Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@korpoRator: no nieprawda bo w przypadku rat malejących te odsetki wylicza się na bieżąco "w locie", a w przypadku równych właśnie wylicza się pulę odsetek a następnie wraz z kapitałem dzieli ją na równe raty

@powaznyczlowiek: dalej nie rozumiem o czym piszesz i co chcesz przekazać. Niezależnie czy rata kapitałowo-odsetkowa jest stałą czy malejąca to odsetki wyliczasz "w locie". W przypadku raty k-o malejącej część kapitałowa jest stałą więc odsetki
  • Odpowiedz
już - tak jak pokazałem wyżej mamy wzrost 20% r/r


@powaznyczlowiek: Pokazałeś zmianę cen ofertowych, a jak ma się dynamika na umowach już zawartych? Nadgoniło chociaż CPI?

Ty też się szykuj na podwyżkę bo jedyne co blokuje twojego landlorda to fakt, że inne mieszkania nie wzrosły jeszcze wystarczająco


@powaznyczlowiek: To sie teraz zastanów, jakie dokładnie czynniki wpływają na czynsze.

Podpowiem: jak na każdą cenę, podaż i popyt. Skoczyło ofertowo z
  • Odpowiedz
Komusze brednie ale dobra- NIECH BĘDZIE żywotną potrzebą


@tellet: Nie kuźwa, nie komusze brednie tylko porządek obowiązujący w całej Europie. Ten Polski biedak pewnie kupiłby mieszkanie bez problemu gdyby taki parch jak ty nie spekulował cenami mieszkań.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: usłudodawcy i sprzedawcy dostosowują swoją ofertę do poziomu klientów.

Mamy najniższy poziom wiedzy ekonomicznej w UE!!! A prognozy pokazują, że poziom ma się jeszcze pogarszać!!

Jakby ludzie byli tak głupi, że kupowaliby np sprzęt elektroniczny 2-3x drożej niż np w Niemczech i tylko taki sprzęt byłby w sklepach, to też byś mówił że oszukują? Po prostu żyjemy w państwie i społeczeństwie z dykty i teraz ludzie za to zapłacą.

Zresztą
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Ale to niech sobie kupuje- ty rozumiesz co ci napisałem komuchu?
Kup sobie mieszkanie w wypiździejowicach, tam gdzie cię stać!
Skoro już forsujesz "mieszkanie prawem nie towarem" to chociaż się nie ośmieszaj i nie dopisuj

..ALE TYLKO TAM GDZIE MNIE SIE PODOBA

bo równie dobrze możesz srać żarem, że czemu nie powiśle i że mieszkanie nie na powiślu/śródmieściu/wawelu/z widokiem na morze.

Tylko wtedy już każdy cię wyśmieje, więc próbujesz pominąć
tellet - @PanBulibu: Ale to niech sobie kupuje- ty rozumiesz co ci napisałem komuchu?...

źródło: comment_1650450386w6J9ZaqUHv1hWmTDu0i1RR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tellet: Przecież w ostatnich latach ogromny wzrost cen mieszkań nie był tylko w TOP3 a raczej w TOP30

A państwo może działać w różny sposób na przykład upowszechniając budownictwo spółdzielcze jak w Niemczech, Austrii czy Skandynawii czy też wprowadzając kataster od X mieszkania. Ale wiadomo wszystkie kraje z najlepszymi wskaźnikami jakości życia to komuchy ;d
  • Odpowiedz
@czlapka: Tak ogromny, że w takim Bytomiu za 300k kupisz spokojnie 3 pokoje.
300k to dużo? No to może czas zastanowić się, co poszło w życiu nie tak?

Ale wiadomo wszystkie kraje z najlepszymi wskaźnikami jakości życia to komuchy ;d

To niech tam jadą te wszystkie niewypały, którym zawalił się sen o kupnie mieszkania w mieście z TOP3/TOP5 zarabiając razem niewiele ponad minimalną i jeszcze planując dziecko, bo pote będzie śmiech
tellet - @czlapka: Tak ogromny, że w takim Bytomiu za 300k kupisz spokojnie 3 pokoje....

źródło: comment_1650451490Fut9fSfQAiRFRFuP4nJj8A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@maryjuszpitagoras tak działa procent składany, stałe raty i kredyt na 30-35lat. Z drugiej strony popatrz, że nadpłata tych 200 złotych i skrócenie okresu kredytowania ładuje Ci jedna taka ratę
  • Odpowiedz
@Kadet20: To już chyba oficjalnie można powiedzieć że gość jest pełnoprawnym niewolnikiem. Jeżeli teraz płaci na miesiąc 3410zł, a sytuacja w żadnym razie nie jest stabilna, to zapłaci jeszcze więcej. Czyli na ten moment wziął pół miliona złotych a będzie przez 35 lat spłacać ok 1,4 mln jeżeli mu ta rata jeszcze nie wzrośnie. Wow. Po prostu... wow. Masakra :/
  • Odpowiedz
dokładnie tak samo płaci się za odsetku w pierwszym roku jak i w 20 czy 30 roku spłacania kredytu,


nieprawda xD poczytaj sobie o ratach równych i malejących

@powaznyczlowiek: coś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele.

Oczywiście, że @SpalaczBenzyny ma rację i w obydwu typach kredytów odsetki są naliczane w ten sam sposób: ilość kapitału do spłaty * oprocentowanie.

Różnica między nimi polega na tym, że w "racie malejącej" co
  • Odpowiedz
Mmm nie ma to jak spłacić najpierw 500k odsetek zanim się zacznie spłacać kapitał


@KochanekAdmina: wej, weź już lepiej przestań pisać.

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@korpoRator: nikt nie czyta na tym portalu wyliczeń a ja po raz tysięczny popełniam ten sam błąd angażując się w dyskusję - a potem wychodzi dokładnie tak jak piszesz

@powaznyczlowiek: ale wg mnie się mylisz i spalacz Ci to rozpisał. Uważam, że nie wiesz jak liczy się oprocentowanie w przypadku malejącej albo stałej raty k-o i uważasz się za oświeconego.
  • Odpowiedz