Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 7
@zomowiec: kopać, obserwować
Wlasnie mi podniesli energie na 200f od Stycznia za one bed flat w Londynie (dwie osoby). Tez tyle placicie? :o #uk
@LucjanPetarda Mnie podnieśli kWh ogrzewania na 75 pensów, bo sieć osiedlowa nie podlega żadnym capom do co najmniej 2024.
@MarianoaItaliano
ja bardzo podobnie £153 na miesiąc DD .. Rowniez 3 bed terraced ¯_(ツ)_/¯(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
@nbdpol
ja bardzo podobnie £153 na miesiąc DD .. Rowniez 3 bed terraced ¯_(ツ)_/¯(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
@nbdpol
@skydancer: Dotknął włochaty łeb Boga Messi wiec dlatego był karny
@colliee: E nie wiem, po Polsce później też cisnęli jak jeden zapodał że on to by nie chciał żeby Polska wyszła z grupy bo gra taką lipę że nie chce się tego oglądać nawet.
No i jeszcze miałem bekę jak typ stwierdził że nazwisko Jędrzejczyk to Scrabble monster xD
No i jeszcze miałem bekę jak typ stwierdził że nazwisko Jędrzejczyk to Scrabble monster xD
Robicie w pracy "secret santa"?
#uk
#uk
- 3
@Senior_Mordino: nie
@Senior_Mordino: Raczysko, nigdy się w to nie bawię.
Mirkasy eksperci,
jak najtaniej podróżować po Londynie?
Metro wydaje się trochę skomplikowane jeśli chodzi o zakup biletów. Bo jak to Angole maja w zwyczaju trzeba wszystko skomplikować i są np. Jakieś godziny szczytu „do 18:58” XD. I nie wiadomo czy to tyczy sie kiedy wsiadamy czy jak wysiadamy. To samo ze strefami których jest 5. Jakieś protipy? Da radę sprawnie autobusami?
#londyn #uk #podrozujzwykopem
jak najtaniej podróżować po Londynie?
Metro wydaje się trochę skomplikowane jeśli chodzi o zakup biletów. Bo jak to Angole maja w zwyczaju trzeba wszystko skomplikować i są np. Jakieś godziny szczytu „do 18:58” XD. I nie wiadomo czy to tyczy sie kiedy wsiadamy czy jak wysiadamy. To samo ze strefami których jest 5. Jakieś protipy? Da radę sprawnie autobusami?
#londyn #uk #podrozujzwykopem
@victordeleco2 Płacić kartą na bramkach. A najlepiej taka z dobrym przewalutowaniem i bez prowizji. Taniej niz tak nie będzie, chyba że na gapę.
- 6
@victordeleco2: w Londku masz daily fare cap na bilety, wiec jak dobijesz do pewnej kwoty to dalej juz nie pobieraja kasy jak przylozysz karte do czytnika na bramce.
@Nietak_nietak: az mnie oczy rozbolały od oglądania polskiej reprezentacji, chyba zagraliśmy 3 najbrzydsze mecze na mundialu
- 0
Mirki miał ktoś forda focusa 1.8 benzyna, 2007-2010?
Mam zamiar kupić na dojazd do pracy i na przejażdżki co jakiś czas w góry.
Widzę oferty po £2000-3000, na więcej mi szkoda wydawać kasy.
Czego się wystrzegać w tym modelu? Jest problematyczny?
Czy opłaca się zagazować go LPG?
Na osiągach mi nie zależy. Wszędzie mam czas. Byle było tanio w eksploatacji.
Mam zamiar kupić na dojazd do pracy i na przejażdżki co jakiś czas w góry.
Widzę oferty po £2000-3000, na więcej mi szkoda wydawać kasy.
Czego się wystrzegać w tym modelu? Jest problematyczny?
Czy opłaca się zagazować go LPG?
Na osiągach mi nie zależy. Wszędzie mam czas. Byle było tanio w eksploatacji.
źródło: comment_1669831391j5lh6OQAPXhVL39il1KaoI.jpg
Pobierz@adamsowaanon: tak. Szukałem sam ale w-------m sie i zamówiłem z chinch.co.uk. Przywiózł typek i tyle. Mozna oddać w 2 tygodnie, 3mce gwarancji z opcją przedluzenia za kasę. Generalnie jestem zadowolony. Auto z pelna historia z nowymi oponami.
- 3
@adamsowaanon: sąsiad kupił w 2007 ma go do dziś, dość solidne auto.
7
Pracownik pałacu Buckingham zwolniony po tym jak zapytał kilka razy czarnej...

..pani Ngozi Fulani, która była gościem o to "skąd naprawdę pochodzi".
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
W Aldi za 1.29, tylko nie bierzcie po całym kartonie. Możliwe że i w polskim jest bo to import
#uk #mikrokoksy
#uk #mikrokoksy
źródło: comment_1669830382CpdwJKmTzEGx8Bi9LuVWtA.jpg
Pobierz- 2
@paniczhrabi: puszysty pudding czekoladowy
@Sylwester_Zwalon
Proszeę nie reklamowac bo mi puddingi proteinowe w aldi i lidlu wykupują ;)
Proszeę nie reklamowac bo mi puddingi proteinowe w aldi i lidlu wykupują ;)
Jako że oglądam meczyk Francji w brytyjskiej TV, to podzielę się ciekawostką. Kilka lat temu, przy okazji innego turnieju, angielski komentator odniósł się do gry Francuzów: "The whole nation is waiting for the goal", tymczasem napisy dla niesłyszących ogłosiły: "The whole nation is waiting for deGaulle". Było to całkiem zabawne, a nawet symboliczne. Zupełnie jak gdyby generał miał zstąpić z niebios i pomóc Francuzom zdobyć gola ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kto ogląda
Kto ogląda
@Senior_Mordino: Dzięki za info, bo się zastanawiałem jak to działa. Czasami jak oglądam mecz to niektóre linijki są zupełnie omijane, bo tak ciężko zrozumieć jak komentuje np. scouser
@Senior_Mordino: Czasami są duuuuze opóźnienia a czasami idzie tak szybko, że się nie da nadążyć.
A w niektórych filmach to napisy nie sa słowo w słowo co też mnie irytuje
A w niektórych filmach to napisy nie sa słowo w słowo co też mnie irytuje
Wypłata dzisiaj przyszła i się okazało się że ze świątecznego bonusa 1000 funtów do ręki dostałem 570 funtów, fajne te podatki, takie bardzo zachęcające do wyższych zarobków.
Jeszcze w kwietniu mogę złożyć o odzyskanie 58 funtów zaliczki na student loan bo zabrali przypadkiem (bo zabierają automatycznie jak w danym miesiącu przekroczy ileś, ale potem można odzyskać jak roczne zarobki nie przekroczą danej kwoty - w zależności od planu pożyczki) ale tak czy
Jeszcze w kwietniu mogę złożyć o odzyskanie 58 funtów zaliczki na student loan bo zabrali przypadkiem (bo zabierają automatycznie jak w danym miesiącu przekroczy ileś, ale potem można odzyskać jak roczne zarobki nie przekroczą danej kwoty - w zależności od planu pożyczki) ale tak czy
- 7
@chemik_kieszyk: No nie ma tragedii, ale wiem już co czuje klasa średnia jak widzi wypłatę netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elvlad: założyć konto?
https://www.access.service.gov.uk/registration/email
No nikt Ci na ładne oczy nie wypłaci emerytury. Trzeba z tego co kojarzę mieć 10 lat przepracowane w UK żeby się kwalifikować ale sprawdź dokładnie bo mogę się mylić.
https://www.access.service.gov.uk/registration/email
No nikt Ci na ładne oczy nie wypłaci emerytury. Trzeba z tego co kojarzę mieć 10 lat przepracowane w UK żeby się kwalifikować ale sprawdź dokładnie bo mogę się mylić.
@elvlad: Nie ściągniesz emerytury brytyjskiej, bo za krótko pracowałeś, by ci przysługiwała. Natomiast możesz zaliczyć okresy płacenia national insurance jako okresy składkowe do wymiaru stażu pracy w Polsce do emerytury minimalnej. Pytaj w ZUSie.
#anonimowemirkowyznania
Czy dobrze mi się wydaje, ze mniejszy podatek będę płacić w Polsce niż w UK na jednoosobowej działaności gospodarczej? Mam opcje posiadania działaności w UK. Niestety byłoby przekroczone £50000 rocznie, czyli wyższy już próg. Wszyscy sobie tak zachwalają prowadzenie działaności gospodarczej w UK, ale serio taniej chyba nie będzie. Może chodzi tylko o przejrzyste zasady oraz łatwość rozliczeń? Jest jakaś opcja żeby to objeść? Niestety prowadzenie firmy w UK
Czy dobrze mi się wydaje, ze mniejszy podatek będę płacić w Polsce niż w UK na jednoosobowej działaności gospodarczej? Mam opcje posiadania działaności w UK. Niestety byłoby przekroczone £50000 rocznie, czyli wyższy już próg. Wszyscy sobie tak zachwalają prowadzenie działaności gospodarczej w UK, ale serio taniej chyba nie będzie. Może chodzi tylko o przejrzyste zasady oraz łatwość rozliczeń? Jest jakaś opcja żeby to objeść? Niestety prowadzenie firmy w UK
przekroczone £50000 rocznie
@AnonimoweMirkoWyznania: Przychodu czy dochodu?
Do £50k dochodu masz 19% CIT, wszystko powyżej ma 26% CIT.
Zarobki wypłacasz w formie dywidendy - 8.75% podatku.
Do tego jesteś na minimalnej pensji, żeby wykorzystać £12.5k kwoty wolnej
- 1
@AnonimoweMirkoWyznania: w PL dla programistow jest raj podatkowy, jednorazowy podatek 12.5% na jdg vs podwojne opodatkowanie przy LTD w UK. Kwestia zlapania kontraktu w PL na tym samym poziomie co w UK, jesli masz taka opcje to prowadz firme w PL.
@GregPelka: te 8.75% od dywidend to basi racte, kolejny próg to juz 33.5% i wyzej ;(
@GregPelka: te 8.75% od dywidend to basi racte, kolejny próg to juz 33.5% i wyzej ;(
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ArtBrut: Całe szczęście, że Brytyjczycy czegoś się nauczyli po Chamberlainie i cały czas są wolnymi ludźmi.
- 18
@SiegfriedvonMarienstadt: Brytyjczycy w odróżnieniu od Polaków wyciągają wnioski.
539
Wielka Brytania. Laboratorium podawało nieprawidłowe wyniki testów na COVID-19

55 tys. dodatkowych zakażeń koronawirusem oraz śmierć 23 osób - tak według najnowszych szacunków przedstawia się bilans serii fatalnych błędów laboratorium Immensa Health Clinic Ltd w Wolverhampton. Placówka przez ponad miesiąc w ubiegłym roku podała około 39 tys. błędnych wyników testów...
z- 108
- #
- #
- #
- #



























#uk
Myśl techniczna jak myśl techniczna, chaty są stare i nieocieplane.