Przejechałem dwa i pół tysiąca kilometrów z #uk do #krakow by odwiedzić miejsce śmierci śp. Patryka Peretti

Zapaliłem też symboliczny podgrzewacz ale z uwagi na szacunek dla zmarłego nie będę tu publikował więcej zdjęć z tego miejsca

Jak widać po moim pulsie, pielgrzymka wywołała niemałe emocje. Chłopaki trafiły na pechowe miejsce na tych schodach. Parę metrów w dół i sam beton, gdyby tam była trawa albo równy chodnik to by
Atreyu - Przejechałem dwa i pół tysiąca kilometrów z #uk do #krakow by odwiedzić miej...

źródło: 1000007555

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie #uk czy #irlandia to taki Real Life Classic. 15 lat za Polska. Zarowno technologicznie, jak i spolecznie.

Drogi jak polskie 15 lat temu, i tak samo zarosniete, bez chodnika, i drzewa nie sa powycinane. Za platne drogi trzeba placic w bramce albo kupic se znacznik do etrolla w kiosku. Zdarzaja sie tez parkometry tylko gotowka.

Telewizja na noc sie wylacza i nadaje tylko jakos tak od 8 do
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za platne drogi trzeba placic w bramce albo kupic se znacznik do etrolla w kiosku.


@An-Dagda: Ile tych płatnych w UK mają? Jedyne co ja mam w okolicy to tunel za który się płaci online, ale rzeczywiście przez lata akceptował tylko monety. Nawet stała maszyna do rozmieniania.

a mobilny albo nie lapie w ogole albo dziala jak polski w czasach blueconnect.


@An-Dagda: Ostatnio sporo jeździłem po różnych zadupiach
  • Odpowiedz
Takie pytanko, mam konto revoluta i gdzieś kwiecień/maj kupiłem w aplikacji symbolicznie kryptowalut. Raz za jakieś £200 i później za £150. Dosłownie pieniądze aby sobie leżały. po jakiś 2 miesiącach sprzedałem wszystko z mała stratą i tu moje pytanie bo dostałem dziś w apce powiadomienie że trzeba się z krypto rozliczyć. Czy to prawda? normalnie się rozliczam w kwietniu z etatu a jak to wygląda z tym?
#uk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reca olej to, do £1000 funtów nie musisz się rozliczać z niczego jedynie musisz mieć dowód transakcji.

Skarbówka nie wjedzie ci na chatę za £300 czy nawet £3000
  • Odpowiedz
Ok, wiec postanowilismy z zona sprzedac dom i kupic wiekszy. Moi rodzice z Polski chca nas wspomoc wysylajsc £20k. Pytanie, jak to zrobic, zeby nie bylo dziwnych akcji z podatkami, czy pytaniami z banku w Anglii, czy gdziekolwiek indziej. Mial ktos podobna sytuacje?

#uk #neruchomosci #darowizna
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam może ktoś będzie wiedział.Kupiłem hak w UK do ford mondeo MK4. Jest nalepka na haku . Czy to wystarczy czy muszę mieć homologację jakiś papierek? Potrzebną do przeglądu .Jak uzyskać taki papierek.Szukalem info na temat tego haka ale nie mogę znaleźć firmy .#hak #przeglad #samochody #uk #anglia
warex - Witam może ktoś będzie wiedział.Kupiłem hak w UK do ford mondeo MK4. Jest nal...

źródło: IMG_20230923_160641

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie te wszystkie miasta tu sa takie same. Miasta to po prostu sklonowane ulice z "terraced houses" i tak wszystko mikroskopijne jak dla krasnali. Jedyne normalne życie można prowadzić jak się człowiek dorobi i może mieszkać gdzieś na wiosce na południu. Inaczej to wszędzie się czuję jak w jakimś obozie.

#uk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i tak wszystko mikroskopijne jak dla krasnali


@Varin: i mimo wszystko to Polska jest w ogonie Europy jesli chodzi o powierzchnie mieszkalna na mieszkanca, a nie UK ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Varin
a teraz wez pomysl ze te wszystkie przestarzale domki kiedys bedzie trzeba unowoczesnic, chocby dlatego ze nikt nie bedzie chcial kupowac takich z mikro pokoikami, zawilgoconych, nieoddychajacych, z gipso-dykta polozona na cegle, z jednym kiblem na pietrze, mikro parkingiem i mikro ogrodem.
Przydalby sie dostep do duzej ilosci taniej sily roboczej zeby mial kto wynajmowac te klitki i jeszcze zeby bylo competitive, zeby ceny nie spadly. Witamy w UK w
  • Odpowiedz
jak przeglądam facebooka, to wyskakują mi oferty z marketplace samochodów, czy to są wszystko jakieś scamy bo te ceny zazwyczaj wydają się tak 25-50% za niskie. W Polsce byłbym pewny, że scam ale tutaj ludzie często odsprzedają inne używane lub ledwo używane rzeczy bardzo tanio albo nawet wyrzucają jeżeli im nie pasuje.
#uk
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@lajdak najczęściej są to pojazdy po stłuczce z wpisaną kategorią uszkodzenia w papiery, przez co są tańsze, mają wyższe ubezpieczenie i nigdy nie wiesz jak przedsiębiorczy pakistanczyk/rumun/Bułgar/Polak przyłożył się do naprawy. Znaczy się możesz się domyślać.
  • Odpowiedz
Gdzie najlepiej szukac ofert pracy bezposrednio od pracodawcy, nie wliczajac indeed,cvlibrary,totaljobs i patogrupek fb
#uk
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I cyk, podwyżka z £50K na £63K z kolejnym "review" za pół roku. Dobrze że człowiek bawił się i zaczynał od tego Basica na C64 i potem Turbo Pascala i potem Action Script za gówniarza :)

#uk #programista15k #programowanie
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ogarnia ktos sytuacje z statusami pre settled?
w tym roku troche sie dzialo w tym teamcie tzn widzialem pare razy naglowki ze ktos interweniowal odnosnie ich procedur i na swoim przykladzie moge powiedziec ze troche to dziwne bo wyjechalem z UK w 2k21 i ten okres 2 letni poza UK powodujacy wygasniecie statusu "pre" mijal w tym roku a dzis logujac sie konto gov.uk okazalo sie ze moj status wygasa w 2k25
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co jest z tym indeed, ustawiam aby pokazywaly sie tylko oferty bezposrednio od pracodawcy a mimo to 90% to agencje.
#uk
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy przy aplikacji o obywatelstwo musze wpisac dokladne daty kiedy moi referees sie przeprowadzali czy wystarczy wpisac ich adresy z 3 ostatnich lat? Chodzi mi o aplikacje online. Mam ich wszystkie dane, ale nie wypelnialem jeszcze aplikacji, wiec nie wiem czy musze dopytac o te daty i zawracac im dodatkowo glowe szukaniem tego w dokumentach.
#uk #obywatelstwobrytyjskie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach