Wpis z mikrobloga

@bitcoholic: praktykowanie kultu zmarłych jest sprzeczne z Biblią. Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych. Arcykapłan podczas sprawowania urzędu nie mógł się zanieczyścić ciałem nawet bliskiego zmarłego - tak silny rozdział był między świątynią Boga a kultem zmarłych. Jezus także mówi, żeby umarli (duchowo) grzebali umarłych.

W katolicyzmie wszystko kręci się wokół nekromancji: relikwie w każdym kościele wymagane do konsekracji, wstawiennictwo świętych i Maryi, pogańskie/germańskie święto tzw. wszystkich świętych itd. Tam
@bitcoholic: 2 Machabejska nigdy nie była w kanonie pism żydowskich, ani cytowana w księgach NT. Została dodana (wraz z innymi księgami) przez krk właśnie po to, by uwiarygodnić niebiblijna dogmaty m.in. te o czyścu i kulcie zmarłych w ramach kontrreformacji. Nie wchodzi ona też w skład kanonu wielu innych wyznań chrześcijańskich.
Kzn 9:2-6 : Bo wszystkich spotyka ten sam los: Sprawiedliwego i bezbożnego, czystego i nieczystego, ofiarującego i tego, który nie ofiaruje, dobrego i grzesznika, tego, który przysięga, i tego, który się wstrzymuje od przysięgi. To jest najgorsze z wszystkich rzeczy, jakie się dzieją pod słońcem: że wszystkich spotyka ten sam los, lecz również serce synów ludzkich jest pełne zła i głupota jest w ich sercu, dopóki żyją, a potem idzie się do
@bitcoholic: niestety Mirku ale na wykopie z tego co zauwazylem to na jednego katola przypada 5 protestantów wiec przede wszystkim takich komentarzy tu się spodziewaj. Od siebie mogę powiedzieć żebyś nie przestawał szukać Boga bo on na Ciebie czeka, mam nadzieje ze znajdziesz Go
niestety Mirku ale na wykopie z tego co zauwazylem to na jednego katola przypada 5 protestantów


@bb89: Będę trochę uszczypliwy, ale z reguły padają tutaj pytania o Biblię, więc mało który Katolik jest się w stanie jakoś do tego odnieść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jednego katola przypada 5 protestantów


@bb89: Raczej ateistów. Sam nie lubię protestantów z paru powodów, ale doszukiwanie się ich w każdej krytyce katolicyzmu na wykopie to lekka paranoja xD
@DIO_: gdzie napisałem o krytyce katolicyzmu przez protestantów na wykopie? Napisałem tylko ze miedzy innymi na tagu katolicyzm w większości wypowiadają się protestanci ¯\(ツ)
@DIO_: bo mają poglądy zazwyczaj sprzeczne z dogmatami katolickimi, a twierdzą że wierzą w Boga i są chrześcijanami. Zdarzają się tacy co jawnie piszą że jak można modlić do Maryi albo jak kolega wyżej napisał że w katolicyzmie wszystko kręci się wokół nekromancji i cała rzesza katolickich świętych i świadectwa wiary tak naprawdę według niego nie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bitcoholic: a co tu cię odpycha od wiary? krzyż się przewrócił jak każda inna konstrukcja. każdy może mieć pecha, co tu drążyć. czy to Bóg ten krzyż przewrócił na to dziecko?
2 Machabejska nigdy nie była w kanonie pism żydowskich


@ajron_men: Bo czegoś takiego jak "kanon pism żydowskich" nigdy nie było. Dla wszystkich żydów świętością była Tora, ale poszczególne nurty judaizmu różniły się między soba i to znacznie. Np. faryzeusze uznawali pisma proroków za natchnione ale sadyceusze już nie.
To co uważasz za "kanon hebrajski" czy "Tanakh" jest dziełem wtórnym wobec kanonu aleksandryjskiego i powstało jako odpowiedź na na rozwijające się owcześnie
@bitcoholic:

Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam Łk 13, 4-5


( ͡° ͜ʖ ͡°)
krzyż się przewrócił jak każda inna konstrukcja.


@Daleth2202: no właśnie dlatego że krzyż, gdyby to było drzewo albo cegła to co innego, a tak to patrząc przez pryzmat symboli przyznaj że jest to dość osobliwe i zastanawiające
Bo czegoś takiego jak "kanon pism żydowskich" nigdy nie było.


@Passer93: Nie jest to prawdą. O kanonie (22 księgi) pisze chociażby Józef Flawiusz wspominając, że istniał on długo przed I w n.e. W źródłach biblijnych i pozabiblijnych również są wzmianki o kompletowaniu "świętych ksiąg" np. przez kapłana Ezdrasza (24 księgi). Oczywistym jest, że kanonu nie było zawsze, bo ciężko o zamknięty kanon, gdy spisywane są jeszcze księgi.

Np. faryzeusze uznawali pisma