Wpis z mikrobloga

@Filipterka25: można za coś płacić a można być ruchanym. W Polsce nie mamy kredytów na stały procent na cały okres kredytowania za to preferowane są kredyty na zmienny procent z rara równą (na malejące trzeba mieć wyższą zdolność). Mówienie więc o tej sytuacji jakby to była uczciwa, zwykła umowa to gwałt na logice xD

@SpalaczBenzyny: dokładnie chodziło mi o raty równe
mam nadzieje ze niedlugo dostaniemy 50% bezzwrotnego dofinansowania od panstwa


@theoforos1:

"Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy kredyciarza.

Miejcie ratę!... Nie tą niską,
Co pod kurek się mieści idealnie,
Lecz tę, co z wysoko podniesioną głową
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska"
można za coś płacić a można być ruchanym.


@powaznyczlowiek: Czy ktoś mu przystawił pistolet do głowy i kazał kupować mieszkanie?

INB4 "ale co, pod mostem" - nie, na wynajmie, gdzie przynajmniej miesięczne koszty nie skoczą dwukrotnie w pół roku.
Ale płacisz 1600zł za wynajem mieszkania wartego 550k?


@czlapka: Wynajem od funduszu czy tam lokalnego molocha. Nie znam dokładnie ich struktury w każdym razie nie od osoby prywatnej, w nowym apartamentowcu.

no i przecież wiadomo, że wpierw się spłaca odsetki głównie.


@czlapka: Mmm nie ma to jak spłacić najpierw 500k odsetek zanim się zacznie spłacać kapitał żeby nie daj boże Wibor nie spadł i bank stracił dochody xD
Tak wysoki WIBOR może być zaskoczeniem jedynie dla kogoś, kto jest albo bardzo młody, albo bardzo unikał informacji gospodarczych przed 2007 rokiem.


@Filipterka25: Przecież kredyty hipoteczne powinny być zakazane przez KNF bo Polacy są zwyczajnie zbyt głupi że oferować im taki instrument. Nikt już nie pamięta wywózki z 2008 i mamy dokładnie te samo #!$%@? na temat ceny surowców i że śpaść nie może bo inflacja bo ceny surowców bo mają
Nikt już nie pamięta wywózki z 2008 i mamy dokładnie te samo #!$%@? na temat ceny surowców i że śpaść nie może bo inflacja bo ceny surowców bo mają przecież kredyty


@KochanekAdmina: możesz przybliżyć o co chodziło

Przecież kredyty hipoteczne powinny być zakazane przez KNF bo Polacy są zwyczajnie zbyt głupi że oferować im taki instrument.


@KochanekAdmina: amen xD
Przecież kredyty hipoteczne powinny być zakazane przez KNF bo Polacy są zwyczajnie zbyt głupi że oferować im taki instrument.


@KochanekAdmina: Polacy są niewyedukowani. To jest problem.

Nasze szkoły uczą recytowania formułek (czy to paciorek, czy inna oda do młodości, czy mechaniczne powtarzanie rozwiązywania równań z dwiema niewiadomymi - to wszystko to klepanie formułek). TOTALNIE kładzie się lachę na umiejętność zdobywania wiedzy, bo po co to komu, a na co, przecież w
możesz przybliżyć o co chodziło


@Crisu: chodziło to że pustaki w 2007 chodziły po 3x więcej niż w 2009 po pęknięciu bańki. Jak ci rata kredytu idzie w kosmos to przychodzi pan i mówi że oferuje ci 300k i #!$%@? go to boli że zapłaciłeś 500k, to twój problem i twojej niewypłacalności. Albo idziesz na takie warunki albo spłacaj sobie kredyt xD Na koniec dnia jak i tam nie miałeś wypłacalności
@emeig: @Kadet20: @Fearaneruial: umowa kredytowa na 30+ lat to najlepszy test na IQ dla p0laka robaka jaki wynaleziono- nie przeczytał nie zrozumiał ale iksa postawił xD

A teraz kwiiii oszukoli xD


@tellet: Jesteś zbyt głupi żeby zrozumieć to, że wszystkie banki w Polsce działają w zmowie oferujac dokładnie ten sam produkt na tych samych warunkach z oprocentowaniem opartym o wskaźnik nad którym nikt nie ma żadnej kontroli. Polak
Polak nie może wybrać formy finansowania zakupu mieszkania, które jest podstawową i żywotną potrzebą bo z mieszkań zrobiono dobro luksusowe którego cenami się spekuluje.


@PanBulibu: Mieszkanie to tak naprawdę instrument finansowy banków "Jak sprzedać debilowi duża ilość gotówki". Mieszkanie to idealny instrument bo już nie musisz dawać 3000zł na zakup telewizora tylko możesz sprzedać 500.000zł xD

Do tego wielka kampania marketingowa że mieszkanie NO #!$%@? MUSISZ MIEĆ SWOJE NA WŁANOŚĆ BO
@KochanekAdmina: ja mam kredyt od 10 lat, uczciwie go sobie spłacam, powolutku, tak mnie stać. Pracuję, płacę podatki. Boli mnie to, że jestem traktowany jak maszynka do robienia zysków dla banku bo mnie nie przysługuje żadna ochrona prawna.

Wynajem? Dopóki nie działa w Polsce budownictwo komunalne zarządzane przez samorządy i władze lokalne z regulowanymi cenami to nie ma mowy żebym spłacał czyjś kredyt a na starość został literalnie z niczym. Teraz