYLKO OPÓŹNIASZ PAN POCIĄG ZAMIAST JECHAĆ

- Jest tylko jeden problem, pociąg bez maszynisty nie pojedzie. Czekamy na pogotowie, a potem będziemy czekać na drugiego maszynistę. Maksymalnie o 11:30 pojedziemy dalej.

NO TO NIE MA TUTAJ ŻADNEGO MASZYNISTY ŻEBY POJECHAŁ TO PRZECIEŻ PROSTE W BOK NIE POJEDZIE PRZECIEŻ

I poszedł xD

Pociąg doznał około 55 minut spóźnienia, a na stacji końcowej udało nam się zbić do 35 minut, co uważam za całkiem dobry czas biorąc pod uwagę okoliczności.

Inna sytuacja:
Środek nocy, mała stacja w Wielkopolsce, podróżna, starsza babka, podczas wychodzenia z wagonu upadła na peron na kolana, potykając się o własny bagaż. Trochę krwi, nogi zdarte, wstać nie może, nóg wyprostować nie da rady, płacze z bólu i mówi że potrzebuje pogotowie.

Cóż, czekamy, udzielamy pierwszej pomocy oraz informacji dla podróżnych że pociąg odjedzie z opóźnieniem "z powodu oczekiwania na pogotowie ratunkowe". Sporo pociągu wychodzi na papierosa na peron, podchodzi do mnie Karyna z papetonem w mordzie i mówi:

NO ELO NIE MOŻEMY JEJ ZOSTAWIĆ NA ŁAWCE SIEDZI A MY MOŻE POJEDZIEMY?

- Nie możemy, wezwaliśmy pogotowie i za 20-30 minut ruszymy. Nie możemy podróżnej samej sobie zostawić.

NO ALE SIEDZI SAMA NA ŁAWCE PORADZI SOBIE, TERAZ WSZYSCY W POCIĄGU CZEKAJĄ BO BABCIA SOBIE NIE POTRAFIŁA WYJŚĆ Z POCIĄGU

I widzę że z pogardą patrzy na babcię, która nie dość że płacze z bólu to jeszcze słyszy takie komentarze.

No i nieco łamiąc standardy obsługi podróżnych, odpowiadam:
- Wie pani co, jak kiedyś pani będzie potrzebować pomocy to zostawimy panią o 2 w nocy na peronie, a sami pojedziemy dalej, pasuje taki układ?

Zaciągając się petem odwróciła się i nie sądzę że zrozumiała moją odpowiedź ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znieczulica w kraju jest ogromna. Odjechaliśmy 20 minut spóźnieni, pogotowie zabrało starszą panią, a przesiadek na inne pociągi nie mieliśmy żadnych więc nikomu podróży tym spóźnieniem nie rozwaliliśmy.

...
A na zdjęciu: czeska lokomotywa serii 754 która prowadzi pociąg z Helu. Okolice Gdyni.

#dziendobrypoproszebilet

#polak #pogotowie #pociagi #pracbaza #pkp #kolej #karyna #janusz
Pobierz
źródło: comment_1658912510d0FV7PKbPlUJRNBH9Y5GAM.jpg
  • 116
@Xemioza: kilka lat temu jechałem pociągiem i była jeszcze bardziej kuriozalna sytuacja; pociag sie zatrzymał przy peronie, drzwi sie otwierają no i z ławki podniósł się menel z flachą w łapie i rusza w strone drzwi. Tuz przed nimi pociagnal jeszcze lyka no i zgon, padl jak dlugi. Oczywiscie pociag stanął na 3 godziny, wstrzymany ruch, ambulans, policja, wszystkie możliwe służby. Typ w pewnym momencie sie obudzil i wrocil na ławkę
NO ELO NIE MOŻEMY JEJ ZOSTAWIĆ NA ŁAWCE SIEDZI A MY MOŻE POJEDZIEMY?

- Nie możemy, wezwaliśmy pogotowie i za 20-30 minut ruszymy. Nie możemy podróżnej samej sobie zostawić.

NO ALE SIEDZI SAMA NA ŁAWCE PORADZI SOBIE, TERAZ WSZYSCY W POCIĄGU CZEKAJĄ BO BABCIA SOBIE NIE POTRAFIŁA WYJŚĆ Z POCIĄGU

I widzę że z pogardą patrzy na babcię, która nie dość że płacze z bólu to jeszcze słyszy takie komentarze.


@gumpa_bobi:
@gumpa_bobi: tak na przyszłość, bo nie jeżdżę aż tak często, a trochę się to różni niż w przypadku lotów, ale jest taka sytuacja, że czekam w pociągu aż ruszymy, bo pogotowie, mówię konduktorowi, że za godzinę mam przesiadkę, ale to pendolino, więc pewnie nie będzie czekać. I co wtedy? Bilet mi przepada, mam kupić nowy na najbliższy pociąg i oczekiwać zwrotu za pendolino plus nowy bilet? Czy odjechał i elo, martw
@gumpa_bobi: 55 min w takiej sytuacji to niezły wynik, latem często zatrzymują się w połowie trasy i trwa to często powyżej 30 minut, albo takie opóźnienia samego pociągu w wakacje to też standard(na pomorzu, ale przypuszczam że w reszcie kraju też).

Btw, raz miałem flixbusa w Gdańsku do Wawy i w moim mieście akurat lokomotywa odmówiła posłuszeństwa, naiwnie czekałem 30 min na dworcu a potem ogarnąłem auto i był pościg za
@gumpa_bobi: Druga sytuacja jak najbardziej zrozumiała, tam pewnie był ktoś zeby zostać z babką, cały pociąg czeka i dostanie opóźnienie BO BABKA #!$%@?ŁA NOGE I SIEDIZ NA PERONIE XDD
To nie ma sensu, dziękuje ci mirku, już wiem dlaczego PKP jest tak #!$%@? i ma takie opóźnienia, bo stoi nawet jak mogło by pojechać, elo! _*zaciąga się szlugiem i odchodzi na pięcie*_
@gumpa_bobi: pół Polski jest specjalistami w kwestiach prawnych. Jak i lekarzami. A druga połowa bez względu na okoliczności przyklaskuje. Nic się kobiecie nie stało, nie wymaga reanimacji, natychmiastowego działania, chłopie nie masz absolutnie żadnego obowiązku czekać z nią. Bzdur jakichś naczytałeś się cholera wie gdzie, które nie mają żadnego podparcia w kodeksie, a jeszcze głupoty opowiadasz o jakichś zwolnieniach. Idź jutro i zasięgnij opinii radcy, a nie na forum publicznym siejesz
Co w sytuacji jak dojeżdzamy na miejsce o godzinie 21 kolejny pociąg jest z samego rana, mogę iść wynająć hotel i oczekiwać zwrotu czy dalej "przepraszamy za opóźnienie", ale dalej martw się sam i czekaj przed dworce całą noc?


@sked: "przepraszamy" w PKP xD Najwyżej wielki pan konduktur @gumpa_bobi nawyzywa cię od Januszy z mordą i Karyn bo nieudolne jak #!$%@? PKP musi mieć nonstop jakieś awarie, opóźnienia, problemy techniczne i