Wpis z mikrobloga

Traderzy wrzucaja wyniki, fani natgasu, czy też zwykli hazardziści :) wrzucają swoje wyniki więc w ramach dywersyfikacji postów wrzucę i ja swoje.
I tak w sumie to nie ma się czym chwalic bo 3,5% na minusie to nie jest wynik marzeń ale whatever
Portfoilo skupione na #uk, 85% akcje, 10% fixed income, 2% obligacje korporacyjne, 3% ETF na sp500 (VUSA)
Ogólnie strategia to buy&hold i reinwestycja dywidend. Ofc okazji w tym roku do zakupu dipów było od pyty, ale jakoś sprzedać mi się nic nie chciało. Może w przyszlym roku, albo za dwa lata.

Vs indeksy wyszło nieźle - te to dopiero zebrały #!$%@? w tym roku, ale tbh jakby po prostu kupić zamiast akcji etf na uk350 to total return byłby na plusie lol.

Życzę wam mireczki samych zyskownych pozycji w 2023 :)

#gielda #inwestycje
Pobierz lsh - Traderzy wrzucaja wyniki, fani natgasu, czy też zwykli hazardziści :) wrzucają ...
źródło: comment_1672501220Vm4Hs7vK58Ea6YO6b1XWoF.jpg
  • 5
@monyprintergobrrrr:
wsró znajomych mam paru, którzy cyclicale w rodzaju budowlanki omijają szerokim łukiem i zaraz na początku roku zapakowali się silnie w BAE Systems, no bo może byc wojna - Ci są na solidnym plusie :). tbh u mnie to też jeden z lepszych stocków - trzymam jeszcze od pandemicznego dołka :)

@DJ007: moim bardzo prywatnym zdaniem - w zasadzie mającym chyba tylko zastosowanie do mojego wehikułu - przy szerokim
przy szerokim portffolio dobrze jest wiedzieć czy się robi przynajmniej średnią robotę :) tu benchmarki się przydają.


@lsh: Im bardziej się dywersyfikujesz tym bliżej benchmarku będziesz. Jeśli to kapitał emerytalny, to nie ma się czego czepiać.
Jeśli jednak chcesz zbudować i wykorzystywać swoje przewagi, to dywersyfikacja powinna iść w koncentrację, a pasywność w timing. Nie mówię o 1000 trejdach na rok, ale myśleniu o choćby kawałku portfela w kategoriach bezbenchmarkowych i
Z racji swoich skromnych portfeli - w stosunku do aktywów funduszy, mamy ogromną przewagę nad nimi. Wchodzimy i wychodzimy z rynku na klik, a nie tygodniami.


@DJ007: tu pełna zgoda. do funduszu mi jeszcze daleko :/ no ale dajmy sobie trochę czasu :D