Brytyjski farmer mówi dlaczego brakuje jaj w supermarketach. Koszt produkcji jaj wzrósł poprzez większe koszty energii, paszy itd. Ceny jaj podskoczyły już dawno w sklepie ale ceny za jakie supermarkety kupują jaka od farmerów pozostały takie same, wiec farmerzy tracą pieniądze na produkcji jaj. Farmer mówi, ze to nie ptasia grypa, która była również rok temu a problemów z jajami nie było, tylko wina supermarketów.

https://www.instagram.com/reel/ClDvCoGDhHj/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

#uk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@hellgihad: Właśnie o tym mówi ten farmer, ceny w supermarketach w górę ale ceny jakie płaca farmerom pozostały takie same. To pewnie jeden z wielu przypadków gdzie ceny idą w górę nie współmiernie z kosztami producentów.
  • Odpowiedz
Jak teraz wyglądają opłaty (cło/VATy itp.), przy zamawianiu rzeczy z UK? Chce kupić deskę do pływania za około 650 zł. Ile mogę się spodziewać dopłaty? Sprzedający coś mówił o 2.7%, ale nie chce mi się wierzyć Chinczykowi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kiciochpyta #uk #pocztapolska
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daftie123 zależy od sprzedawcy tak naprawdę, taki Amazon czy eBay pobierze VAT polski, zatu nie pobierze żadnego i może być na granicy płatny, kto inny pobierze brytyjski i polski może być dodatkowo płatny na granicy. Cła raczej nie będzie, akcyza to zależy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Źle się poczułem i zrobiłem test na covid. Oczywiście wyszedł pozytywny. Ktoś tutaj się orientuję jak wygląda sytuacja teraz? Ile mam się izolowac? Robić jakiś inny test? Do tego mój menager nie odbiera bo mamy wolne xd
#uk #covid19
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Slomek: ale od roku nie ma żadnej kwarantanny; możesz robic co zechcesz ale przyzwoitość zakłada, że nie będziesz chodził i rozsiewał (zasada taka sama jak przy każdej chorobie)
  • Odpowiedz
Kupiłem w końcu Air Fryer, dużego wyboru nie było bo większość sprzętu wyprzedana ale znalazłem Ninja z podwójnymi szufladkami. Muszę przyznać, ze żałuje ze nie kupiłem tego wcześniej, nie wiem czy zaoszczędze na tym kasę wydawana na energię (pewnie tak) ale szybkość przygotowania posiłku jest fenomenalna.

Narazie zrobiłem jedynie frytki i kurczaka, nic innego nie miałem w lodowce XD

#uk #gotujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Budo: Mam taki model, który nie musi się nagrzewać, robię kurczaka czy frytki mega szybko. Można do tego piec ciastka, suszyć owoce czy warzywa itp.
Cała akcja trwa krócej, domyślam się ze zjada mniej energii bo nie muszę grzać dużej powierzchni jaka jest piekarnik. Ile i czy oszczędzę nie mam pojęcia, ale piekarnik u mnie bardzo często chodził, bardzo często do upieczenia kilku bułek itp.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Chyba duzo zalezy od branzy. Z mojego doswiadczenia w finansach, gdzie masz duza konkurencje:
1. Dyplom ma znaczenie, ale tylko przy pierwszej pracy
2. Uczelnia i oceny maja znaczenie, ale tylko przy screeningu CV. Podczas inteview liczy sie co wiesz.
3. Dyplom z top uni sie liczy bardziej. Przy aplikacji byl nawet dropdown z pytaniem czy konczyles oxbridge badz grande ecoles czy nie.
  • Odpowiedz
Jak macie Nectar card to do 13 godziny jest ''Power Hour'' na eBay i za jeden zakup powyżej 10 funtów dają 30x nectar points, trzeba tylko aktywować w apce. Właśnie kupiłem drewniany stół i cztery krzesła za 118 funtów i dostałem 3570 punktów warte ponad 17.50 :) Działa na większość rzeczy ale akurat tą miałem najdroższą na liście.
#uk #blackfriday #ebay
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kjedne: Wspieranie rosyjskiej propagandy i dezinformacji to wspieranie szkodnikow, ktorzy graja na nasza szkode nie tylko Ukrainy.
Rosyjska deizinformacja siala chaos podczas covid19, gdyby nie to to dawno bysmy sobie poradzili z pandemia tak jak skandynawowie.
Debata publiczna o covid19 zostala sprowadzona do absurdu, przez co to nam wszystkim zaszkodzilo.
  • Odpowiedz
@true-true: Każde państwo decyduje o sobie. Jeśli Ukraina chce być częścią zachodu to Rosji absolutnie nic do tego. I czas najwyższy to zrozumieć. Zresztą Putinowi wiecznie mało i ma chrapkę na więcej państw w tym i na Polskę. A my go tutaj nie chcemy. Nigdy w historii Polski nie chcieliśmy ruskich. I oni doskonale o tym wiedzą.
Powtarzasz argumenty rosyjskiej propagandy które dla Polaka i Ukraińca są niezrozumiałe. Rozumiesz?
  • Odpowiedz
Tzw stały element gry w mojej #pracbaza: test ciśnieniowy. Na zdjęciu widzimy doprowadzenie ciśnienia o wartości 5000psi (Pound per square inch) do połączenia metal/metal; jest to 345bar, dla porównania w kole samochodowym jest ok 30psi; wartość niezbyt duża w naszym pojęciu bo testujemy do 25k. Test jest udany jeśli po ustabilizowaniu się ciśnienie spadnie o mniej niż 1% swojej wartości w ciągu 15min. Doprowadzenie urządzenia do tego etapu to
pol-scot - Tzw stały element gry w mojej #pracbaza: test ciśnieniowy. Na zdjęciu widz...

źródło: comment_1669364443TgvhrGPAgiSBbEuqEfCSUu.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy uczestniczycie w #wykopaka w #uk? Obserwuję od kilku lat, ale nadaj się nie zdecydowałem, czy wziąć udział. Trochę obawiam się wysłania nietrafionego prezentu. A z otrzymanym to już nie problem, bo ucieszyłbym się z każdego szczerego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wy jakie macie doświadczenia?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Senior_Mordino: Nie brałem udziału bo bałem się że trafię na wysyłkę do Polski i wtedy koszt przesyłki przewyższy koszt paczki, odbiorca będzie musiał jeszcze jakieś cła czy dodatkowe opłaty niedajboże pokryć i będzie szło tygodniami a ta z Polski też nie dojdzie na czas bo rzeczy leżą na Heathrow po 8 tygodni, jak np. moja płyta z discogsa xD Jakby organizatorzy organizowali tak że wysyła się tylko wewnątrz danego kraju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Senior_Mordino: @MarianoaItaliano: A ja w zeszłym roku po raz pierwszy uczestniczyłam i owszem, trafiłam na wysyłkę do PL, prezent utknął na dłużej, ale w końcu dotarł :))) W następnych edycjach na pewno też uczestniczę, polecam ()
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#amazon #uk aktualnie mozna wziac cos na raty przez 3 miechy 0% ododwtkowego kosztu.

Wie ktos czy trzeba miec konto barclays? Trzeba brac na dluzej jak to 0% dziala? Tzn czyli jezeli 3 miechy 0% to chcialbym w trzecim miesiacu to splacic.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach