Wpis z mikrobloga

@Piekny_Krolewicz jesli pytasz o chorobowa, to kazdy musi sobie samemu odpowiedzieć. Placisz ok 85 zl / msc skladki chorobowej, a w razie zachorowania dostajesz ok 75 zl za kazdy dzien zgloszony do zus jako choroba. Ja nie place. O ile nie mam 38 stopni gorączki, pracuje normalnie. Do tego oszczędności na poczet ewentualnej dlugiej choroby i mozesz czuc się bezpiecznie.
@Piekny_Krolewicz: większość osób które ją płacą to płacą ją od najniższej krajowej. Wtedy jak pójdziesz na L4 to dostaniesz 80% najniższej krajowej. Sam ocen czy Cię to satysfakcjonuje.

Ja wolę te pieniądze odkładać na swój "fundusz chorobowy". Wiadomo, jak wypadnie Co długa choroba to może go braknąć, ale ewentualny zasiłek z ZUS to grosze które nic nie zmienią.

I pamiętaj


Ostatnio z córką w szpitalu byłem to jak spala to pracowałem
@awiner: a jak to wyglada kiedy twoja spolka jawna generuje zyski bez twojego udzialu, ale ty na JDG jestes na L4? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zyski ze spolki sa dochodem dopiero w momencie wyplacenia wiec chyba mozna sobie spokojnie zarabiac na SJ (w tym czasie tylko wspolnicy pracuja ja nic nie ruszam ;) i siedziec na L4 to limitu.

Jesli ktos wie jak to dziala to dajcie