#wiara #bog #religia
Tak teraz mi wpadło do głowy, że ja właściwie nigdy nie wierzyłem w boga. Nawet jak miałem parę lat i modliłem się do niego z babcia bo mi kazała to i tak powtarzałem tylko te wierszyki aby się odczepiła i lubiłem być chwalony za to, że zapamiętałem wierszyk. Z tym nigdy nie miałem problemu. Ale nie pamietam takiego momentu abym wierzył. Chyba mam
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adom007: Ale nie musisz nikogo nawracać XD Pytałem tylko jak to jest u innych, czy serio w to wierzą czy po prostu idą ślepo za tłumem bo rodzice, rodzeństwo, partnerka wierzą itd dla świetego spokoju
  • Odpowiedz
@Opportunist: mialem podobnie jak ty, szedłem za tłumem ale to dlatego ze rodzice kazali, mniej więcej w wieku lat 15-17, nie pamietam dokładnie, zwyczajnie przestałem chodzić do kościoła i tak już zostało. Co do samej wiary w pambux, to w najwcześniejszych wspomnieniach odnajduję że przez jakich krótki okres czasu wierzyłem, ale nie dzięki kościołowi czy księdzu na religii ale dzięki mojemu tacie który w bardzo fajny sposób o tym opowiadał.
  • Odpowiedz
Dlaczego w #katolicyzm Tak często wspomina się, że człowiek jest mały i słaby? Przyjechałem do dziadka i słuchałem chwile radio Maryja, ksiądz tam coś mówił o tym, że człowiek jest mały i słaby i ogólnie jest niczym. Wyszedłem na szluga, odpalam Twittera i czytam, że człowiek właśnie lata sobie komercyjnie w kosmos, a ja gdybym tylko chciał to mogę za 3 godziny być już w samolocie, który leci na drugą
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jrv20: To żebyś przypadkiem nie myślał o tym żeby cokolwiek zrobić pozytywnego ze swoim życiem. Jedyne co ważne to zebyś poszedł w niedziele do kościoła, dał na tacę i martwił się czy nie pójdziesz do piekła.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Coxex: poza tym, dodam jeszcze, że konflikt który zauważyłeś odbywa się między starą teologią moralną stawiająca wzory i nową (której nazwy nie pamiętam), która skupia się na indywidualnym charakterze człowieka. Tu masz o tym kazanie. Powinno wyjaśnić małe co nieco.
https://youtu.be/ZnAUBaeNPuQ
pyroxar - @Coxex: poza tym, dodam jeszcze, że konflikt który zauważyłeś odbywa się mi...
  • Odpowiedz
#polska #teoriespiskowe #religia #wiara #spektakularnedupsko #szosa #szopeknadzis #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Prawda czasami bywa bolesna. Witaj na samym wstępie chciał bym Cię poinformować iż możesz być zszokowany, oburzony, wściekły na wiedzę jaką przekazuje. Nie będe Ciebie do niczego przekonywał a wnioski wyciągniesz samemu. Na bazie obserwacji które przeprowadziłem Nasza planeta znacząco różni sie od Biblijnego Raju,
ToggarHarras - #polska #teoriespiskowe #religia #wiara #spektakularnedupsko #szosa #s...

źródło: comment_1626736862eItuAem0a20Lo9vZNNSeN6.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeśli ta religia chrześcijańska jest wymyślona to po co mieliby pisać taką historię?

@Adom007: Próbujesz odwracać kota ogonem. Ja przytoczyłem co pośrednio napisał chrześcijański bóg. Przytoczyłem "słowo boże". To, że ja uważam chrześcijaństwo (a więc i biblię) za coś bardzo naiwnego, nie oznacza że nie ma ludzi którzy wierzą w to wszystko. Ba, sam bardzo długo kiedyś wierzyłem.
A więc nie widzę powodu, aby nie brać biblii na poważnie jako
  • Odpowiedz
@Adom007: Pozwolisz że dorzucę swoje trzy grosze :-) "W jakim celu?" W celu poskramiania prostaków i straszenia ich piekłem. Dekalog przed wiekami miał funkcję wychowawczą. Po to były te wszystkie biblijne bajki.

A co do opierania się na Biblii w sprawie "jak wyglądało życie w "tamtych czasach"" wydaje mi się to co najmniej nie rozsądne - traktując tą książkę jako przekaz historyczny należałoby uznać że świat
  • Odpowiedz
@E_li_mi_nator: Gdy uświadomiłem sobie, że moja religia wynika wyłącznie z tego, że taką religię wyznają moi rodzice, bo taką religię wyznawali ich rodzice. Gdybym urodził się gdzies indziej, byłbym hindusem, muzułmaninem, mormonem czy chociażby zielonoswiatkowcem czy jakims innym odłamem i „wierzyłbym” w te ich prawdy objawione tak samo „mocno”
  • Odpowiedz
@DartNorbe: a mnie brzydzą miejsca intymne, moje jak i obcych, ale za to uwielbiam tapety z kobietami w bikini (mam na każdym smartfonie, PC, laptopie i starej konsoli Ps3)
  • Odpowiedz