Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
To mój pierwszy w życiu Spis Powszechny, który wypełniam sam a nie rodzice w moim imieniu. W końcu zatem mogę odpowiedzieć zgodnie z prawdą, iż nie uczestniczę/nie utożsamiam się z żadną grupą religijną.

Mało tego zapytałem się mojej 3 letniej córki dając jej wolność wyboru (jako obywatel ma takie prawa) - skoro Rzeczpospolita Polska w spisie zadaje jej pytanie " z jaką grupą religijną się utożsamia". Nie udzieliła żadnej odpowiedzi... No cóż
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jubei: No cóż, ogień podobno symbolizuje proces oczyszczenia. Jeśli tego potrzeba, żeby Kościół stał się ostoją wiary i moralności to niech się dzieje wola Boża. Liczę, że powstanie on niczym feniks z popiołów i będzie tylko mocniejszy
  • Odpowiedz
El camino - bo droga jest celem.

Mój znajomy Michał postanowił przejść z #siedlce do Santiago de Compostela czyli jest to odległość 3057 km.
Zdaje codzienne realcje na swoim facebookowym blogu. Zapraszam do obserwowania :)

https://www.facebook.com/El-camino-bo-droga-jest-celem-106491771683903/
goorskypl - El camino - bo droga jest celem.

Mój znajomy Michał postanowił przejść...

źródło: comment_1625081378S6CJXeI5pnlFWJYR3lAgoe.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Prosta teoria naukowa na temat "zmartwychwstania Jezusa"

Przyczyny śmierci na krzyżu to odwodnienie uduszenie i wykrwawienie.
Jesus umarł najszybciej a dwóch skazańców obok niego żylo i trzeba było im połamać nogi aby umarli.
Jezusa przebito tylko włócznią ale już wtedy był martwy. Wypłynęła z niego tylko krew i woda.
A co jeżeli Jezus nie umarł na krzyżu?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grzesiek23Gda: wydaje mi się, że nawet jeśli straciłby przytomność to i tak by nie przeżył, bo Rzymianie mieli w zwyczaju takich delikwentów wieszać na krzyżu przez kilka dni. Dla przykładu. Ja jestem jednak zdania, że jeśli takowe wydarzenie w ogóle miało miejsce, to po prostu kumple wykradli ciało z grobu, a resztę zmyślili. To by tłumaczyło to, dlaczego ten Jezus tak szybko się zwinął do nieba zanim pokazał się większej
  • Odpowiedz
Biblijnie wierzący chrześcijanie nie odrzucają Dumy LGBT w sposób, w jaki robią to niechrześcijanie. Chrześcijańska dezaprobata jest wyjątkowa.

Wyjątkowa dezaprobata Dumy LGBT
Czytaj: https://www.ewangeliawcentrum.pl/wyjatkowa-dezaprobata-dumy-lgbt/

#lgbt #homoseksualizm #ewangeliawcentrum #wiara #chrzescijanstwo
EwangeliawCentrum - Biblijnie wierzący chrześcijanie nie odrzucają Dumy LGBT w sposób...

źródło: comment_1624959002EOxuvff1P3GXQyV5OHhZYf.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebieskatrytytka: myślę, że w kontekście religijnym, jako możliwość podjęcia decyzji niezgodnej z tym, co przewidział bóg. Innymi słowy: bóg zna doskonale przyszłość. Z jego wszechmocy wynika, że stworzył świat dokładnie tak, jak chciał, z pełną świadomością, jakie będą konsekwencje wynikające z jego czynów, a także z ruchu materii (ożywionej i nieożywionej), którą wprawił w ruch.
Porównałbym to do domina, ale takiego, gdzie jego twórca zna dokładnie warunki początkowe. Każda część
  • Odpowiedz
@BlackFoo: Dlatego należy zawsze rozpocząć od zdefiniowania wolnej woli. Bo tak nie za bardzo wiemy o czym rozmawiamy.

no właśnie jak?


No właśnie tak. Mamy wolę postępować tak jak wie, że postąpimy. Pojawienie się jasnowidza który przewidzi przyszłość ma kasować wolną wolę?
@BlackFoo:
  • Odpowiedz
@gallanonimma: @gallanonimma: Zakład Pascala (bo o nim piszesz) nie trzyma się kupy. Skąd wiesz, że wierzysz we właściwego boga?
Być może akurat ten, któremu oddajesz cześć nie istnieje. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

[edit] Musiałem poprawić wpis.
  • Odpowiedz