Wpis z mikrobloga

Nie będę opisywał całego background'u, ale mój menager dowiedział się, że chcę się zwolnić pod koniec marca, ponieważ wyjeżdżam z kraju.

Ponieważ w korpo jest polityka, że mogą zacząć szukać nowej osoby na moje miejsce dopiero wtedy, gdy ja byłbym na wypowiedzeniu, wyszedł do mnie z prośbą.

Poprosił bez naciskania, czy zgodziłbym się na to, żeby zamiast w przyszłym miesiącu składać wypowiedzenie, to teraz podpisać umowe za porozumieniem stron, gdzie byłaby data zakończenia mojej umowy jako 31 marca.

Dałoby to mu możliwość poszukiwania już osoby na moje miejsce, a ja mógłbym przekazać jej obowiązki. Generalnie jesteśmy w dobrych relacjach i chciałbym odejść z pracy będąc w porządku i fair.

Czy mogę coś stracić lub coś mi grozi jeśli przystanę na taki układ?

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #korposwiat #it #kryzys #scrum #agile #sprinty #scrummaster #praca #januszex
  • 15
Generalnie jesteśmy w dobrych relacjach i chciałbym odejść z pracy będąc w porządku i fair.


@Urban7735: Całkowicie błędne podejście w pracy, jakby oni by Cię nie potrzebowali to by im powieka nie drgnęła w trakcie zwalniania, lepiej to sobie zapamiętaj, lepiej nie mieć skrupułów w takich sprawach. I nie, dobre relacje z managerem nie mają tu nic do rzeczy, jak on dostanie polecenie z góry że ma zwolnić to zwolni i
I nie, dobre relacje z managerem nie mają tu nic do rzeczy


@Wegrzynski: siedzę sobie właśnie na urlopie, bo mój manager powiedział, że planowane są duże zwolnienia pod koniec miesiąca, a ja akurat nie mam projektu i jestem na ławce, więc jak będę w pracy to pewnie polecę. A tak to padnie na kogoś innego bo na urlopie nie mogą mi wręczyć wypowiedzenia. No ale wykopki żyją w swoim świecie, gdzie
I nie, dobre relacje z managerem nie mają tu nic do rzeczy

@Urban7735:
@Wegrzynski: może jak się myśli miesiąc naprzód, ale branża wbrew pozorom jest mała i nie warto sobie robić wrogów, szczególnie jeśli nie ma tu żadnego kosztu z przypadku zgody na porozumienie. A może kiedyś o Tobie pomoże. Najwyżej dałbym managerowi żeby w zamian 4 liter nie truł i może się okazać że taki czas to jak urlop
Czy mogę coś stracić lub coś mi grozi jeśli przystanę na taki układ?


@Urban7735: moim zdaniem na podstawie Twojego opisu to nic Ci nie grozi, ani nic się nie stanie. po prostu ustalacie termin zakończenia umowy aktualnie obowiązującej. To nawet nie jest wypowiedzenie, więc to nie jest tak jak @Tytanowy_Lucjan pisze. nikt umowy nie wypowiada, więc okres wypowiedzenia nie ma zastosowania, to jest bliższe aneksowaniu umowy i wpisanie jej terminu zakończenia
lepiej nie mieć skrupułów w takich sprawach.


@Wegrzynski: i dlatego lepiej bez żadnego własnego interesu zrobić firmie na złość :D

Jakoś tak się składa, że ja rozstałem się z firmą za porozumieniem stron w przyjaznych stosunkach i w razie czego będę mile widziany gdybym chciał wrócić.
Widzę że przegrywowe mirki są coraz bardziej widoczni na tagu.
Czy mogę coś stracić lub coś mi grozi jeśli przystanę na taki układ?


@Urban7735: jesli nie zmienisz zdania i naprade chcesz zakonczyc wspolprace to pojscie na reke w sprawie ktora nic Cie nie kosztuje nic nie kosztuje. Niczym nie ryzykujesz a zrobic cos dla kogos co mu w jakis sposob pomoze. Nigdy nie wiesz co bedzie za 5 lat i kogo spotkasz na swojej drodze, moze akurat ten manago bedzie w
Poprosił bez naciskania, czy zgodziłbym się na to, żeby zamiast w przyszłym miesiącu składać wypowiedzenie, to teraz podpisać umowe za porozumieniem stron, gdzie byłaby data zakończenia mojej umowy jako 31 marca.


@Urban7735: "Jasne, możemy porozmawiać o exit bonusie?"
Jeżeli porozumienie jest lepsze od ustawy to jest legalne. Jeżeli masz ustawowo miesiąc wypowiedzenia, a dadzą ci 2 to śmiało. Jak masz trzy, a umówicie się na dwa to tak nie można.


@Tytanowy_Lucjan: Nie można bo..? Za porozumieniem stron można ustalić termin jaki sobie chcesz i okres wypowiedzenia nie ma znaczenia.
@Urban7735: Rozwiązanie umowy za porozumieniem tym różni się od wypowiedzenia, że tracisz możliwość występowania z ewentualnymi roszczeniami wobec pracodawcy przed sądem. Jest założenie, że skoro się porozumieliście, to znaczy, że jesteście ze wszystkim rozliczeni. Jeżeli firma ci z czymkolwiek zalega, to absolutnie nie zgadzaj się na porozumienie stron. Jeżeli nie, to już raczej jest dowolność, choć ja jednak z doświadczenia zachęcam do składania prostych wypowiedzeń, bo niektóre rzeczy mogą wyjść na