Wpis z mikrobloga

@goras zależy co masz na myśli. Coś związanego z emeryturą społeczną? Zarządzaniem zgromadzonym majątkiem i jego dalszą ochroną? Widziałem też wiadomość na priv.
  • Odpowiedz
@droetker4: Moja mama ma 58 lat i ma do wyboru iść teraz na kompensacyjna albo czekać jeszcze 2 lata. Potrzebuje żeby ktoś porządnie doradził co jest lepsze.
  • Odpowiedz
@goras próba na trafienie kogoś sensownego z ZUS dobrze zaznajomionego z liczbami, przepisami itp. będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Paradoksalnie do oczekiwań pracują tam ludzie którzy chcą pomagać i się dzielić wiedzą. Ja się nie czuje kompetentny.
  • Odpowiedz
@goras: niech idzie do zusu tam jest doradca emerytalny który może wyliczyć nauczycielskie świadczdnie kompensacyjne i emeryturę z wieku. Ewentualnie jak ma pue zus to może wyliczyć samodzielnie hipotetyczną kwotę.
Z ogólnych przepisów to nie ma złotego środka.
  • Odpowiedz
@goras: przy emeryturze wcześniejszej będzid zobowiązana do rozliczania się z przychodów z pracy i nie będzie mogła pracować w szkole na umowie o pracę, ponieważ to powoduje zawieszenie wypłaty świadczenia. Każda inna umowa może być
  • Odpowiedz
@poziomkoowaa: Byłą i jej coś tam wyliczyli. Tylko babeczka w zusie radzi jej zostać jeszcze rok i 8 miesięcy w pracy bo ma niby dostać jakąś rekompensatę 400 zł do emerytury. Natomiast jeżeli teraz by poszła na kompensacyjną to miała by więcej niż obecnie zarabia plus w marcu waloryzację. Nie wiem natomiast jak będzie liczona emerytura którą dostanie za 2 lata. Czy będzie dużo niższa niż kompensacyjna.
  • Odpowiedz
@goras: Wiele osób ma problemy z logicznym myśleniem i zrozumieniem tego, że muszą zdecydować się na:

1) Niższą emeryturę i dłuższy pobyt na emeryturze.
2) Wyższą emeryturę i krótszy pobyt na emeryturze.

Nie da się przewidzieć ile lat będzie żył konkretny emeryt, a tego ludzie oczekują żeby im podliczyć maksymalny możliwy uzysk z ZUS.
  • Odpowiedz