Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kwantowykocyk
kwantowykocyk

kwantowykocyk

Dołączył 6 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3404
  • Znaleziska 362
  • Mikroblog 3042
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 16
zielony88
zielony88
17.05.2026, 06:49:39
  • 1
jakiś czas temu ok (już w latach) na skutek zalania straciłem swój homelab. Jakoś dało się żyć bez tego choć nie wiem jak mogłem funkcjonować bez NASa. Ostatnio kupiłem mały komputer (8GR 6rdzeni/6wątków) i odbudowuję niektóre usługi buduje wszystko na Proxmox VE. W przyszłości mam zamiar rozbudować pamięć ram do 32GB udało mi się również kupić za śmieszny pieniądz serwer z pamięcią DDR3 (staroć, hałasuje, i energooszczędność żadna). Marzy mi się swój
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 18.05.2026, 06:01:55 via Wykop
  • 0
@zielony88: dorzucę paperless i tandoor, może watchyourlan
  • Odpowiedz
xorgx33
xorgx33
xorgx33
12.05.2026, 09:47:51
  • 0
#torrent
Polecacie jakiś tracker z zagraniczną muzyką(rap/jakaś muzyka popularna itp), ale taki na który idzie się w miarę prosto dostać(i utrzymać)? Czy zostaje tylko szukanie na soulseek? Ewentualnie moze ktoś by poratował od razu zaproszeniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 12.05.2026, 15:03:08 via Wykop
  • 0
Pewnie jakis rutracker?
  • Odpowiedz
corrupted_huop
corrupted_huop
19.04.2026, 13:41:13
  • 0
Czy ktoś tutaj używa monitora (lub tv) do grania w 4k na kompie? Czy różnica jest warta ceny? Myślę nad zmianą mojego 27" 1440p na 32" 4k. Początkowo chciałem walnąć sobie telewizor 42 cale jako monitor ale to chyba przesada i mi morde wypali.

Nie jestem jakimś super fanem posiadania 140fps. 60 klatek mnie w zupełności satysfakcjonuje, ba! Nawet 30 by uszło w grach singleplayer bo często podpinam pada i tego nie
corrupted_huop - Czy ktoś tutaj używa monitora (lub tv) do grania w 4k na kompie? Czy...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 20.04.2026, 16:42:14 via Wykop
  • 0
@corrupted_huop: 5k2k 45" więc trochę więcej niż 4k. Ogólnie no jest lepiej niż 34" 3440x1440p ips ale czy taka miazga? Nie wiem może muszę w ladniejsze gry pograć
  • Odpowiedz
PiesLat2230
PiesLat2230
14.04.2026, 15:44:15
  • 1
Z ciekawości zrobiłem sobie kalkulację poglądowo ile muszę jeszcze robić by mieć wystarczająco forsy na FIRE.
#fire #gielda #oszczedzanie #inwestycje

Do 1k miesięcznie - 13 miesięcy
Do 2k miesięcznie doszedłbym przy obecnym poziomie oszczędności za ponad 2 lata
Do 5k miesięcznie doszedłbym za 7 lat
PiesLat2230 - Z ciekawości zrobiłem sobie kalkulację poglądowo ile muszę jeszcze robi...

źródło: image

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 15.04.2026, 14:41:58 via Wykop
  • 0
@PiesLat2230: nie wiem czemu ludzie tak lubią spółki dywidendowe. Wolę żeby firma inwestowała w rozwój w nie wypłacała czysta kase
  • Odpowiedz
Milanek93
Milanek93
13.04.2026, 07:02:05
  • 0
Czysto matematycznie muszę powiększyć o 20% moje depo 10 razy aby dzięki procentowi składanemu przejść na bezpieczny fire. Jeden raz już się udało czyli jeszcze 9 razy. Akcje podzieliłem na "paczki" każda paczka wynosi 50k i nie daje mniej niż 50k na jedną spółkę i nie więcej niż 2 paczki czyli 100k. Ogranicza mnie posiadany kapitał do maksymalnie 7 spółek. Inwestuję wyłącznie na gpw. Wg. wskazanej strategii dużo łatwiej realizować zysk jak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 13.04.2026, 10:04:46 via Wykop
  • 1
@Milanek93: W dluzszej perspektywie, all-world etf i do przodu.
  • Odpowiedz
Pesiu
Pesiu
08.04.2026, 08:23:00
  • 0
Chciałbym wrócić do torrentów. Czy mógłby ktoś polecić serwis, który jest w tych czasach najlepszy?

#torrent #torrenty
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 08.04.2026, 20:13:06 via Wykop
  • 2
@Quassar: PTP w pół roku czy w rok? Nawet z ggn zaczekasz 2 lata żeby się gdzieś dostać i narobisz. Znowu wymyślasz.
Masz już top10 na emp czy dalej nie?
  • Odpowiedz
Wayner
Wayner
06.04.2026, 10:00:18
  • 1
Panowie, szukam jakiś monitor godny polecenia do 5k golda. 32cale, 4k, minimum 120 odświeżanie. Chodzi za mną oled albo qd-oled ale podobno tekst niewyraźny, a u mnie będzie 80% praca z tekstem i 20% gry filmy :/ +- 10h dziennie. W tym roku mają wyjść jakieś oledy z subpixelem rgb stipe czy coś takiego, już chyba poczekam ale to tak można w nieskończoność, ma ktoś coś ciekawego i jest z tego zadowolony?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 06.04.2026, 12:59:42 via Wykop
  • 1
@Wayner: wziąłem teraz LG 45 5k2k i jest spoko, za 6k jakoś chodzi. Użytek mam gdzieś jak ty i szczerze to nie wiem czy neo G9 nie byłoby jednak lepsze. Łatwiej okienka dopasować do pracy. Do gier czy multimediów natomiast super
  • Odpowiedz
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 07.04.2026, 16:44:07 via Wykop
  • 1
@BoneOO: Nie wiem, 5090 daje radę ale nie gram dużo i nie muszę mieć 120+ FPS. Nie wiem na co ludzie narzekają z czcionka. Pracuje na nim i problemu nie widzę przesiadając się z ips
  • Odpowiedz
Jarek_P
Jarek_P
03.04.2026, 16:56:43
  • 121
No i zrobione już na ładnie :)

Tutaj pisałem o bebechach, obudowę zapowiadałem. Finalnie zrobiłem jednak inną, niż zapowiadałem, ale jestem zadowolony, test WAF też zdany na piątkę :)

Korpus z olejowanego jesionu, wspornik czysta miedź lutowana na miękko i szczotkowana celem uzyskania satynowej faktury. Na zdjęciu cyfry nie wychodzą ładnie, ale świecą pięknie i wyraźnie, nawet w dzień. Dodatkowo podświetlenie samej bańki, też na zdjęciu nie widać efektu, ale zwłaszcza w
Jarek_P - No i zrobione już na ładnie :)

Tutaj pisałem o bebechach, obudowę zapowiad...

źródło: image

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 04.04.2026, 08:06:34 via Wykop
  • 1
@Jarek_P: Mieszane uczucia co do czerwonego Leda ale całość wygląda świetnie, super robota
  • Odpowiedz

3205

Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii

Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii

Biegli odczytali nie tylko zapisy rejestratora danych wypadkowych z BMW Sebastiana Majtczaka, ale też ze spalonego samochodu ofiar wypadku. Jak ustalił brd24.pl te zapisy zaprzeczają teoriom obrony o kole dojazdowym w pojeździe Kia czy nagłym wjechaniu ofiar na lewy pas autostrady. Jednym z najważ

sub_zero_1
z
onet.pl
dodany: 17.03.2026, 13:25:13
  • 352
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    polska
  • #
    majtczak
  • #
    a1
  • #
    afera
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 17.03.2026, 19:38:10 via Wykop
  • 0
@Saeglopur: 10s i ponad kilometr? Czyli 6 km na minutę? 360km/h? Czy ja coś źle liczę?
Delorenoy
Delorenoy
Delorenoy
02.03.2026, 16:48:45
  • 0
Którą dokładnie wersję RTXa 3070 warto wziąć? Widzę że jest tego sporo. Szukam po używkach jak coś. Ta Gigabyte Gaming OC z trzema wentylatorami będzie git? Czy coś innego?

#pcmasterrace
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 02.03.2026, 17:24:14 via Wykop
  • 0
@Delorenoy: Najtańsza?
  • Odpowiedz
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 02.03.2026, 13:48:16
  • 2
#pcmasterrace #steam
Ciekawe wyniki Steam Survey z Win11 mocno tracacym udzialy na rzecz Win 10
kwantowykocyk - #pcmasterrace #steam 
Ciekawe wyniki Steam Survey z Win11 mocno traca...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

supra107
supra107
02.03.2026, 14:35:53 via Wykop
  • 3
Do tego ciekawym jest ten duży przyrost systemów z "Simplified Chinese". Czyżby miał on wpływ na ten przyrost Windowsa 10 który oznacza też że Windows 11 "straci" bo te procenty oznaczają całościowy udział a nie "ludzie sie przerzucajo z jedenastki na dziesiontke bo jedenastka zua", i prawdopodobnym jest że jest to przyrost komputerów-botów do zbierania danych które Chiny obecnie prowadzą na masową skalę do zbierania danych do trenowania AI?

A po co
supra107 - Do tego ciekawym jest ten duży przyrost systemów z "Simplified Chinese". C...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
raven4444
raven4444
02.03.2026, 15:43:41 via Wykop
  • 1
@supra107: kilka lat wstecz jak chiny poluzowały firewall to pojawiło się od groma jednostek z chińskim językiem i nagle wystrzelił Win7 w statystykach. Nie oczekuj od wykopków jakiejkolwiek analizy i zrozumienia danych, chyba że to procenty na puszce piwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
AmerykanskiRewolwerowiec
AmerykanskiRewolwerowiec
AmerykanskiRewolwerowiec
26.02.2026, 12:20:09
  • 3
Tylko ja tak mam, że nie praktycznie w ogóle nie wchodzę na strony z torrentami, mając do dyspozycji światową topkę w postaci BTN, PTP, RED i wieloletnie konto mojego ukochanego HDBits, a wszystko pobieram automatami takimi jak Sonarr i Radarr, nie zwracając uwagi skąd się pobiera?

#torrent #torrenty
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 26.02.2026, 12:23:59 via Wykop
  • 1
@AmerykanskiRewolwerowiec: Myślę że wiekszosc osób która ma dostęp do Tier 1 używa głównie automatyzacji. Przyznam że wchodzę czasem na trackery głównie po to żeby zobaczyć czy coś ciekawego w topkach czego nie widziałem w overseer
Tylko GGn sciagam ręcznie, nie wiem nawet czy są jakieś sensowne automaty do gier
  • Odpowiedz
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 26.02.2026, 14:10:17 via Wykop
  • 1
@paw1470: Nie wiem, kiedyś płaciłem ale coraz czesciej zeby cos znalezc musialem kupowac kolejna i kolejna subskrypcje. Jesli cos jest w streamingu na torrentach tez jest.
Co do gier natomiast to traktuje torrenty jak demo. Jesli pogram dluzej niz dzien to zwykle kupuje gre, troche zeby wesprzec studio a troche z lenistwa bo patche
@AmerykanskiRewolwerowiec Szczerze to ja nawet Sonarr/Radarr nie odpalam tylko overseer
  • Odpowiedz
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 27.02.2026, 10:10:04 via Wykop
  • 0
@archi3: Nie wiem, ja zwyczajnie raz na jakis czas wchodze na overseer i markuje wszystko co moze mi sie spodobac co ma wyjsc w kolejnych miesiacach i jest jak tylko wyjdzie. Ogladam czy nie to inna sprawa. Ale zgodze sie ze jesli ktos ma malo miejsca na dysko to pewnie streamio + debridy sa lepsza opcja
  • Odpowiedz
kanarex
kanarex
kanarex
26.02.2026, 19:11:51
  • 1
Kurde ale mi się podoba najnowsza muzyczka w FitGirl

#gry #torrent
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 26.02.2026, 19:21:49 via Wykop
  • 0
@kanarex: FitGirl się już pożegnała więc bym się nie przyzwyczajał
  • Odpowiedz
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
26.02.2026, 13:51:35
  • 447
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 26.02.2026, 18:59:44 via Wykop
  • 0
@ProstyKrzywy: I mail na Gmailu, nieźle
  • Odpowiedz
forfiterex
forfiterex
25.02.2026, 12:07:50
  • 2
#gielda #majatek #fire #nieruchomosci #bogactwo
forfiterex - #gielda #majatek #fire #nieruchomosci #bogactwo

źródło: image

Pobierz

Od jakiego majątku (wartości) netto jest sie grubasem?

  • 1 mln PLN 21.1% (48)
  • 4 mln PLN 23.8% (54)
  • 6 mln PLN 7.5% (17)
  • 10 mln PLN 35.2% (80)
  • więcej (ile, napisz w komentarzu) 12.3% (28)

Oddanych głosów: 227

  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 25.02.2026, 17:24:14 via Wykop
  • 0
@forfiterex: ciężka sprawa, powiedziałbym że więcej niż 10, bliżej 20.
Żeby ktoś był grubasem dobrze by było żeby mógł te 50k wydać w miesiącu i żyć tak nic nie robiąc chociaż z 50 lat. A do tego na oko 17 mln trzeba by mieć, no ale podatek więc powiedzmy 20 mln dzisiejszych złotych
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
21.02.2026, 14:33:33
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 21.02.2026, 18:21:45 via Wykop
  • 0
@pepepanpatryk: nie ma różnicy type 3 czy type 4 pcie. Tylko 24pin jest inne i fizycznie ci nie przypisuje ale przecież ta stronka ci to wszystko mówi
  • Odpowiedz
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 14.02.2026, 12:30:21
  • 0
#inwestycje #oszczedzanie
W UK jest ISA, gdzie dochody czy z dywidend czy ze sprzedaży są nieopodatkowane (ale rocznie można dodać 20k max)
Czy w PL znajdę jakiś sposób ograniczenia podatku z dywidend czy sprzedaży gdybym chciał się przeprowadzić w przyszłości na 5 do 8 lat?
Widziałem jakieś konta emerytalne ale to jak rozumiem blokuje mi dostęp na pewien czas.
Jeśli nie to rozumiem że belka 19% z dochodów
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk
Autor
14.02.2026, 14:56:04 via Wykop
  • 0
@Asceus: Ok dzięki
  • Odpowiedz
ozzi91
ozzi91
13.02.2026, 12:21:24
  • 0
Próbował ktoś usmartowić czujkę czadu dymu? Chodzi mi o to, że nie chce kupować czujników zigbee tuya czy innych do kluczowych systemów bezpieczeństwa jak czujniki CO lub dymu.

Myślałem o jakimś czujniku wibracji i go nakleić na czujnik co I wtedy przy głośnym dźwięku z czujnika by wykryło wibracje albo właśnie jakiś mikrofon czy coś? Może ktoś już kleił cos podobnego I już wie że to ma sens lub nie? #budujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 13.02.2026, 17:44:52 via Wykop
  • 0
@ozzi91: Nie widzę problemu. Czujnik dymu czy ognia to nie technika rakietowa. Kup jakiegoś frienta albo nawet Nesta I tyle
  • Odpowiedz
Larsberg
Larsberg
12.02.2026, 15:24:43
  • 1
W najbliższych latach możecie zapomnieć o jakimokolwiek roszerzeniu pamięci dyskowej.

Po prostu nie będzie was stać (。◕‿‿◕。)

Ja mam to gdzieś bo mam łącznie 3 TERA
Larsberg - W najbliższych latach możecie zapomnieć o jakimokolwiek roszerzeniu pamięc...

źródło: ceny-dyskow-ssd

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 12.02.2026, 19:00:24 via Wykop
  • 1
@Larsberg: Dobrze dziękuję, w PC mam 6tb nvme + 8tb SSD. W laptopie 6tb nvme. Pendrive z dysku 2tb nvme, 3 wolne SSD 1 TB. no i nas 100tb+ ale to na talerzach + 2tb nvme
  • Odpowiedz
kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 12.02.2026, 19:30:59 via Wykop
  • 0
@Larsberg: Miałem kiedyś małe uzależnienie z kupowaniem dysków i zawsze jak były taniej niz ostatnio to kupowałem. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
dzem_z_rzodkiewki
dzem_z_rzodkiewki
09.02.2026, 20:23:51
  • 0
Jakie nagłośnienie do PCta do puszczania muzyki ale musi być po kablu bo czasami na tym odpalę grę jak jestem zmęczony od słuchawek a bluetooth ma lagi nawet na trybie FPS których nie znoszę.

Większość syfu w stylu soundbarów jest na bluetooth. aha i jeszcze nie może zajmować zbyt dużo miejsca jak np jakieś kolumny - coś rozsądnego do 1500zł

Mam takie jak ze zdjęcia Logitech Z200 i niestety nie da się na tym
dzemzrzodkiewki - Jakie nagłośnienie do PCta do puszczania muzyki ale musi być po kab...

źródło: obraz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwantowykocyk
kwantowykocyk
kwantowykocyk 09.02.2026, 20:30:05 via Wykop
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: Soundbary maja przecież często fizyczne porty i akurat wchodzą pod monitor. Sonos Beam mam ale nie pamiętam czy w budżecie czy nie i możliwe że są lepsze opcje
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 18.07.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia