UK przekłada termin na 2035, jak reszta. Obudzili się, że nie są pępkiem świata i wszyscy producenci nie będą się do nich dostosować. Ale i tak dziś będzie fapowane xD

Btw w Niemczech w sierpniu udział EV w sprzedaży przekroczył 30%. Czy to już ten moment, że to spadnie do zera czy jeszcze nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #samochody #samochodyelektryczne
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pamiętam Cię z ciekawych wpisów o tematyce okołobudowlanej z Francji. Skąd ta nagła zmiana w wojownika elektromobilnosci? Całkowicie nieironicznie pytam


@KedzioRRz: no jak to skąd? pewnie se elektryka kupił i jest z typu osoby, że to co on ma jest najlepsze i najsluszniejsze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Bilety na święta UK > PL kupować teraz czy poczekać trochę? Aktualnie wychodzi mi ponad 350 funtów za dwie strony bez dodatkowego bagażu (Manchester)

#loty #ryanair #pytanie #uk
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zubern: A teraz napisz coś po angielsku nieprzychylnego o lpg czy fekalnoskórnych i za 15 minut wizyta z komisariatu XDPołam złodziejowi łapy to pójdziesz siedzieć i jeszcze rentę scierwu będziesz płacił (òóˇ)
  • Odpowiedz
Miał ktoś tak, że SMSy uwierzytelniające nie przychodzą na numer telefonu przy próbie logowania do Profilu Zaufanego lub aplikacji mObywatel. Dziwne, bo pierwszy SMS dziś rano mi przyszedł, a już każdy kolejny nie. WTF. Dodam, że mam angielski nr telefonu (+44). Zbugowany shit. Jak to ogarnąć?
#epuap #profilzaufany #mobywatel #polska #pytanie #pomocy #uk
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majkkali: Też mam UK numer podpięty do PZ i bardzo często tak tam! Czasami przychodzi od razu, czasami po chwili a czasami nigdy. Jak w ciągu paru minut nic nie mam, to próbuję raz jeszcze. I jeszcze. Aż do skutku.
  • Odpowiedz
W którym kraju najlepiej, najłatwiej aspołecznemu człowiekowi(tak... pyta koliega....) prowadzić życie na zasadzie zwykła etatowa praca(musi być przemysł, budowy) gdzie zajmuję się jedynie pracą, nie kombinowaniem, wynoszeniem, obgadywaniem, dogryzaniem, wtrącaniem się w życie prywatne. Praca, która pozwoli na wynajem kawalerki samemu, spokojnym utrzymaniem się bez szaleństw, na początku wystarczy zbiorkom, jedzenie, jakiś ciuch z sieciówki i inne niezbędności. No i ogólnie proste, spokojne życie: praca, nauka języka, filmy, rower, spacer, siłownia.
Dobrze
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie rozumiem po co ktoś robi jakieś dziwne figury, akrobacje przy przytrzymywaniu drzwi,
Idzie sobie facet przedmna i otworzy drzwi, a potem trzyma albo nogę i stoi w rozkroku blokując równocześnie ramę drzwi i muszę przechodzić bokiem, albo trzyma ręką za sobą a kolejną już łapie kolejne drzwi xdd wygląda to przekomicznie czasami.

I to ludzie którzy używają tych drzwi od miesięcy.
Rozumiem kulturę i bycie uprzejmym, ale bez przesady.

Natomiast
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wybieram się do #londyn pierwszy raz i potrzebuję porady komunikacyjnej.
Rano około godz. 8 ląduje na Luton, a od godz. 15 zwiedzam Harry Potter Studio w Watford i mam dylemat, czy wybrać

Opcja 1: po wylądowaniu rano w Luton, jadę prosto do Watford, kręcę się po okolicy do godz. 15, a po zwiedzaniu Harry Potter Studio jadę do Londynu na zwiedzanie i do hotelu.

Opcja 2: ląduje w Luton, jadę od
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@djlaska: dojazd z Euston (centrum) do Watford to 15-25min zwyklym pociagiem (unikaj wolnych pociagow tzw Overground - jada ta sama trase godzine); autobus Harrego Pottera zatrzymuje sie pod stacja wiec dojazd jest idealny

W watford nie ma wiele do zwiedzania (wiem, bo tam mieszkam :P); uderzaj od razu do Londynu

PS Studio HP pasjonatom zajmuje przynajmniej 4h zwiedzania (jak z dziecmi to 6h) wiec bedzie juz pozno jak bedziesz wracac
  • Odpowiedz
Middlesex Street


@djlaska: po centrum i tak jezdzi sie metrem (ewentualnie idziesz trase piesza jak tu ponizej zeby zobaczyc wszystkie najwazniejsze obiekty) wiec patrzylbym na cene (jesli bedziesz sie poruszal metrem tylko w strefach 1-2 to nie zaplacisz duzo)


@3nz0
  • Odpowiedz
#uk Witam, czy ma ktoś albo zna albo mógłby polecić prawnika w Angli Polskiego albo Angielskiego, który mógłby pomoc w uzyskaniu pre-settled status. Czy znacie jakieś miejsca które udzielają porady 30 minutowej albo godzinnej bezpłatnie a potem dalsze rozwiniecie sprawy za oplata.

Dzięki z góry za pomoc.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mam pytanie. Jaki polecacie program do nauki języka angielskiego. Chciałbym by byly lekcje gotowe do nauki czytanie gramatyka plus sluchanie? moze ktos juz ma sprawdzony program, znam angielski na poziomie komunikatywnym. #angielski #uk #kiciochpyta #naukajezykow
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki polecacie program do nauki języka angielskiego.


@sebek2307: Dodatkowy protip: ustaw sobie język angielski w systemie operacyjnym (Windows, macOS), oraz, idealnie, w telefonie. To rzuci Cię na głęboką wodę, ale szybko opanujesz kilkadziesiąt zwrotów. Spróbuj również zacząć oglądać anglojęzyczne filmy i seriale z oryginalną ścieżką audio i angielskimi napisami. Jeżeli jesteś początkujący, zacznij od filmów, które znasz.
  • Odpowiedz
Gdzie można się dowiedzieć szczegółów o innych krajach UE przed emigracją? I to taką na stałe a nie na kilka miesięcy. Jak dotąd znalazłem tylko expatica.com ale tam dane są bardzo ogólne, nie dowiem się np. czy jest problem z długimi kolejkami do lekarzy albo czy lokalsi są zadowoleni z systemu edukacji w swoim kraju.

#emigracja #emigrujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta #uk #niemcy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taki samochód by wysyłał sygnał ostrzegawczy do innych w okolicy którzy akurat jadą za nim lub z przeciwka ale ta konkretną drogą.


@adamsowaanon: to się nazywa światła awaryjne i funkcjonuje od wielu wielu lat, a jesli chodzi o zakręty to jest taki innowacyjny wynalazek jak trójkąt ostrzegawczy
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: to, o czym mówisz, nazywa się V2X (vehicle to everything) i cóż, od wielu lat ma to wystartować, ale póki co strasznie kuleje ;) I wtedy byś miał komunikację pomiędzy samochodami, samochody - światła drogowe itd.
  • Odpowiedz
@_gabriel: Nie każdy pracodawca, lista firm uprawnionych do wystąpienia o skilled worker visa dostępna jest online więc można to łatwo wyszukać. No i to nie tylko kwestia pracodawcy ale też zawodu no i spełnienia pozostałych wymagań do vizy.
  • Odpowiedz
  • 1
@3k1m: @zlozlo @Slawkus_86 @emissary @Havun dzięx, trafiłem na gościa na ładnym dużym nowoczesnym motorze (tylko z Lką) który odpiedalał jakieś dziwne rzeczy, machanie do mnie, przegazówki, a na światłach zostawiłem go z tyłu samochodem xD

Tak czułem że to jakaś pierdółka była a nie motor
  • Odpowiedz