Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zapaczony: Powiedział dobrze. Wklejasz cytaty wyrwane z kontekstu, odnoszące się do czasów, o których już nawet nie pamiętamy lub nie mamy pełnego oglądu na to jak prezentowały się dane prawa w mentalności tamtych ludów i odnosisz je do dzisiejszych standardów moralnych, które na przestrzeni wieków ewoluowały.

Gdybyś znał istotę chrześcijaństwa to byś nie pisał tego wszystkiego, bo łatwo można zniwelować Twoje cytaty, mianowicie Bóg, który przyszedł pod postacią człowieka, Jezusa,
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Od jakiegoś czasu próbuję jakoś zdefiniować swoje podejście do #wiara #religia
i zaszufladkować się pod jakimś ładnym istniejącym hasłem, tak żebym jednym słowem mógł określić swój pogląd.
Myślę, że najbliżej mi do agnostyka ale jednak nie do końca, ale może zacznę bardziej od tego jakie było moje założenie.
Przede wszystkim odciąłem się od wszelkich definicji i pojęć określających daną filozofię. Nie chciałem aby przy próbie poznawania różnych idei
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kedlov: Imho tabelka dość czytelna, lewo/prawo - wiem i.../nie wiem ale..., góra/dół - ...nie wierzę/...wierzę.

Podziałów i definicji widziałem kilka możliwych, pytanie tylko czy w moim regale potrzebne mi jest 7 szuflad jak Dawkinsowi, 9 jak w najbardziej obszernym przykładzie z pic rela, a może jeszcze więcej? Chyba nie, 2-3 to trochę mało ale 4 mi wystarczają.
benn8922 - @Kedlov: Imho tabelka dość czytelna, lewo/prawo - wiem i.../nie wiem ale.....

źródło: comment_1618512232JzD2bIOenpFj19eXVrBd9G.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Cześć, nie uważacie,że cechą normalną każdego człowieka jest dążenie do znalezienia dowodu na życie po życiu, ja np. non stop nad tym rozmyślałem,pragnąłem mieć dowód istnienia życia po życiu, Boga i ten dowód dostałem. Jestem przeszczęśliwy.Nie uważacie,że życie bez kontynuacji jest bez sensu i straszne,co będe tu sie kulał kilka dekad i pomre.
Ja np. jak kilka emerytek miało widzieć Matke Boską w ogródku w mojej miejscowości ucieszyłem się poszedłem weryfikować to.Niestety
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja np. non stop nad tym rozmyślałem,pragnąłem mieć dowód istnienia życia po życiu, Boga i ten dowód dostałem.


@Hyrieus: projektujesz swoje (a być może nawet nie do końca swoje, tylko wykształcone pod wpływem np. kultury) oczekiwania na resztę ludzi. Są ludzie, których wizja wiecznego życia przeraża i woleliby po prostu przestać istnieć po czasie X. A jeszcze inni chcieliby się odrodzić jako inne istoty na Ziemii, a jeszcze inni stać
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach