Na początku zaznaczę że post nie ma na celu promowania samobójstwa, ankieta została stworzona celem pewnej formy podsumowania.

Za pół roku zrobię jeszcze raz identyczną ankietę i porównam sobie wyniki. Wołać nikogo nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #przegryw #psychologia #zwiazki #pytanie #oswiadczenie #samobojstwo #depresja #ankieta

Jakie wydarzenie mogłoby najsilniej wpłynąć na Twoją decyzję o odebraniu sobie życia?

  • Utrata dobrze płatnej pracy 3.0% (7)
  • Zdradzająca żona/narzeczona 10.0% (23)
  • Nieuleczalna choroba np. nowotwór 33.8% (78)
  • Pozytywny wynik testu na COVID 19 3.5% (8)
  • Utrata ciągłości finansowej->komornik 11.3% (26)
  • Rozwód 2.2% (5)
  • Negatywny wynik testu na ojcostwo po wielu latach 6.9% (16)
  • Ośmieszenie w internecie na cały kraj 13.0% (30)
  • Starość 16.5% (38)

Oddanych głosów: 231

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@smutny_login: a co z pogłębiająca się depresja i samotnością, świadomością bezsensu życia i braku perspektyw na lepsze jutro?
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#psychologia #depresja #samobojstwo

Ktoś tutaj wcześniej na anonimowych napisał o swojej porażce w leczeniu depresji. U mnie podobnie niestety. Kilka lat "leczenia" u psychiatry na OCD, depresję, fobię i chyba jedyny efekt z brania różnych SSRI najprawdopodobniej zawdzięczam wyłącznie placebo.
Dlatego śmieszy mnie jak ludzie na tagach #depresja wypisują jakieś bzdury typu "od 3 dni biorę xxx i już czuje różnicę .. ".
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i ta młodsza stwierdziła, że pani dr. zapisała jej ostatnio takie leki, że cyt:. "ONA SIĘ JUŻ NICZEGO NIE BOI", "no jak ręką odjął. Na sto procent dostała gówniane SSRI".


Mogła dostać benzo, wtedy faktycznie tak jest. xD
  • Odpowiedz
@sqlserver: Bo z takich "głupot" wyłaniają się tragiczne nastawienia udręczonych ludzi. Daj człowiekowi znaleźć przyczynę, postawić szczegółową diagnozę. Nie istnieje czarodziejska różdżka, która leczy na zawołanie, bez określenia problemu.
  • Odpowiedz
@sqlserver: jakie głupoty? Gadanie o myślach samobójczych nie może być celem samym w sobie, poza określeniem tego jak bardzo jest źle. Problemy leżą zwykle gdzie indziej, a myśli/zamiary samobójcze to tylko reakcja na przytłoczenie wieloma problemami. Z części można sobie nie zdawać sprawy. Jeśli chcesz się zabić, to na pewno miałeś w życiu ciężko. Trzeba ustalić co da się poprawić, żeby Ci trochę ulżyło.
  • Odpowiedz
Ile gniliście najdłużej w czasie depresji w łóżku ? Ewentualnie przed komputerem.

Ja obecnie od kwietnia do teraz nic prawie nie robię tylko łóżko i YouTube...

#depresja #samobojstwo #nerwica #ssri

Ile najdłużej lezeliście w łóżku w czasie depresji?

  • Do tygodnia 13.5% (15)
  • Do 2 tygodni 3.6% (4)
  • Do miesiąca 4.5% (5)
  • Do 2 miesięcy 2.7% (3)
  • Do 3 mięsięcy 8.1% (9)
  • Do pół roku 6.3% (7)
  • Do roku 3.6% (4)
  • Powyżej rok 57.7% (64)

Oddanych głosów: 111

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#psychologia #depresja #samobojstwo

Koń zwalony, byłem się wylać i mi się przypomniało, bez kitu, nie wiem dlaczego w tak dziwnych okolicznościach mnie nachodzi to wszystko.

U mnie równia pochyła, w sensie całe życie, ale ostatnimi laty tak jakby przybrało to wszystko na szybkości i ostry spadek.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZdrowySadysta: A weź skończ p-------ć. Mam za sobą sporo wizyt u różnych specjalistów i lekarzy, lata leczenia i widzę efekty. Ale trzeba chcieć i samemu wkładać w to wysilek. A nie czekać aż się samo zrobi czy zadziała. Przykład: skoro babka od sznura i zapisków się nie odezwała to dlaczego sam się nie odezwałeś, choćby mówiąc do niej "miałaś się k---o odezwać". Żal ciebie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
zawsze w sumie mnie zbywała, dawała różne leki, inne leki, albo zmieniała dawki


@AnonimoweMirkoWyznania: No bo lek i jego dawkę trzeba dobrać do pacjenta, po każdej zmianie poczekać dwa-trzy miesiące i zobaczyć co się stanie. To nie są cukierki szczęścia, tylko tabsy na leczenie długoterminowe, czasem wieloletnie.

Zacznij łykać tabsy, uzbrój się w cierpliwość, przestań stawiać za wyznacznik powodzenia udaną masturbację, idź do terapeuty. Jak Ci proponują szpital to korzystaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Często słyszę że feministki krzyczą o równe prawa a pomijane są takie fakty jak:odsetek samobójstw wśród mężczyzn czy fakt że kobiety dostają dziecko w sądzie częściej od mężczyzn i inne tego typu statystyki.

Tylko wiecie że to właśnie lewica chce zrzucenia z mężczyzn tych rzeczy? Chorych wymagań typu masz założyć rodzinę, mężczyzna nie może płakać czy okazywać emocji, mężczyzna nie może ubierać kolorowych ubrań bo zostanie zwyzywany od pedałów, przekłamanie że mężczyźni
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko wiecie że to właśnie lewica chce zrzucenia z mężczyzn tych rzeczy? Chorych wymagań typu masz założyć rodzinę, mężczyzna nie może płakać czy okazywać emocji, mężczyzna nie może ubierać kolorowych ubrań bo zostanie zwyzywany od pedałów, przekłamanie że mężczyźni są w jakichś sposób gorsi w wychowywaniu dzieci (dlatego potem ich nie dostają w sądzie).


@Grzesiu99: nie no tym, że lewica chce wykończyć społeczeństwo i jak najbardziej zabić mężczyznę w mężczyźnie
  • Odpowiedz
@Grzesiu99: im bardziej konserwatywne i religijne województwo tym mniejsza szansa na s---------o. Podejście lewicowe/liberalne wręcz wtłacza ludzi w objęcia śmierci

Co ciekawe, taki rozkład pokrywa się też z religijnością danego regionu. Z Diagnozy Społecznej wynika, że najbardziej zateizowanym województwem jest właśnie warmińsko-mazurskie, na trzecim miejscu jest zachodniopomorskie, zaraz po nim lubuskie i dolnośląskie. To miejsca, których mieszkańcy najrzadziej chodzili do kościoła. Zdaniem prof. Czapińskiego te dwa elementy (brak zakorzenienia i
  • Odpowiedz
@kotelnica: strasznie ciekawa sprawa, nie znałem jej. Niemniej, wątpię w jej prawdziwość - nie mogę znaleźć żadnego potwierdzenia tej historii w lokalnych źródłach, a tak sprawa na pewno nie przeszłaby bez echa.

Warto dodać, że sama wieś Sucha Hora była przerzucana z Polski do Czechosłowacji 2 razy - w 1920 została przyznana Polsce, w 1924 została wymieniona z powrotem na Lipnicę Wielką, 30.08.1938 ponownie anektowana przez Polskę, tylko po to
  • Odpowiedz
Jest u mnie na wsi rodzina, gdzie od trzech pokoleń mężowie popełniają s---------o w wieku 55 lat. Kolega z tej rodziny też mówił że się powiesi, tylko czy wytrzyma jeszcze 20 lat.

#taksiezyjenatejwsi #samobojstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: robotę mu znajdujemy, tylko że za picie go wywalają, teraz się trzyma na brukarskie gdzie szef nawet mu dał auto, ale jeździ rowerem 20 km, bo nie trzeźwieje :)
  • Odpowiedz