Wpis z mikrobloga

Złożyłam na początku marca wniosek USS w ZUS. To jest wniosek o wypłatę środków z subkonta. Minęły sobie 3 miesiące, środków brak. Byłam w placówce ZUS, niestety zajmuje się tym tylko jeden ZUS w Szczecinie, dzwonić nie warto bo nawet od nich nie odbierają. Napisałam zwykłe zapytanie przez PUE co dalej z moją sprawa, minął ustawowy czas, ale po jakichś dwóch tygodniach dostałam jedynie odpowiedź, że przekazali zapytanie do Szczecina. Lekko minął już miesiąc i cisza. Za radą kobiety z ZUS napisałam skargę kierując POG przez pue zus. Jaka reakcja? Od dwóch tygodni cisza. Spodziewałam się tego po ZUS, ale już się we mnie gotują. Ich nie obowiązują żadne ustawowe terminy, absolutnie nic. Co jeszcze można zrobić?
#ofe #zus #prawo
  • 3
  • 0
@poziomkoowaa: Kilka miesięcy po upływie ustawowego terminu i "wykaż się cierpliwością"? Pracowałam w innym urzędzie i wiem, że ich niedotrzymywanie jest standardem w ZUS. Nie, nie w sprawie, która stała się "medialna" tylko normalnych sprawach przy których pracuje na pewno więcej niż kilka osób. Poza tym pisanie o medialności ociera się o pretensje, że ludzie zgodnie z prawem zwracają się o te środki. Z punktu widzenia ubezpieczonego nie ma to znaczenia