Co ma mnie niby motywować do życia? Z-------l w robocie i użeranie ze wspólpracownikami co swinie podkladaja? Samotność? Brak perspektyw? Brak rozrywek? Problemy fizyczne? Psychiczne? Finansowe? Toksyczna rodzina? Brak znajomych? Brak seksu? Brak bliskosci? Monotonia? Bieda? K---a bo nie wiem, dajcie mi w koncu godnie zyc albo godnie sie wylogować z tego swiata. Albo w jedna albo w druga.
#przegryw #praca #s--s #samotnosc #samobojstwo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#psychologia #psychiatria #depresja #samobojstwo

Początkowo miałem zamysł pisząc to, ale teraz wydaje mi się to mało realne i nieco abstrakcyjne. Całe życie chciałem mieć psychoanalizę zrobioną i inne takie, najlepiej żeby mi ktoś mózg sprawdził, jak to ma miejsce przy tych różnych badaniach o których się czasem czyta i ogląda. Nie chodzi mi o TK, ani nic, tylko coś kompleksowego, kiedy badają obszary mózgu, ich
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zoliborskaskoda: NFZ, ja nie mam ubezpieczenia, zasiłku, ani nic, 300+ zł i 2 bilety za 3.40. Spora stawka, a pewnie na tym by się nie skończyło, z resztą same rozmowy z psychologami ciągną się miesiącami, więc 1 badanie, to raczej wstęp, niż koniec. Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Sako_Naba: A i fMRI tofunkcjonalna Magnetoencefalografia czyli taka która bada aktywność mozgu na czasie rzeczywistym, a zwykła Magnetoencefalografia tak po prostu to chyba juz lepeij wtedy EEG jak nie chcesz w czasie rzeczywistym, bo EEG jest raczej tanie.
  • Odpowiedz
Poranny wysryw.

Wiecie kiedy najwyraźniej widzę jakim ścierwem jestem? Wtedy:
- gdy lekarz psychiatra, specjalista nie potrafi dobrać mi leczenia przez 2 lata – a ludzie normalni piszą żebym szukał kolejnego lekarza
- gdy kolejny lekarz wystawia mi 'diagnozę' zaburzenia osobowości bliżej nieokreślone F60.9– a ludzie normalni piszą żebym szukał kolejnego lekarza
- gdy 3 lekarzy, 2 psychologów i 2 psychoterapeutów sugeruje mi leczenie na oddziale dziennym, decyduję się na to leczenie, i nie przechodzę
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdy sesja psychoterapii psychodynamicznej polega na siedzeniu 50min w totalnej ciszy co kosztuje 150PLN - a ludzie normalni piszą żebym szukał kolejnego terapeuty


@pijany_powietrzem: nie szukaj następnego terapeuty z którym będziesz milczał tylko gadaj u tego. Terapeuta jest jak trener na siłowni. Za Ciebie nie będzie biegał ani podnosił ciężaru
  • Odpowiedz
@Greensy Tchórz? Chyba odwaga bo zabił w sobie wszystkie emocje, uczucia do walki o życie. Organizm ludzki za wszelką cenę chce żyć więc będzie robić wszystko aby przeżyć. Ludzie którzy chcą się zabić właśnie te uczucie pokonali.
  • Odpowiedz
#przegryw oczywiscie relacje z kobietami facetami z ludzmi to nie dla psa kur** grunt ze przegryw załatwiony na całe zycie , wywodze sie z pie*dolonej patolgii bieda alkoholizm , bawiłem sie z dziecmi na podwórku a na ulicy bylo slychac jak u mnie awantura i psy przyjezdzaly raz w tygodniu nie no super,potem toksyczne znajomosci i relacje ktorzy mnie napie*dalali dla zasady,Ja nie majac do kogo uciec , spotykalem sie
T.....a - #przegryw oczywiscie relacje z kobietami facetami z ludzmi to nie dla psa k...

źródło: comment_15924252641M0TC3qreKoDN2WsrRJwHR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na świecie w zeszłym roku życie odebrało sobie 800 tys. osób. W Polsce 5,1 tys. Jest jeszcze kwestia prób samobójczych.

Należy te dane pomnożyć razy 10 a nawet 15 – tak mówi WHO. Wracając do statystyk: jak pani wspomniała, w zeszłym roku mieliśmy w Polsce 5,1 tys. przypadków samobójstw, na drogach zginęło 2,8 tys. osób, zamordowano ponad 500 osób. Nawet jak zsumujemy te dwie ostatnie liczby, to i tak przypadków samobójstw będzie więcej.

https://natemat.pl/300631,jak-zaradzic-samobojcy-jak-pomoc-samobojcy-gdzie-sie-zglosic

Jest
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszedłem dzis do pracy przy budowie dróg na łopacie, nie mogłem innej znaleźć, chociaz probowalem. Chcialem sobie zarobic pieniazki a nawet dokladac sie rodzicom. Po powrocie z pracy ojciec szyderczo smial sie ze jestem lopatologia. Ojciec stary leń i rencista. Po prostu odechcialo mi sie wszystkiego i mam lzy w oczach.
#przegryw #psychologia #depresja #samotnosc #samobojstwo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak myślę o tym że zostało mi jeszcze z 40-50 lat ciągłej tułaczki po gównopracach jak magazyny, produkcje, call centre itd. z januszami i agresywnymi przełożonymi, to bardziej myślę przez to o #samobojstwo niż przez to że nie mam znajomych, dziewczyny i nigdy nawet nie trzymałem za rękę.
#przegryw #feels
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś już pisałem na temat tego jak kwarantanna/izolacja społeczeństwa może wpłynąć na ludzką psychikę. Choć nie do końca mogłem bazować na jakichkolwiek badaniach tak teraz wracam do Was z kilkoma, które nieco rzutują na to jak poradziliśmy sobie z tą dość trudną sytuacją. Opracowania odnoszą się do sytuacji w USA, niestety nie zagłębiałem się w sytuacje w Europie/Polsce ale jak tylko uda mi się do tego przysiąść to z pewnością się podzielę.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Horusik:

jeszcze przez bardzo długi czas będziemy obserwować jak koronawirus wpłynął na zdrowie psychiczne (a co za tym idzie - fizyczne)

działania zdebilałych rządów*
  • Odpowiedz