Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć w listopadzie moje dziecko jak i żona (wtedy nie pracowała) zachorowały. Z dzieckiem poszedłem do lekarza, wypisał na dziecko L4 ale żona została w domu i się kurowała sama. Dzisiaj przyszła mi decyzja że ZUS odmawia wypłaty świadczenia bo w domu była żona która mogła się zająć dzieckiem, tylko że we wniosku nie było nigdzie opcji do zaznaczenia że inny członek rodziny też jest niezdolny do opieki nad dzieckiem.

Wiecie jak sie odwołać i co takie odwołanie powinno zawierać oraz jaka jest szansa na pozytywne rozpatrzenie?
#praca #zus #l4 #dzieci
  • 6
  • Odpowiedz
@taktoto: ale nawet jeśli była zdrowa to przecież wcale nie oznacza, że mogła się zająć dzieckiem.

@Blumenik: czy we wniosku o wypłatę świadczenia zaznaczyłeś, że jest domownik, który może zająć się dzieckiem? Parę razy miałam podobną sytuację i ZUS się nie czepiał. Ostatnio chyba mają bardziej upierdliwe wytyczne
  • Odpowiedz
tylko że we wniosku nie było nigdzie opcji do zaznaczenia że inny członek rodziny też jest niezdolny do opieki nad dzieckiem.


@Blumenik: jest takie pole. Źle wypełniłeś albo żona jest zarejestrowana jako bezrobotne, na rencie czy cokolwiek co zus widzi w systemie. Niestety oni teraz szukają kasy i polują na takich jak ty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elena-mary: a sory jest takie pole bo teraz spojrzałem na wniosek i zaznaczyłem że nie ma innego opiekuna do opieki nad dzieckiem. Ale i tak odrzucili wniosek
  • Odpowiedz