Może na pierwszy rzut oka wygląda to na zwykłą panoramę miasta, ale uwielbiam ten kadr. Jest tu mnóstwo ikonicznych budynków. Oczywiście OVO na pierwszym planie 'zintegrowane' z Muzeum Poczty, ponad stuletni Most Grunwaldzki w towarzystwie Urzędu Wojewódzkiego, a za Odrą: wrocławski Manhattan, cały kompleks PWr i wiele, wiele więcej. Ponadto: każde okno, każdy samochód, każdy piksel... to odrębna historia, to tajemnica.

#dziendobry #wroclaw #tworczoscwlasna #fotografia
belu_p - Może na pierwszy rzut oka wygląda to na zwykłą panoramę miasta, ale uwielbia...

źródło: 291 Ovo

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dziendobry Chłodno, pochmurno.

WIATR............ południowo południowo-zachodni (SSW) z prędkością 11 km/h
WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów
CHMURY........... zachmurzenie niewielkie (1/8-2/8)
TEMPERATURA...... 4
mroz3 - #dziendobry Chłodno, pochmurno.

WIATR............ południowo południowo-zach...

źródło: obraz_2024-02-21_072403975

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DMiros ja, jeżdżę na nowodworską tyle, że auta mam na tyle zadbane, że jeśli się znajdą jakieś usterki to takie co trzeba zrobić do następnego badania.
  • Odpowiedz
Jaki jest teraz najlepszy i najtańszy internet przewodowy we Wrocławiu na Gaju? Pamiętam, że z 8 lat temu miałem tam nawet jakiegoś lokalnego dostawcę, teraz to widzę Orange za 80zł ale umowa na 2 lata, 70zł do 300mb Play bezterminowa. Nie ma już tam nic lokalnego 100mb bezterminowo za 50zł czy coś takiego?
#wroclaw #internet
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzipIDejl: Gaj miał chyba jako pierwszy we Wrocławiu PON od Dialogu (teraz Netia). Przy umowie bezterminowej za 60zł jest łącze 300/50. Przy umowie na 24 miesiące za te same pieniądze możesz mieć 1000/300 a 300/50 za 50zł.
  • Odpowiedz
@CzipIDejl: popytaj sąsiadów co i jak działa, dostawcy potrafią mieć różnej jakości sprzęt co 2-3 klatki i u jednego działa coś zajebiscie, a klatkę obok już c-----o. Im bliżej siebie sprawdzisz tym lepie.
  • Odpowiedz
#lunch71

Meatologia (ul. Włodkowica 27, ul. Sikorskiego 7C oraz ul. Zwycięska).

W tygodniu w godz. 12-16, mają kartę lunchową, zawierającą 4 pozycje. Szarpane żeberka wieprzowe, szrpana wołowina oraz burger, w cenie 35zł, a także stek za 45zł. Wszysko podawane z frytkami. Do tego lemoniada i espresso po 5zł. Ja byłem w lokalu przy Włodkowica, ale pozostałe 2 miejscówki mają identyczną kartę, zakładam iż serwowane przez nie dania są podobne. Ceny wydają mi
gbyrka - #lunch71

Meatologia (ul. Włodkowica 27, ul. Sikorskiego 7C oraz ul. Zwycięs...

źródło: meatologia-zeberka

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iudex stara dobra kostka którą Hans z Alojzem układali 100 lat temu vs nowy asfalt wylewany przez Saszke i Dimitriego. Ciekawe co dłużej wytrzyma
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak można się wahać nad zakupem własnego mieszkania skoro mieszkania w Polsce są zawsze tanie*?
*Oczywiście nie są tanie w momencie N (gdzie N - obecny rok). Są natomiast tańsze niż w N+1, natomiast w N+1 będą tańsze niż w N+2 i tak dalej.
Będąc młodym człowiekiem załóżmy 25-35:
- patrzysz w perspektywnie co najmniej najbliższych 30-35 lat (więc skoro po roku będą droższe to co dopiero po takim czasie)
- jesteś
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak można się wahać nad zakupem własnego mies...

źródło: 9a4a6ae62950036564a9a83a57b58be9dc9c6735

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wroclaw dzisiaj dla odmiany we Wrocławiu protestują myśliwi. I sprawdziłem co ich tak uwiera, że muszą protestować

Szczególnym niepokojem może napawać fakt, iż jednym z postulatów zakomunikowanych przez v-ce ministra Dorożałę jest chęć wprowadzenia bez żadnego uzasadnienia obowiązku cyklicznego powtarzania badań lekarskich dla wszystkich legalnych posiadaczy broni w Polsce, łącznie ze strzelcami sportowymi i kolekcjonerami.


https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/mysliwi-przylaczaja-sie-do-protestu-rolnikow-jakie-sa-ich-postulaty,141896.html

Czyli grupa ludzi, która strzela do przypadkowych koni, bydła, psów, ludzi, bo nie rozróżnia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LordMrok: bo kolekcjonerowi też może odwalić.


@Rasteris: Nie chcę być adwokatem diabła, ale jak ktoś kupi nóż kuchenny w lidlu, to też mu może odwalić, a okresowych badań nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie słaby argument, a wszystkie te medialne strzały do "dzika" ostatnimi czasy to zasługa myśliwych.
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Wybory do sejmu to nie są wybory do samorządu. Ludzie są zmęczeni Jacą, ale dalej to on jest faworytem. Pytanie ile osób pójdzie w ogóle na wybory.

W drugim wpisie z dzisiaj na temat wyborów o Michalaku jest dyskusja czy dostanie poparcie PiS. Sam Michalak dostał w ostatnich wyborach 7 procent. Stachowiak Różecka miała 27 procent. Obara bez większej rozpoznawalności 7.5. Tutaj naprawdę może być ciekawie.

Jak patrzyłem na
  • Odpowiedz
Jest gdzieś we #wroclaw jakieś miejsce gdzie można posłuchać #muzykaelektroniczna najlepiej jakaś eksperymentalna albo #ambient ? Oczywiście pomijając jakieś większe koncerty które są grane raz na jakiś czas. Zauważyłem że te gatunki o których piszę, we Wrocławiu raczej nie istnieją, w innych miastach wygląda to o wiele lepiej, głównie Kraków czy Warszawa, czy chociażby teraz Basinski w Poznaniu.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@incar: ja lubię ambient, ale najlepiej mi się tego słucha na głośniku lub słuchawkach wieczorem, w półmroku, ewentualnie w aucie. ¯\(ツ)/¯ koncerty też są spoko, ale w klubach?
  • Odpowiedz
@93michu93: No fajnie fajnie tylko Michalak chyba zapomniał, że Sutryk rządzi właśnie dzięki niemu. To on pożarł się przed poprzednimi wyborami z Dutkiewiczem i dlatego to Jaca, a nie on dostał namaszczenie od Dutkiewicza w wyborach. Jakby się nie pokłócili to by spokojnie mógł rządzić.

Teraz? Michalak jest kompletnie bez szans. Natomiast dobrze, niech punktuje Jacę to może jest szansa na 2 turę z Jarosem.
  • Odpowiedz
Trochę przez przypadek wylądowałem w sobotę w Rebro na Igielnej. Nieduży lokal nastawiony na mięsiwa: steki, żeberka, burgery. Zamówiłem ostrego burgera i powiem Wam, że byłem w szoku. No tak zajebistego mięsa to we Wrocławiu chyba jeszcze nie doświadczyłem. Delikatne, soczyste i przede wszystkim świeże. Jadłem np. burgery w Pradze w słynnym Nasze Maso i to jest dla mnie ten sam poziom. To pewnie oznacza, że mają super świeże to mięsko i
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedyny minus to cena, bo burger nie był duży, a kosztował ponad 40zł


@Iudex: trzeba się tam wybrać zanim dojdzie do 50zl. Czyli mam tak pewnie max. pół roku
  • Odpowiedz
@gorillaz: Kiedyś mieli ciut wyższe ceny niż okolica, ale faktycznie to żarcie było smaczne i porcje były duże. Natomiast z tymi cenami nie mam zamiaru się tam pojawiać bo zwyczajnie: No po prostu k---a no nie

Tam chyba jeszcze do niedawna były jakieś lunche i było taniej w ciągu dnia, ale dalej. NO BEZ JAJ.

To żarcie zwyczajnie nie jest tyle warte. Gastronomię zwyczajnie j---e powoli.
  • Odpowiedz