U was też Scrum Masterzy mają często problem z dość elementarnym angielskim? I mówię to o teamie w całości międzynarodowym gdzie eng to 95%+ dyskusji. Zastanawiam się jak wygląda rekrutacja na to stanowisko że osoby które dukają po angielsku są przyjmowane i to pewnie za niemałe pieniądze.

#pracbaza #pracait #korposwiat #scrum
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parmenides69: Nie wiem, ja tam mówię kali być, kali mieć, jak mi się powie to się powie. Współpracuję z kanadyjczykami od lat i nawet feedbacki, że komunikatywny a braki językowe traktują w sumie jako plus bo "potrafi wytłumaczyć turdne rzeczy prostymi słowami" :D

Fajnie by było mieć c1, ale ma się b1+ bo jest się upośledzonym językowo.
Najgorsze jest to, że przez polską mentalność i to co uczą w szkołach
  • Odpowiedz
Pamiętam jak w 2013 albo 2014 w #januszex w którym pracowałem szefuńcio zainstalował program do kontroli czasu pracy. Mówię mu no ale ja mam admina na stacji a on że nie można tego programu odinstalować nawet z adminem bo trzeba znać hasło xd jak pokazałem mu że można po prostu wstrzymać proces i bez tego normalnie pracować to na drugi dzień tego śmiesznego programiku nie było. Teraz jestem już w
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BedeKsiedzemJakMojTata: albo nawet nie wiesz o tym :-) dla niektórych korpo monitorowanie po metadanych slacka, tems, jira, vpn jest wystarczające: https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/how-your-boss-can-spy-on-you/
inne korzystają z systemów masowego zarządzania komputerami by zainstalować nad systemem operacyjnym np. przez intel management engine, dell chyba ma coś swojego, a dla maca przez ten ich remote management chyba MDM się to nazywa, działa to nad OSem więc nie wyłączysz w prosty sposób z poziomu OS
  • Odpowiedz
Generalnie nigdy nie byłem jakis wielkim krytykantem całego Agile, Scrum etc.
Uważałem to za „zlo konieczne”

Do czasu aż zobaczyłem jak pracuje jedna z firm z branży IT.
Naprawdę jestem w szoku do jakiego stopnia to wszystko ma żółwie tempo.
Daily 2h dziennie.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam serdeczenie. Chciałbym się trochę pożalić i spytać o opinię, bo częściowo to że czuję się źle jest moją winą ale chciałbym po prostu mieć lepsze podejście do pracy. Zacząłem pracować w nowym miejscu w styczniu i dosyć dobrze już załapałem o co chodzii praca jest dosyć powtarzalna i mało rozwijająca. Pojawiła się oferta pracy na pozycji lead engineer (w tym samym teamie), ale uznałem że za wcześnie aplikować po 6 miesiącach.

Co robić, gdy dołączyłeś niedawno do firmy i czujesz, że się nie rozwijasz?

  • Zacisnąć zęby i próbować udowodnić swoją wartość. 8.3% (3)
  • Szukać zmiany zespołu w tej samej firmie. 13.9% (5)
  • Szukać nowej pracy, w której możesz być leadem. 41.7% (15)
  • Porozmawiać szczerze z menedżerem o frustracji. 30.6% (11)
  • Inna opcja (napisz komentarz) 5.6% (2)

Oddanych głosów: 36

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak to wygląda w CV


@Davidvia0: Ostatnia rzecz, którą IMHO trzeba się przejmować w tej branży.

Nie do końca z tej ściany tekstu zrozumiałem kto jest kim i o co walczy, ale gdzieś na początku piszesz, że odpuściłeś temat, a potem zmieniłeś zdanie. Znając mirko ten wpis zniknie za parę godzin, więc nie chce mi się rozpisywać, ale w takiej sytuacji odbyłbym najpierw długą rozmowę z samym sobą o tym
  • Odpowiedz
???? Przygotuj się na przygodę jako Product Owner! ????????

Czy marzysz o zdobyciu kwalifikacji i certyfikatu jako Product Owner? Czy chcesz w pełni opanować zwinne metodyki zarządzania projektami i wprowadzić swoje produkty na rynek jeszcze skuteczniej? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie niesamowitą okazję!

Zapraszamy Cię serdecznie do udziału w naszym intensywnym szkoleniu SCRUM Product Owner z egzaminem Professional Scrum Product Owner (PSPO). ????

W
AntyChmurzasty - ???? Przygotuj się na przygodę jako Product Owner! ????????

Czy mar...

źródło: scrum product owner kopia

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

manager ciągle w ciągu dnia się pyta jak mi task idzie mimo że mamy daily a jak skończę taska to i tak daje znać na tym na kanale. co o tym sądzicie? jakie są najlepsze argumenty aby przekonać go ze to niewłaściwe? biorę task a ten po paru godzinach już dopytuje o progres i tak każdego dnia

#programowanie #programista15k #scrum
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mcsQ: Mówisz, że uprawia micromanagment i jest to zły sposób zarządzania, wywołujący niepotrzebne napięcie. Jeżeli nie posłucha twojej rady to zmieniasz pracę.
Ewentualnie możesz zachować się jak wykopek, podać status i poprosić o obniżkę pensji z uwagi na recesję rynku.
  • Odpowiedz
  • 12
@scala_dev: Gdzie wy ludzie pracujecie, że tak klniecie na scruma? XD

Przecież to zostało wymyślone po to, żeby chronić devów przed niekontrolowanym i nieuporządkowanym zalewem gówna od strony biznesu.

A fakt, że w procesie który ma być adaptowalny do potrzeb zespołu i może być dostosowywany co sprint daliście sobie wyhodować nowotwora w postaci patologicznego SM i wejść mu wam na głowy, to tylko wasza wina, i nie ma co się
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: to nie jest świeże, repostowałem już chyba z 10 lat temu, ale to może OP jest świeży w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą PM z obrazka w ogóle klasycznie myli daily ze scrumem, taki jest zwinny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@srut: Poszło, takie parę uwag odnośnie ankiety:
- to ostatnie pytanie jest dziwne nie wiedziałem co zaznaczyć, może to jednak rozbić na parę pytań?
- to co na zdjęciu też wydaje mi się, że jest dziwnie sformułowane, jak rozumiem tutaj mam ocenić jak podoba mi się prowadzenie każdego z etapów u mnie w firmie, ale tak to dziwnie jest napisane, może tylko dla mnie
- jak zaznaczę, że nie mamy
cptKaladin - @srut: Poszło, takie parę uwag odnośnie ankiety:
- to ostatnie pytanie j...

źródło: xd

Pobierz
  • Odpowiedz
Cześć wszystkim z branży #it IT! potrzebuje ostatnich 4 osób które wypełnią ankietę #scrum

Jestem studentem, piszę pracę licencjacką na temat zarządzania projektami IT. Aby dokończyć #pracait potrzebuję Twojej pomocy!

Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna!

Wypełnienie
Cashflow88 - Cześć wszystkim z branży #it IT! potrzebuje ostatnich 4 osób które wypeł...

źródło: ankieta meme

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć wszystkim z branży IT!

Jestem studentem zarządzania i piszę pracę licencjacką na temat zarządzania projektami IT. Aby uzyskać cenne informacje, potrzebuję Twojej pomocy!

Jeśli jesteś programistą, inżynierem oprogramowania, specjalistą od QA lub po prostu pracujesz w branży IT, Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna!

Wypełnienie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado: programista to jie budowlanka, wielu odchodzi po kilku miesiącach pracy, bo się po prostu nie nadają. A płacę wzrosły, nie wiem o czym ty piszesz. Przed covidem 7-8k obecnie 12-16k jako mid. Senior wcześniej 16-18, obecnie nawet i 18-26.
  • Odpowiedz
Ja to bym w #pzpn wprowadził scrum i zamiast trenera posadził product ownera. Cel pierwszego sprintu: kopnąć piłkę prosto i dwa tygodnie kopania piłki o ścianę a kolejny sprint podanie piłki góra i dwa tygodnie kopania nad murem. i atak dalej.. I co dwa tygodnie demo, co umiecie czego nie umiecie. Potem retro, czemu się nie udało.. A bo ja to zapomniałem, a drugiemu to nie zrobili zadania w jira,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@bin-bash: i co za dwa tygodnie taka sama dziura w ziemi ale jeden zgubił łopatę, drugi trafił w kabel i go prąd poraził a trzeci dostał sraczki w kiblu co wybiło bo akurat czwary lał beton w dziurę co przewiecili do kanalizacji..
  • Odpowiedz