Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop
- 6
@SendMeAnAngel:
chlopie, co sie boisz, w IT zeby ktos zauwazyl, ze sie o---------z to 3 lata mina, cos wymyslisz jutro na daily, nie wiem, zle ci sie siedzialo na markusie
chlopie, co sie boisz, w IT zeby ktos zauwazyl, ze sie o---------z to 3 lata mina, cos wymyslisz jutro na daily, nie wiem, zle ci sie siedzialo na markusie
konto usunięte via Wykop
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Pamiętam jak w 2013 albo 2014 w #januszex w którym pracowałem szefuńcio zainstalował program do kontroli czasu pracy. Mówię mu no ale ja mam admina na stacji a on że nie można tego programu odinstalować nawet z adminem bo trzeba znać hasło xd jak pokazałem mu że można po prostu wstrzymać proces i bez tego normalnie pracować to na drugi dzień tego śmiesznego programiku nie było. Teraz jestem już w
@BedeKsiedzemJakMojTata: albo nawet nie wiesz o tym :-) dla niektórych korpo monitorowanie po metadanych slacka, tems, jira, vpn jest wystarczające: https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/how-your-boss-can-spy-on-you/
inne korzystają z systemów masowego zarządzania komputerami by zainstalować nad systemem operacyjnym np. przez intel management engine, dell chyba ma coś swojego, a dla maca przez ten ich remote management chyba MDM się to nazywa, działa to nad OSem więc nie wyłączysz w prosty sposób z poziomu OS
inne korzystają z systemów masowego zarządzania komputerami by zainstalować nad systemem operacyjnym np. przez intel management engine, dell chyba ma coś swojego, a dla maca przez ten ich remote management chyba MDM się to nazywa, działa to nad OSem więc nie wyłączysz w prosty sposób z poziomu OS
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Generalnie nigdy nie byłem jakis wielkim krytykantem całego Agile, Scrum etc.
Uważałem to za „zlo konieczne”
Do czasu aż zobaczyłem jak pracuje jedna z firm z branży IT.
Naprawdę jestem w szoku do jakiego stopnia to wszystko ma żółwie tempo.
Daily 2h dziennie.
Uważałem to za „zlo konieczne”
Do czasu aż zobaczyłem jak pracuje jedna z firm z branży IT.
Naprawdę jestem w szoku do jakiego stopnia to wszystko ma żółwie tempo.
Daily 2h dziennie.
konto usunięte via Wykop
- 6
@michal_szn: czy robisz szybko czy wolno placa tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na spotkaniach mozna posmieszkowac i szybciej czas zleci
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 340
źródło: temp_file7177608125348231680
Pobierz- 406
źródło: temp_file7623989786258993608
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@login_cwiczebny: trzeba szybko schodzić z drogi programistom
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Witam serdeczenie. Chciałbym się trochę pożalić i spytać o opinię, bo częściowo to że czuję się źle jest moją winą ale chciałbym po prostu mieć lepsze podejście do pracy. Zacząłem pracować w nowym miejscu w styczniu i dosyć dobrze już załapałem o co chodzii praca jest dosyć powtarzalna i mało rozwijająca. Pojawiła się oferta pracy na pozycji lead engineer (w tym samym teamie), ale uznałem że za wcześnie aplikować po 6 miesiącach.
Co robić, gdy dołączyłeś niedawno do firmy i czujesz, że się nie rozwijasz?
- Zacisnąć zęby i próbować udowodnić swoją wartość. 8.3% (3)
- Szukać zmiany zespołu w tej samej firmie. 13.9% (5)
- Szukać nowej pracy, w której możesz być leadem. 41.7% (15)
- Porozmawiać szczerze z menedżerem o frustracji. 30.6% (11)
- Inna opcja (napisz komentarz) 5.6% (2)
@Davidvia0: no tu są dwie opcje, albo rozmawiasz albo s---------z nic innego nie zadziała
jak to wygląda w CV
@Davidvia0: Ostatnia rzecz, którą IMHO trzeba się przejmować w tej branży.
Nie do końca z tej ściany tekstu zrozumiałem kto jest kim i o co walczy, ale gdzieś na początku piszesz, że odpuściłeś temat, a potem zmieniłeś zdanie. Znając mirko ten wpis zniknie za parę godzin, więc nie chce mi się rozpisywać, ale w takiej sytuacji odbyłbym najpierw długą rozmowę z samym sobą o tym
- 14
@FedoraTyrone ktoś zobaczył jego wskaźniki we flow
- 1
Może jest ktoś doświadczony kto podpowie o co najczęściej pytają i czego można się spodziewać na rozmowach rekrutacyjnych na #productowner ?
#it #scrum #agile
#it #scrum #agile
@kenixia: jak widzisz się za 5 lat
- 0
@pearl_jamik: jako ceo wykopu, przejdzie?
???? Przygotuj się na przygodę jako Product Owner! ????????
Czy marzysz o zdobyciu kwalifikacji i certyfikatu jako Product Owner? Czy chcesz w pełni opanować zwinne metodyki zarządzania projektami i wprowadzić swoje produkty na rynek jeszcze skuteczniej? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie niesamowitą okazję!
Zapraszamy Cię serdecznie do udziału w naszym intensywnym szkoleniu SCRUM Product Owner z egzaminem Professional Scrum Product Owner (PSPO). ????
W
Czy marzysz o zdobyciu kwalifikacji i certyfikatu jako Product Owner? Czy chcesz w pełni opanować zwinne metodyki zarządzania projektami i wprowadzić swoje produkty na rynek jeszcze skuteczniej? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie niesamowitą okazję!
Zapraszamy Cię serdecznie do udziału w naszym intensywnym szkoleniu SCRUM Product Owner z egzaminem Professional Scrum Product Owner (PSPO). ????
W
źródło: scrum product owner kopia
Pobierz???? Miejsce: online
@AntyChmurzasty: Te oznaczenie w postaci czterech znaków zapytanie nie wygląda profesjonalnie.
- 8
manager ciągle w ciągu dnia się pyta jak mi task idzie mimo że mamy daily a jak skończę taska to i tak daje znać na tym na kanale. co o tym sądzicie? jakie są najlepsze argumenty aby przekonać go ze to niewłaściwe? biorę task a ten po paru godzinach już dopytuje o progres i tak każdego dnia
#programowanie #programista15k #scrum
#programowanie #programista15k #scrum
@mcsQ: powiedz nie interesuj się, bo kociej mordy dostaniesz
konto usunięte via Wykop
- 73
@mcsQ: Mówisz, że uprawia micromanagment i jest to zły sposób zarządzania, wywołujący niepotrzebne napięcie. Jeżeli nie posłucha twojej rady to zmieniasz pracę.
Ewentualnie możesz zachować się jak wykopek, podać status i poprosić o obniżkę pensji z uwagi na recesję rynku.
Ewentualnie możesz zachować się jak wykopek, podać status i poprosić o obniżkę pensji z uwagi na recesję rynku.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@scala_dev: to polecam sobie pracować w waterfallu albo w ogóle bez metodologii jak klient ci ją wymyśla na poczekaniu xD
@scala_dev: Gdzie wy ludzie pracujecie, że tak klniecie na scruma? XD
Przecież to zostało wymyślone po to, żeby chronić devów przed niekontrolowanym i nieuporządkowanym zalewem gówna od strony biznesu.
A fakt, że w procesie który ma być adaptowalny do potrzeb zespołu i może być dostosowywany co sprint daliście sobie wyhodować nowotwora w postaci patologicznego SM i wejść mu wam na głowy, to tylko wasza wina, i nie ma co się
Przecież to zostało wymyślone po to, żeby chronić devów przed niekontrolowanym i nieuporządkowanym zalewem gówna od strony biznesu.
A fakt, że w procesie który ma być adaptowalny do potrzeb zespołu i może być dostosowywany co sprint daliście sobie wyhodować nowotwora w postaci patologicznego SM i wejść mu wam na głowy, to tylko wasza wina, i nie ma co się
źródło: obraz_2023-05-04_164027042
Pobierz@OrzechowyDzem: to nie jest świeże, repostowałem już chyba z 10 lat temu, ale to może OP jest świeży w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą PM z obrazka w ogóle klasycznie myli daily ze scrumem, taki jest zwinny ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zresztą PM z obrazka w ogóle klasycznie myli daily ze scrumem, taki jest zwinny ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 5
#ankieta #it #scrum #agile #programowanie #programista15k #rozdajo 50 ziko na pyszne pl.
Mirki, Mirabelki. Jest sprawa.
Różowa, zainspirowana poniższym memem, w ramach pracy licencjackiej postanowiła sprawdzić czy z adżajlem rzeczywiście jest jak z komunizmem i nie da się go dobrze zaimplementować.
Prośba
Mirki, Mirabelki. Jest sprawa.
Różowa, zainspirowana poniższym memem, w ramach pracy licencjackiej postanowiła sprawdzić czy z adżajlem rzeczywiście jest jak z komunizmem i nie da się go dobrze zaimplementować.
Prośba
źródło: 1649748022Vrd00jTzQE7Wwbv7rinmwu
Pobierz@srut: Poszło, takie parę uwag odnośnie ankiety:
- to ostatnie pytanie jest dziwne nie wiedziałem co zaznaczyć, może to jednak rozbić na parę pytań?
- to co na zdjęciu też wydaje mi się, że jest dziwnie sformułowane, jak rozumiem tutaj mam ocenić jak podoba mi się prowadzenie każdego z etapów u mnie w firmie, ale tak to dziwnie jest napisane, może tylko dla mnie
- jak zaznaczę, że nie mamy
- to ostatnie pytanie jest dziwne nie wiedziałem co zaznaczyć, może to jednak rozbić na parę pytań?
- to co na zdjęciu też wydaje mi się, że jest dziwnie sformułowane, jak rozumiem tutaj mam ocenić jak podoba mi się prowadzenie każdego z etapów u mnie w firmie, ale tak to dziwnie jest napisane, może tylko dla mnie
- jak zaznaczę, że nie mamy
źródło: xd
Pobierz@srut: Poszło ode mnie również. I potwierdzam uwagi od cptKaladin
źródło: ankieta meme
Pobierz@Cashflow88 byś zrobił jakieś rozdajo a nie tak za frajer
@Cashflow88 Strona internetowa jest niedostępna
Nie można załadować strony intent://forms.gle/TwJnMSMA9ML8fLqp6#Intent;package=com.google.android.gms;action=com.google.firebase.dynamiclinks.VIEWDYNAMICLINK;scheme=https;S.browserfallbackurl=https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTj1V_n6hDG8sL63MofqGJKl3vcAGBEWnCAcJsQ09Kf9fClA/viewform%3Fusp%3Dsend_form;end;, ponieważ:
net::ERRUNKNOWNURL_SCHEME
Nie można załadować strony intent://forms.gle/TwJnMSMA9ML8fLqp6#Intent;package=com.google.android.gms;action=com.google.firebase.dynamiclinks.VIEWDYNAMICLINK;scheme=https;S.browserfallbackurl=https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTj1V_n6hDG8sL63MofqGJKl3vcAGBEWnCAcJsQ09Kf9fClA/viewform%3Fusp%3Dsend_form;end;, ponieważ:
net::ERRUNKNOWNURL_SCHEME
Cześć wszystkim z branży IT!
Jestem studentem zarządzania i piszę pracę licencjacką na temat zarządzania projektami IT. Aby uzyskać cenne informacje, potrzebuję Twojej pomocy!
Jeśli jesteś programistą, inżynierem oprogramowania, specjalistą od QA lub po prostu pracujesz w branży IT, Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna!
Wypełnienie
Jestem studentem zarządzania i piszę pracę licencjacką na temat zarządzania projektami IT. Aby uzyskać cenne informacje, potrzebuję Twojej pomocy!
Jeśli jesteś programistą, inżynierem oprogramowania, specjalistą od QA lub po prostu pracujesz w branży IT, Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna!
Wypełnienie
konto usunięte via Wykop
- 5
@Cashflow88: o nowy oscarek scrum masterski rośnie XD
- 102
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Viado: programista to jie budowlanka, wielu odchodzi po kilku miesiącach pracy, bo się po prostu nie nadają. A płacę wzrosły, nie wiem o czym ty piszesz. Przed covidem 7-8k obecnie 12-16k jako mid. Senior wcześniej 16-18, obecnie nawet i 18-26.
@Viado: Już jeden się pochwalił ,że ma 30k $ na miesiąc , teraz czekamy który sobie wymyśli więcej ;D
- 0
Znacie jakieś AI, które potrafi zastąpić scrum mastera? Odpowiedzi w stylu NOP AI dopuszczam, ale nie biorę pod uwagę. Pozdrawiam.
#programowanie #scrum #kiciochpyta
#programowanie #scrum #kiciochpyta
@Mati365 dobrego to nie zastąpi, a pierwszego lepszego nie trzeba zastępować bo jest zbędny.
Pierwszego lepszego to trzeba zwolnić, bo jest szkodliwy.
- 19
Ja to bym w #pzpn wprowadził scrum i zamiast trenera posadził product ownera. Cel pierwszego sprintu: kopnąć piłkę prosto i dwa tygodnie kopania piłki o ścianę a kolejny sprint podanie piłki góra i dwa tygodnie kopania nad murem. i atak dalej.. I co dwa tygodnie demo, co umiecie czego nie umiecie. Potem retro, czemu się nie udało.. A bo ja to zapomniałem, a drugiemu to nie zrobili zadania w jira,
- 0
@bin-bash: i co za dwa tygodnie taka sama dziura w ziemi ale jeden zgubił łopatę, drugi trafił w kabel i go prąd poraził a trzeci dostał sraczki w kiblu co wybiło bo akurat czwary lał beton w dziurę co przewiecili do kanalizacji..























#pracbaza #pracait #korposwiat #scrum
Fajnie by było mieć c1, ale ma się b1+ bo jest się upośledzonym językowo.
Najgorsze jest to, że przez polską mentalność i to co uczą w szkołach