#dziendobry Chłodno, przelotnie mży.

WIATR............ południowo południowo-zachodni (SSW) z prędkością 15 km/h
WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów
WARUNKI.......... słaby: deszcz
CHMURY........... zachmurzenie średnie (5/8-7/8)
mroz3 - #dziendobry Chłodno, przelotnie mży.

WIATR............ południowo południowo...

źródło: obraz_2024-02-19_074529256

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@co_to_za_zycie pozdro wariacie, trzymam kciuki że znajdziesz. Ja zakładałem jdg w zeszłym roku przez bank i nie zmieniłem formy ze skali na ryczalt... Łącznie miałem do dopłaty 30k (podatek + zus) i zmarnowałem sobie ulgę na start ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Księgowość policzyła mnie 500 netto z przeliczenie plus 45 złotych netto od każdego przeliczonego miesiąca za ZUS. Ale ja nie z wroclawja
  • Odpowiedz
@okjl123: pomysł galerii w tamtym miejscu był od początku delikatnie mówiąc chybiony ale ogólnie to szkoda że pozbywamy się nieźle wyglądającego budynku na zewnątrz a dookoła mamy tyle brzydoty chociażby po drugiej stronie ulicy..
  • Odpowiedz
Neobab 2.0 na Drobnera

Niedawno otwarty w lokalu po Nadodrze Cafe Resto. Trafiłem tu trochę przez przypadek bo w lokalu na Reja nie mieli już mięsa xD Zamówiłem kebab w bułce z sosem jogurtowo-miętowym, na pic rel wygląda w miarę spoko ale to tylko pozory. „Receptura” jest nieco inna niż na Reja, kebab ma chyba sprawiać wrażenie bardziej „fancy” ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ziarenka granatu, plasterki marynowanej rzodkwi), niestety mięso jest dramatycznie
kyloe - Neobab 2.0 na Drobnera

Niedawno otwarty w lokalu po Nadodrze Cafe Resto. Tra...

źródło: IMG_4221

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejne podejście i uczciwie muszę stwierdzić, że Piri Piri to najlepszy kebab we Wro. Świadczy to oczywiście o niskiej jakości kebabów u nas ale to miłe, że wreszcie po tylu latach pojawił się chociaż jeden sensowny lokal z kebsem.

#wroclaw #jedzenie71
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapraszam na łyżwerki jutro (19.02.2024) o godzinie 22:30 #wieczorem na Spiskiej. Najstarsi Wykopowicze pewnie pamiętają regularne spotkania na tafli i w nawiązaniu do tej dawnej tradycji fajnie by było znowu się spotkać. Serdecznie zapraszam! Tym razem bez dziennika, obecności, ocen i uwag ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czemu taka godzina a nie inna? W poniedziałki na Spiskiej o tej porze jest szybkie ślizganie. Wchodzimy na wyczyszczony
cherrycoke2l - Zapraszam na łyżwerki jutro (19.02.2024) o godzinie 22:30 #wieczorem n...

źródło: jaca 2024

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może prawda jest taka, że po prostu w dużych miastach wojewódzkich są tysiące dobrze zarabiających młodych ambitnych ludzi i dlatego jest tam tak drogo w kwestii mieszkań. Skoro byli chętni na 10k, są chętni na 15k to i będą za 20k a nawet więcej.
Wychodzi na to, że mnóstwo ludzi z wiosek czy powiatowych chce iść do wojewódzkich nie licząc się z kosztami. Z czego to wynika gdy np. rodzice mają duży
snorli12 - Może prawda jest taka, że po prostu w dużych miastach wojewódzkich są tysi...

źródło: 1000000914

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@snorli12
Tak się kończy jak Edek z fabryki kredek zostaje ministrem niedorozwoju, a beton to jedyna opłacalna inwestycja w kraju gdzie się bije podatkami nawet za obligacje przy inflacji 20 procent
  • Odpowiedz
Wychodzi na to, że mnóstwo ludzi z wiosek czy powiatowych chce iść do wojewódzkich nie licząc się z kosztami. Z czego to wynika gdy np. rodzice mają duży dom nie mam pojęcia.


@snorli12: Tak, miasto powiatowe w którym się urodziłem straciło 30% mieszkańców w 30 lat, prawie wszyscy moi rówieśnicy wyjechali i nigdy nie wrócili (poza odwiedzinami na święta itp.)

Przemysł też się zwija i nie widzę żadnych nowych zakładów,
  • Odpowiedz
  • 10
@Rad-X:

Koszt budowy jednego kilometra linii metra waha się od 280 mln zł w Singapurze, przez 430 mln zł w Moskwie, po 670 mln zł w Warszawie


Mój kraj taki piękny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: ja byłem i w porównaniu do impresjonistów to bida. Nie jestem fanem, ani znawcą takiej sztuki, ale było po prostu nudno. Koleś wydaje się niezłym wykrętem i ma ciekawe prace, ale prezentacja jest kiepska. Brak opisów prac, ogólnikowy film bez jakiegoś przesłania. Byłem ciekawy gościa, ale to wg mnie zmarnowany potencjał. I to nie tylko moje zdanie. Ale jak masz bilety to idź.
  • Odpowiedz
Często na tagach słyszy się o top5 w odniesieniu do najważniejszych miast w Polsce, zwłaszcza przy nieruchomościach. Zaczynam się zastanawiać, które miasta są w tym top5, skoro w Polsce większych miast mamy w zasadzie 6:

- Warszawa
- Kraków
- Wrocław
- Łódź
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@innovi: Łódź wykreśl i masz 5.
Łódź to jedyne z większych miast które sukcesywnie się wyludnia.
Łódź miała dużo mieszkańców ale obecnie nie ma tam perspektyw. W sumie nie ma ich już od czasów upadku przemysłu szwalniczego.
Zaletą nie jest też fakt, że jest blisko Warszawy więc każdy kto ambitniejszy tam ucieka bo możliwości i zarobki większe. Pozostałe miasta będą trzymały wartość bo są regionalnymi potęgami gospodarczymi. Łódź nią nie jest bo ma
  • Odpowiedz
@snorli12: Nie wiem jak można nie popierać, trzeba być kompletnym idiota i nie mieć instynktu samozachowawczego lub wierzyć w te korwinowskie gadanie o wolnym rynku. Oczywiste jest że jeśli dopuścić ukrainskie towary na polski rynek bez kontroli to najpierw spadnie trochę cena a potem jak zbankrutują krajowi producenci to będziemy płacic tyle samo albo nawet więcej za towary gorszej jakości. Klasyczny dumping cenowy. Będziemy na łasce ukrainskich oligarchów
  • Odpowiedz
Pytanie do osób urodzonych we #wroclaw lub ogólnie #dolnyslask

Czy zaznaczony obszar jest dla Was czarną dziurą?

Nigdy tam nie byłem, nie wiem co tam jest i po co miałbym tam jechać.

#turystyka
Wychwalany - Pytanie do osób urodzonych we #wroclaw lub ogólnie #dolnyslask

Czy zazn...

źródło: Screenshot_1117

Pobierz

Czy dla Wrocławian zaznaczony obszar to czarna dziura?

  • Tak 61.3% (2986)
  • Nie 25.0% (1218)
  • Częściowo 13.6% (664)

Oddanych głosów: 4868

  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach