Ile macie stopni w pomieszczeniu, w którym nie macie włączonego grzejnika? U nas jest aktualnie 13,8, a w zeszłym roku po nocy niegrzania wstawaliśmy do 9 stopni xD Czyli przez 8h temperatura spadała o jakieś 11-13 stopni :> ah ta myśl techniczna!
#uk
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@factoryoffaith_: wróciłem po 3 dniach do nieogrzewanej chaty i miałem 16 stopni w sypialni, a 15 stopni w livingu.
Myśl techniczna jak myśl techniczna, chaty są stare i nieocieplane.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@colliee: E nie wiem, po Polsce później też cisnęli jak jeden zapodał że on to by nie chciał żeby Polska wyszła z grupy bo gra taką lipę że nie chce się tego oglądać nawet.
No i jeszcze miałem bekę jak typ stwierdził że nazwisko Jędrzejczyk to Scrabble monster xD
  • Odpowiedz
Mirkasy eksperci,
jak najtaniej podróżować po Londynie?
Metro wydaje się trochę skomplikowane jeśli chodzi o zakup biletów. Bo jak to Angole maja w zwyczaju trzeba wszystko skomplikować i są np. Jakieś godziny szczytu „do 18:58” XD. I nie wiadomo czy to tyczy sie kiedy wsiadamy czy jak wysiadamy. To samo ze strefami których jest 5. Jakieś protipy? Da radę sprawnie autobusami?
#londyn #uk #podrozujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flito Stansted pociąg bezpośrednio, Luton jest autobus wahadłowy co 10 min do pociągu. Ciut łatwiej Stansted, ale to mało istotna różnica. A jeśli taniej to autobusy, sprawdź na easy bus.
  • Odpowiedz
Mirki miał ktoś forda focusa 1.8 benzyna, 2007-2010?
Mam zamiar kupić na dojazd do pracy i na przejażdżki co jakiś czas w góry.
Widzę oferty po £2000-3000, na więcej mi szkoda wydawać kasy.
Czego się wystrzegać w tym modelu? Jest problematyczny?
Czy opłaca się zagazować go LPG?
Na osiągach mi nie zależy. Wszędzie mam czas. Byle było tanio w eksploatacji.
adamsowaanon - Mirki miał ktoś forda focusa 1.8 benzyna, 2007-2010?
Mam zamiar kupić...

źródło: comment_1669831391j5lh6OQAPXhVL39il1KaoI.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamsowaanon: tak. Szukałem sam ale w-------m sie i zamówiłem z chinch.co.uk. Przywiózł typek i tyle. Mozna oddać w 2 tygodnie, 3mce gwarancji z opcją przedluzenia za kasę. Generalnie jestem zadowolony. Auto z pelna historia z nowymi oponami.
  • Odpowiedz
Jako że oglądam meczyk Francji w brytyjskiej TV, to podzielę się ciekawostką. Kilka lat temu, przy okazji innego turnieju, angielski komentator odniósł się do gry Francuzów: "The whole nation is waiting for the goal", tymczasem napisy dla niesłyszących ogłosiły: "The whole nation is waiting for deGaulle". Było to całkiem zabawne, a nawet symboliczne. Zupełnie jak gdyby generał miał zstąpić z niebios i pomóc Francuzom zdobyć gola ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kto ogląda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Senior_Mordino: Dzięki za info, bo się zastanawiałem jak to działa. Czasami jak oglądam mecz to niektóre linijki są zupełnie omijane, bo tak ciężko zrozumieć jak komentuje np. scouser
  • Odpowiedz
Drodzy, potrzebuje informacji jak najlepiej i najtaniej dotrzeć z lotniska Londyn Luton do lotniska Londyn Gatwick. Lądujemy o 7:45 11 stycznia, kolejny lot mamy z Gatwick o 14:40. #podroze #uk #londyn
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wypłata dzisiaj przyszła i się okazało się że ze świątecznego bonusa 1000 funtów do ręki dostałem 570 funtów, fajne te podatki, takie bardzo zachęcające do wyższych zarobków.

Jeszcze w kwietniu mogę złożyć o odzyskanie 58 funtów zaliczki na student loan bo zabrali przypadkiem (bo zabierają automatycznie jak w danym miesiącu przekroczy ileś, ale potem można odzyskać jak roczne zarobki nie przekroczą danej kwoty - w zależności od planu pożyczki) ale tak czy
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirasy pytanko mam. dajmy na to ze jest osoba na emeryturze polskiej i kiedys pracowala w uk pare lat. gdzie i jak mozna popytac sie o emeryture z uk by mozna bylo by ja sciagnac do polski jesli oczywiwcie ma do tego prawo?? sa jakies agencje lub ktos kto sie tym zajmuje? #uk #emerytura
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elvlad: Nie ściągniesz emerytury brytyjskiej, bo za krótko pracowałeś, by ci przysługiwała. Natomiast możesz zaliczyć okresy płacenia national insurance jako okresy składkowe do wymiaru stażu pracy w Polsce do emerytury minimalnej. Pytaj w ZUSie.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy dobrze mi się wydaje, ze mniejszy podatek będę płacić w Polsce niż w UK na jednoosobowej działaności gospodarczej? Mam opcje posiadania działaności w UK. Niestety byłoby przekroczone £50000 rocznie, czyli wyższy już próg. Wszyscy sobie tak zachwalają prowadzenie działaności gospodarczej w UK, ale serio taniej chyba nie będzie. Może chodzi tylko o przejrzyste zasady oraz łatwość rozliczeń? Jest jakaś opcja żeby to objeść? Niestety prowadzenie firmy w UK
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przekroczone £50000 rocznie


@AnonimoweMirkoWyznania: Przychodu czy dochodu?
Do £50k dochodu masz 19% CIT, wszystko powyżej ma 26% CIT.
Zarobki wypłacasz w formie dywidendy - 8.75% podatku.
Do tego jesteś na minimalnej pensji, żeby wykorzystać £12.5k kwoty wolnej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w PL dla programistow jest raj podatkowy, jednorazowy podatek 12.5% na jdg vs podwojne opodatkowanie przy LTD w UK. Kwestia zlapania kontraktu w PL na tym samym poziomie co w UK, jesli masz taka opcje to prowadz firme w PL.

@GregPelka: te 8.75% od dywidend to basi racte, kolejny próg to juz 33.5% i wyzej ;(
  • Odpowiedz
  • 78
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach