Żona potrzebuje złożyć wniosek UE-1. Wiecie może czy mogę to zrobić za nią? Czy trzeba osobiście a może jakieś upoważnienie?
#zus
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska to jednak niezły karton od wczoraj nie działa eZUS i to przez 3 dni. Tak jakby urząd miasta czy skarbówkę zamknęli na kilka dni. Mam kilka rzeczy zrobić, no ale ok, mam nadzieję, że nie będzie za późno. Nie wiem co oni tam robią. Ale rzadko się zdarza, żeby serwis przez 3 dni był zamknięty. Chyba, że wracają po święcie niepodległości.

https://www.zus.pl/ezus/out-of-service

#polska #kartonowepanstwo #panstwozdykty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanSwiatla no ta bo to publiczne wiesz jakie dla stawki są dla informatyków. Może nawet nie mają nikogo kto pracuje w nocy?
Pretensje to raczej możesz mieć do polityków hehe wymyślają przepisy i trzeba to wdrażać do systemów.
W sumie systemu też nikt nie zmieni bo pracują tam Grażyny po 50 i by zeszły na zawał jakby miały się uczyć nowego hehe
  • Odpowiedz
1. Bądź ZUSem
2. Uruchom składanie wniosków na wakacje składkowe
3. Wyślij maila: „Masz ważne powiadomienie w PUE ZUS, sprawdź natychmiast”
3. Ludzie rzucają się do komputerów
4. Wyłącz PUE na 3 dni, bo serwisowanie
5. Planowany powrót: 11 listopada, bo czemu nie w święto?
mattttx - 1. Bądź ZUSem
2. Uruchom składanie wniosków na wakacje składkowe
3. Wyślij ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym mieć ubezpieczenie zdrowotne. Tylko miałem przerwe z 7-8 lat jak mnie wywalili z UP bo sie raz nie stawiłem na wizyte. Jest tu ktoś dobrowolnie ubezpieczony w NFZ i wiecie może ile miesięcznie takie ubezpieczenie kosztuje? I płaci sie co miesiac czy można rok z gory?
Pewnie też będzie kara jakaś za brak ciągłości? Da się to jakoś ominąć?
#ubezpieczenie #ubezpieczeniezdrowotne #zus #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elita1001: Jak się zarejestrujesz w UP jako bezrobotny to kara się skasuje i potem możesz się ubezpieczyć dobrowolnie, ale to aktualnie kwota 744 zł miesięcznie.

Lepiej chyba poszukać jakiegoś prywatnego ubezpieczenia najbardziej zbliżonego do tego z NFZ.
  • Odpowiedz
Czy jeśli wyplacę zgromadzone dotąd środki w #ppk to automatycznie wypisuję się z tego programu i nie będą odprowadzane kolejne składki dopóki nie pójdę do kadr i nie wyrażę chceci by ponownie brać udział w tym dziadostwie? Chciałbym wypłacić co mogę ale dalej odkładać tam hajs i za rok czy dwa znowu wypłacić.

#zus #emerytura
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Może jakiś mirek pomoże mi dokonać wyboru... Wykonuję świadczenia związane z wykonywaniem pewnej usługi, do tej pory było bardzo niewiele zleceń, więc była #szarastrefa ale zleceń jest coraz więcej, więc zastanawiam się jak to ugryźć.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to mogę wystawiać rachunek od osoby fizycznej i do tego doliczać 23% VAT za usługę, ale przychód nie może wynosić 3225zł brutto.
A co gdybym założył JDG (mając już pracę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Tak, płacisz tylko zdrowotną, ok. 420 na ryczałcie, ok. 381,78 na skali podatkowej (minimum). Przelicz sobie co Ci wyjdzie lepiej tutaj:
https://www.systim.pl/kalkulator-podatkowy-roczny-2024
Podajesz kwoty roczne, ZUS wybierz "ZUS na start" czyli zerowy (tylko zdrowotna).
Dzięki temu możesz odliczyć sobie np. VAT od zakupu komputera, samochodu, paliwa itd., ale oczywiście klientom musisz doliczać 23% VAT. Jeśli Twoim klientem są firmy płacące VAT to im to nie robi różnicy.
W dodatku
  • Odpowiedz
#wlasnafirma #zus #wakacje #jdg #deminimis

Hejo! tak patrzę na ten wniosek. Korzystałem z pomocy de minimis w ostatnich trzech latach.

Rozumiem, że nie mogę wejść na sudop pobrać trzech ostatnich lat i wkleić jako załącznik?
Muszę każdą pomoc przeklikać w oświadczeniu, podając dane? O_O
Czy jest jakiś prosty sposób. ktoś coś?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach