Jaka jest definicja na zjawisko, kiedy pod wpływem pewnych substancji, jesteśmy potęznie skupieni na robieniu 1 rzeczy (prawie nie jesteśmy zdolni do prokrastynacji). Kiedyś czytałem wątek na reddicie o nikotynie, gość opisywał coś w stylu 'tunneling effect'

+jakie substancje oprócz trochę nikotyny są do tego zdolne

#nootropy #samorozwoj #rozwojosobisty
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Phallusimpudicus słyszałem też określenie Flow w serialu skorpion (o grupie niby geniuszy). A jaka substancja? To yerba mate z tych zdrowych czasem powoduje takie delikatne Flow'y u mnie np. Dużo osób też to pije, bo trzepie wystarczająco i długo (a smakuje ochydnie...na początku). Innych oprócz kofeiny nie znam i nie zamierzam poznawać.
  • Odpowiedz
@Paczakuti: Próbowałem tak ze Zwiftem, trenażerem rolkowym i piwkiem w systemie hydracyjnym. Po jakimś czasie jak płynów ubyło we wkładzie na zakręcie odruchowo skręciłem i prawie przez balkon nie wyleciałem, przy okazji mało nie rozwalając szafy. Nie polecam tej gry.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@timigo: Księgarz z Kabulu, Kongo, Rzeka Krwi, Tylko Prawda a jak to skończę to mam jeszcze Archipelag Gułag i Dzieje Wypraw Krzyżowych Runcimana do przeczytania
  • Odpowiedz
Moi drodzy, czy znacie jakieś dobre aplikacje do śledzenia postępów w określonych przez was dziedzinach? Szukam jakiegoś softu (pc lub mobile), który pomoże mi nakreślać cel oraz stopień przybliżania się do niego. Przeszukałem net, ale nie znalazłem niczego dla siebie (poza jednym programem na IOS, ale nie mam iPhone'a).
#samorozwoj #programy #android
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki pytam wprost, bo zostal mi ostatni rok studiow na #prawo i nie mam zielonego pojecia co robic.

Chcialbym zarabiac ze 3k netto zaraz po studiach, ale wiem ze to nie ma nic za darmo. Musze jakos zachecic pracodawcę. Dodatkowo chcialbym zaznaczyc, ze nie chcialbym tych 3k obkupic zawalem serca przed 30stka i chcialbym miec czas dla siebie. Najoptymalniej byloby pracowac z 8h dziennie i fajrant, ewentualnie popracowac dluzej, ale
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepsza opcja to psychoterapeuta, co Ci stoi na drodze do niego i jest jakiś sposób, aby ominąć te przeszkody? Tam nauczyłabyś się na nowo umiejętności społecznych i małymi krokami "wróciła" do społeczeństwa. Co do charakteru to się tym nie przejmuj, musisz mieć tylko chęci do współpracy z psychoterapeutą, a on Cię już dalej poprowadzi.
Jak chcesz spróbować własnych sił to polecam "Umysł ponad nastrojem: zmień nastrój poprzez zmianę sposobu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Coz, twarde lęki społeczne to nie coś do rozpracowania w jedno popołudnie, sama bedziesz się męczyć z problemem o wiele dłużej, niż załatwisz to mając profesjonalną pomoc.
Mówie to jako osoba która ze wszystkiego wyleczyla sie sama. Nie warto.
  • Odpowiedz
Hej, pracuję właśnie nad 'akcją społeczną' promującą budowanie zdrowych nawyków. Macie może jakieś pomysły na wyzwania związane ze zdrowym trybem życia? Coś typu: Zrezygnuj ze słodkich napoi! Samodzielnie zrób przynajmniej jeden koktajl i jeden sok owocowy.
Z założenia mają to być wyzwania na 7 dni. 7 dni może to zbyt mało żeby wypracować nawyk, ale myślę, że wystarczająco by zachęcić ludzi do spróbowania 'innego' trybu życia.

Będą to ogłoszenia z wyzwaniami do
bzduraa - Hej, pracuję właśnie nad 'akcją społeczną' promującą budowanie zdrowych naw...

źródło: comment_ZIUJ5cIQJoWP8arge5mR4qmXlTDqaDni.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bzduraa:
1-4 rozdziały książki Dana Johna "Fat loss happens on Monday" Powinnaś znaleźć tam sporo inspiracji.
Inicjatywa spoko, ale dodatkowy sok codziennie u osób z małą świadomością w temacie odżywiania zrobi więcej szkody niż pożytku. Lepsze byłoby "nie wypijaj kalorii" czy coś takiego. Czy to cola, czy sok to prawie jeden pies w kontekście np odchudzania, dodatkowe łatwo dostępne kalorie, niesycące i niepotrzebne.
  • Odpowiedz
Hej #rozowepaski , chciałam się z wami podzielić 'planszą' do śledzenia dobrych nawyków, którą przygotowałam z okazji rozpoczęcia nowego miesiąca :D (link do pobrania na pw)
Mamy tutaj puste doniczki, które trzeba zapełnić kwiatami. Każdy kwiatek to jeden dzień lub jedno wykonane zadanie, które sobie postawimy za cel (coś jak bullet journal, tylko w trochę zmienionej wersji). Czyli np. jeden dzień bez słodyczy = jeden kwiatek
Plansza jest dla tych,
bzduraa - Hej #rozowepaski , chciałam się z wami podzielić 'planszą' do śledzenia dob...

źródło: comment_yuCvknyySoHggjjuswliYbOo8THFgyqj.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Wyzwanie na sierpień!
1 dzień bez słodyczy = 1 #kitku
Nowy miesiąc, więc przygotowałam sobie nową 'tabelę' do śledzenia dobrych nawyków. Moim celem jest ograniczenie słodkości i słodkich napoi, mam nadzieję że uda mi się wypełnić caaaały pokój kotkami :3 Póki co jest jeden samotniak. Trzymajcie kciuki :D

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do wyzwania, to mogę wysłać pliki do druku na pw
#dieta #bulletjournal #wychodzimyzprzegrywu
bzduraa - Wyzwanie na sierpień! 
1 dzień bez słodyczy = 1 #kitku 
Nowy miesiąc, więc ...

źródło: comment_2BS4f4MrW3murXVChLqq1PiEosSIVdek.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaką drogę najlepiej obrać, aby doskonalić się jako programista, by z przeciętnego stać się dobrym, czy wręcz osiągnąć status eksperta? Jakie doświadczenia warto zdobywać? Czy stawiać na mnogość różnorodnych zagadnień, czy na głębokość wiedzy w precyzyjnie obranej dziedzinie? W swoim artykule W jaki sposób stawać się lepszym programistą? przedstawiłem różne podejścia. Które z nich jest Wam najbliższe? Zapraszam do dyskusji! ;)

Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
#
informatyk - Jaką drogę najlepiej obrać, aby doskonalić się jako programista, by z pr...

źródło: comment_ncdZIEv314GP9mzMadArwI1KpFevVJww.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@informatyk: Przede wszystkim odrzucić bylejakość i pracować mocno nad podstawami. Każda technologia jest implementacją jakiejś idei np. DI -> Java EE CDI lub Spring Core. Dopóki nie rozumie się dlaczego te technologie są stworzone, nie będziemy ich dobrze używać. Najlepszy przykład hibernate ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz