@gallanonimma: @gallanonimma: Zakład Pascala (bo o nim piszesz) nie trzyma się kupy. Skąd wiesz, że wierzysz we właściwego boga?
Być może akurat ten, któremu oddajesz cześć nie istnieje. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

[edit] Musiałem poprawić wpis.
  • Odpowiedz
Kościoł:

Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga nie jest ona „produktem” rodziców - i jest nieśmiertelna, nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania. (KKK 366)


Biblia:
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dusza to psychosomatyczna całość. To połączenie ciała (materii) i energii duchowej.


@ajron_men:

Chyba nie, skoro Biblia „mówi”,że sam Bóg ma duszę. A wiemy że materialnego ciała nie posiada (porównaj Jn
  • Odpowiedz
@Oline: Rzeczywiście, ta definicja nie ma zastosowania co do Boga, może mieć zastosowanie co do pozostałych istot żywych, a nie bytów wyłącznie duchowych.

Ja to rozumuję w ten sposób, że dusza jest połączeniem woli, świadomości, emocji, charakteru zrealizowanej na matrycy ciała, czyli materii, które posiada energię/ducha/dech życia od Boga, który to wszystko ożywia i podtrzymuje przy życiu.

Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do
  • Odpowiedz
W sobotę mam być chrzestnym, a ja się dzisiaj dowiaduję, że załatwienie zaświadczenia od patoproboszcza to nie wszystko i mam jeszcze ogarnąć spowiedź xD zgodziłem się, bo psychofanatycy katoliccy w rodzinie by mnie wydziedziczyli i zatłukli przy okazji, gdybym odmówił (wiadomo, obrzęd ważniejszy). Jakieś pomysły? Swoich grzechów typowi, który sam co dzień tarmosi kindybała nie zamierzam mówić. Nawet gdybym miał skłamać podczas spowiedzi, to nie podejdę i tak do konfesjonału, bo jestem
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magiczny_banan: No ja żyję sobie w rodzinie (czteroosobowej, bo jeszcze z bratem). Mamy różne poglądy i nawet angażujemy się w aktywności nieakceptowane przez siebie nawzajem, a jakoś żyjemy. Zresztą nie mam pojęcia po co ktoś miałby chcieć chrzestnego, który nie wierzy i nie praktykuje. To już lepiej wziąć kogoś spoza rodziny, kto spełnia warunki i mógłby się w tej roli sprawdzić.
  • Odpowiedz
@sinuh: O ile Swaróg jest bogiem, który nie wtrąca się w ludzkie życia (pozostaje nieaktywny po stworzeniu świata), tak reszta bogów wpływa na nas w różnych dziedzinach. A czy kroczą pośród nas? Bardzo możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu Easy Rider, cytuję: nawet jeżeli boga nie ma, to ludzie powinni go wymyślić

i tak to się kręci, lekarstwo na samotność i usprawiedliwienie dla miliona ludzkich spraw, które jest z nami pewnie od samego początku, jaki by on tam nie był :D
  • Odpowiedz
@Adom007: jest taka stronka w internecie apologetyka.info, tam jest mnóstwo tekstów, z ateistami pamiętam też polemizuje dobrze Jan Lewandowski z tego portalu, wydaje on również książki
  • Odpowiedz