#bossa bardzo fajna platforma, ale jej działanie w przeglądarce nieco przypomina #zus PUE, a już szczególnie po wejściu w zakładkę "Zlecenia -> Zagranica"... Na dole, po prawej stronie ekranu widnieje logo firmy #comarch, a więc generalnie wszystko jasne. ;P
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym przestrzec przed telemedi.com i ich portalem https://ezwolnienie-24.pl. Słyszałem, że telemedi.com i ich portal https://ezwolnienie-24.pl wziął kasę, ale nie wystawił zwolnienia i nie przeprowadził żadnych konsultacji. telemedi.com i ich portal ezwolnienie-24.pl daje odpowiedź zwrotną dopiero na następny dzień. Nie polecam telemedi i ezwolnienie-24
  • Odpowiedz
@coaa: Również nie polecam telemedi.com i ich portalu https://ezwolnienie-24.pl. Dzwoniłam do nich po zwolnienie, bo ugryzł mnie potężny hrabonszcz po tym jak powiedziałam o tym rejestratorce, odpowiedziała mi że jedynym hrabonszczem na tym portalu jestem ja.
  • Odpowiedz
#kiciochpyta #zus #l4

Mieliscie kiedyś kontrolę ZUSowską zwolnienia lekarskiego? Czy to jednak społeczny mit?
Chodzi mi o te zarówno krótko, jak i długoterminowe.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@innigri kontrole dotyczą w większości dłuższych zwolnień, a jak masz zwolnienie z "może chodzić" to praktycznie nie ma szans na kontrole i jakieś konsekwencje bo nawet jak Cie nie bedzie to ma prawo Cie nie być. Pomijam zjebów wrzucających zdjęcia z wakacji na zwolnieniu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślę o założeniu JDG i zastanawia mnie ten warunek co do możliwości płacenia preferencyjnego zusu.

Szukałem informacji i interpretacji tych warunków, ale tak naprawdę nigdzie nie jest wyjaśnione, co stanowi o tym że wykonuje się działalność twórczą lub artystyczną.

Np. tu jest interpretacja dotycząca programowania

Zastanawiam
lubaluft - Myślę o założeniu JDG i zastanawia mnie ten warunek co do możliwości płace...

źródło: zus

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z Zusem.
Prowadzę działalność gospodarczą (ryczalt pit 28) i odprowadzam pełen ZUS.
W tym miesiącu podpisze umowę zlecenie i szefowa starej daty nie wie co teraz zrobić.
Co mam jej przedstawić żeby nie płacić x2 ZUS?
#zus #podatki #dzialalnoscgospodarcza #umowa #prawnik
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ThomasPol: szukam tutaj jednorazowej pomocy by mi ktoś doradził co miał taką sytuacje. Nie wymagam pieczątki tylko 2-3 zdania ogólnikowo jak to wygląda. Gdyby mnie było stać to bym miał księgową.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: jak jest ten sam meldunek i nie udowodnisz ponad wszelką wątpliwość, że macie oddzielne gospodarstwa domowe, zdrowotną będziesz płacił jak od osoby współpracującej.
  • Odpowiedz
Prowadzę DG i jestem też zatrudniony na UoP. Dostałem z zusu zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę, rzekomo nie opłaciłem jednej skladki, na którą mogę przedstawić im wyciąg bankowy. Umówiłem się z nimi na środę żeby to wyjaśnić.
Na koncie ZUS jak sprawdzałem to wszystko jest ok, za listopad różni się tylko identyfikator deklaracji. Czy taka błahostka może być tego powodem?
#dzialalnoscgospodarcza #zus #ksiegowosc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xxvv: jak wiesz że wszystko zapłaciłeś to o czym mowa :) ? Nie umawiasz się na wizytę, tylko wysyłasz maila z potwierdzeniem przelewów, jak kwoty się zgadzają, to niech spierda***ją na drzewo.
  • Odpowiedz
  • 1
@xxvv: Pamiętaj, że ta nieopłacona składka może być starsza niż by wskazywało zawiadomienie, bo wpłaty rozliczają najpierw najstarsze zaległości i od dłuższego czasu mogła wisieć zaległość odpowiadająca mniej więcej tej z poprzedniego miesiąca.
  • Odpowiedz