@Oline: Raczej błędnie myli kierowanie się jakimś przekonaniem z posiadaniem nadziei na coś. "Mam nadzieję na to, że Bóg jest wiarygodny", brzmi o wiele lepiej niż "Kieruje się przekonaniem, że Bóg jest wiarygodny".

'Teraz bowiem widzimy w zwierciadle, niewyraźnie, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznaję cząstkowo, ale wtedy poznam tak, jak jestem poznany. A teraz trwają wiara, nadzieja, miłość, te trzy. Z nich zaś największa jest miłość.'

I Koryntian
  • Odpowiedz
@Ewangelia_w_Centrum: Kierowanie się przekonaniem =/= posiadanie nadziei.

'Będąc więc usprawiedliwieni przez wiarę, mamy pokój z Bogiem przez naszego Pana Jezusa Chrystusa; Dzięki któremu też otrzymaliśmy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Boga. A nie tylko to , ale chlubimy się też uciskami, wiedząc, że ucisk wyrabia cierpliwość; A cierpliwość – doświadczenie, doświadczenie zaś – nadzieję; A nadzieja nie przynosi wstydu, ponieważ
  • Odpowiedz
Jak mnie wkurzają te pytania co było przed bogiem. To pytanie jest tak bardzo bezsensowne, że aż głowa mnie boli. Musimy zrozumieć, że pytając o boga zawsze tak naprawdę pytamy o pierwszy byt (albo nadbyt). O to, co było pierwsze. Gdyby coś było przed bogiem to ta istota byłaby tak naprawdę bogiem. Logicznie nic nie może istnieć przed tym, co było pierwsze. Pytanie więc jaki byt był przed pierwszym bytem jest zwyczajnie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al-3_x: Jeśli w ogóle uznać istnienie pierwszej przyczyny, to primo ta nie musi być bogiem, a wtóre, jeśli faktycznie przed "światem" istniał bóg, to nie znaczy, że to, co przed nim istniało, musiało być istotą [inteligentną].
Po prostu uniwesum może być wieczne. Nie tylko bogowie.
  • Odpowiedz
Zainteresowani moją metodą na raka(i nie tylko na niego,na wszystkie choroby kalectwo itd.) opiera się na wierze ale nie tylko!
Jak trwoga to do Boga!
Ale nie tylko!
Księdzem ani lekarzem nie jestem.To jak zainteresowani moją metodą na raka,absolutnie nie macie nic do stracenia poza wysiłkiem i czasem. a na czym to polega: Na dwoch kolumnach.Założeniu dziennika choroby i prowadzeniu go a skrócie:
po lewej
Zainteresowanie się chorobą
Hyrieus - Zainteresowani moją metodą na raka(i nie tylko na niego,na wszystkie chorob...

źródło: comment_1619568513kcWVxyMEGwfw1twDvi0Nvh.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cinkito: Moim zdaniem osoba która w jakiś sposób próbuje wytłumaczyć dlaczego wierzy że Bóg istnieje, jest o wiele lepsza, od osoby która wierzy bo wierzy. Pierwsza osoba przynajmniej próbuje wyjaśnić dlaczego przyjęła takie stanowisko a nie inne.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem osoba która w jakiś sposób próbuje wytłumaczyć dlaczego wierzy że Bóg istnieje, jest o wiele lepsza, od osoby która wierzy bo wierzy. Pierwsza osoba przynajmniej próbuje wyjaśnić dlaczego przyjęła takie stanowisko a nie inne.


@prawa_reka_sorosa: z jednej strony racja, ale z drugiej do mnie osobiście już prędzej przemawia argument typu "wierzę, bo czuję obecność Boga w swoim życiu", "wierzę, bo Bóg mi pomaga iść przez życie", niż próba
  • Odpowiedz
Dlaczego nikt w religii nie zadaje sobie pytanie o ogólną ideę jako taką zbawienia

może Jezus nie był jedynym..?

MOZE chodzi o tzw. idee zbawienia już od czasów starożytnego Egiptu obecną

a
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesteście zainteresowani publikacją samozwańczą co prawda bo nie konsultowaną z nikim ale rozwiązującą choroby i wszelkie problemy tego świata,ba mogącą się przyczynić do niesamowitego wręcz postępu?
W skrócie savoir vivre wiary i kilku spraw doczesnych.
#bog #wiara #chrzescijanstwo #katolicyzm #niebo #ziemia #kosciol #modlitwa #jezuschrystus
Hyrieus - Jesteście zainteresowani publikacją samozwańczą co prawda bo nie konsultowa...

źródło: comment_1619079756OJsZ116FBg9ixXbUXn0I4B.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach