• 1
Można kupić trochę polskich obligacji indeksowanych inflacją, rozliczając się w #uk? Chodzi mi o małą część portfela.
#finanse #inwestowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3k1m: nie wiem jak jest z obligacjami, ale mieszkając w uk nie musisz w Polsce rozliczać np. zysków z akcji. Musisz mieć do tego centrum interesów życiowych w uk.
  • Odpowiedz
@3k1m: Kupilem 2 lata temu, 20% zabieraja w pl, wazny jest miesiac zakupu bo % od 2 roku biora z inflacji miesiaca poprzedniego, kupilem edycje kwietniowa i co roku inflacja w marcu ma dolek;(
  • Odpowiedz
Halo Mirki z #uk. W styczniu kończy mi się ważność paszportu i od dobrych dwóch tygodni próbuje się zarejestrować do konsulatu w Londynie lub Manchesterze ale terminy są wrzucane tylko o 9 rano i 20 wieczorem. Problemem jest to, że w przeciągu kilku sekund wszystkie terminy są już zajęte.. macie jakiś pomysł lub sposób jak mogę złapać jakiś termin ? #emigracja
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubson1069: Dalej nic nie zrobili z botami-konikami rezerwującymi terminy i odsprzedającymi miejsca na fb? Państwo z kartonu zostanie państwem z kartonu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Złóż w konsulacie w Dublinie i przeleć się do Irlandii ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
Po meczu próbowałem poderwać mexykanki bulo ich trzech plus jeden koleś (dobrze ze nie obskoczyłem w-------u ) no niestety bajera nie poszła podchodzę do grupki i mówię blenos diass seniorata te do mnie po hiszpańsku czy latynoski ja takie wtf to mówię ze nie jestem z mexico tylko z polski to te wkorwiione mówią ze jak to mezyk powinien wygra i takie tam p---------e ja tam próbowałem coś tam załagodzić no ale
Bittersteel - Po meczu próbowałem poderwać mexykanki bulo ich trzech plus jeden koleś...

źródło: comment_1669143383Ah1z7YyJygk52NTHjgO6HH.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma jaj w sklepach! Mam obok mnie wielki Sainsbury’s, Lidl i Aldi. W żadnym nie ma nawet jednego jaja! #uk
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy zapisujecie się do tych sesji oszczędzania energii w Octopusie? Może jacyś inni dostawcy też się w to bawią.
Póki co to ciężko mi cokolwiek przyoszczędzić na tym, bo wybierają takie godziny że nawet ogrzewanie u mnie jeszcze nie chodzi. A największy pobór prądu to może mieć ewentualnie lodówka.
#uk
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
#anonimowemirkowyznania
Czy emigracja do UK i praca jako początkujący człowiek w IT (front) ma jeszcze sens? Słyszałem ostatnio wiele złego nt. UK, ale jakby nie patrzeć w Polsce też jest kryzys i są jebitne problemy. Nie odziedziczyłem po nikim niczego i będąc przed 30 muszę się dorobić wszystkiego sam. Angielski jest jedynym obcym językiem, który znam. Na Wyspach mam prawo pracy. Fatalnie na moje zdrowie psychiczne wpływa PiS.

#emigracja
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Pracy w IT od groma, bardzo brakuje ludzi po Brexicie. Jesli masz settled status i nie potrzebujesz sponsora/wizy, to uaktualnij sobie LinkedIN wieczorem i nastaw budzik na 8 rano, zebys sobie zdazyl kawe zrobic, zanim zaczna dzwonic. U mnie w teamie od roku nie mozemy skompletowac ludzi, w innych dzialach tez, wszedzie braki.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Haddo House - wiktoriański dom we wschodniej Szkocji, absolutna perełka choć może nie z zewnątrz, za to pięknie urządzony w środku. Niestety nie można robić zdjęć ale pstryknąłem dwa z biodra. Z ciekawostek: mali chłopcy z bogatych rodzin w obawie przed porwaniem nosili sukienki, w domu jedną noc spędziła królowa Wiktoria, na tę okazję specjalnie przygotowano dla niej sypialnię z niskimi meblami (na dzisiejsze to koszt 4mln funtów) gdyż miała tylko 149cm
pol-scot - Haddo House - wiktoriański dom we wschodniej Szkocji, absolutna perełka ch...

źródło: comment_16690337259jRzlUBa4WT5fgIcANSI6q.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach