Polećcie jakieś rękawki i nogawki na rower na okres przejściowy ? Żeby szczególnie nogawki się nie zsuwały i w sensownej cenie.
#rower #rowery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sarwol: mam te nogawki z attiq, bardzo fajne od srodka przyjemne polarowe ocieplenie, od zewnatrz material ktory latwo sie czysci. W zasadzie uzywam ich od zakresu > +5° Nie zjezdzaja z jogi trzymaja sie niezle czego nie moge powiedziec o nogawkach z Decathlonu :)
  • Odpowiedz
#rower #serwisrowerowy #rowery

Jakie polecacie koła do MTB, przerobiłem w poprzednim sezonie rower na rower elektryczny. Dorzuciłem silnik (mid -bafang) i akumulator do ramy i teraz koła nie dają rady. Szprychy popękały, inne się poluzowały. Nie zależy mi na niskiej wadze jednak zależy mi aby koło było wytrzymałe. Rower to Merida Big Nine 40 29".

Budżet to max 1000zł za dwa koła. Wiadomo, im taniej tym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FELIX90: 750W ale tutaj bardziej chodzi o wagę roweru + wagę rowerzysty. Miałem koła które były od początku na rowerze a one wyglądały na kola lichej jakości.

750w na silniku jednak czasami leci 25A x 48V czyli w peaku nawet 1200W.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@odis: co ty p--------z, może po 20kkm by Ci się ta linka postrzepiła i zablokowała w pancerzu. Kup nową końcówkę za 10 groszy jak cię to tak bardzo boli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jaki zestaw do czyszczenia roweru byście polecili? Nie do końca wiem czym wyczyścić kasetę i czym odtłuścić hamulce. Bo łańcuch rozumiem, że najlepszy shake w benzynie? Proszę o jakieś rady dla nowicjuszki, sporo piasku na kasecie mam i ciężko ścierką schodzi. Inwestować w jakieś specjalne szczotki? Dzięki za pomoc z góry ()

#rower #rowery #kiciochpyta #pytanie #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chwilowo: ja lubię maszynki do czyszczenia łańcucha, po taniości np Bike Hand ma w miarę ok. Nie zastępuje to porządnego czyszczenia, ale do super szybkiego zdjęcia syfu jest świetne. Kup odtłuszczacz (np Meglio) i z gorącą wodą zmieszaj, działa bardzo sprawnie. Protip z tanimi szczotkami od faxepl też dobry - z kasety syf ogarniesz, zwłaszcza jak odtłuszczacz sobie tam podziała.

Jak skończysz to wysusz i nałóż oliwkę.
  • Odpowiedz
Szukam jakiejś strony na której można znaleźć informacje czy dany rower jest zarejestrowany jako kradziony. Mam na oku fajny rower "od kolegi z Norwegii " ale chciałbym mieć więcej pewności czy nie jest kradziony. Ma ktoś jakieś namiary?
#rower #rowery #ebike
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mirkowy_Annon: moim zdaniem zdecydowanie odpada, szczególnie że wybrałeś sobie jedną z najsłabszych marek na rynku. Przy tej wadze osie QR będą Ci pękać non stop. Oczywiście wcześniej padnie suport i wpusty korby, łożyska piasty, może obręcze. Szukaj czegoś używanego na osiach 12/15mm, łożyskach maszynowych w piastach i przelotowej korbie. Przerabiałem dużo ludzi 'plus size' i zawsze był problem jak któryś sobie ubzdurał rower do 2k. Producent bardzo często odmawiał gwarancji
  • Odpowiedz
Cześć, ostanio przywiozłem do Krakowa mój stary rower jeszcze z czasów liceum - Arkus Vip 6.0. Ostanie 5 lat spędził w piwnicy ale może w końcu wróci do łask a ja z nim.Trochę się nim pobawiłem, poczyściłem ale myślę że warto zmienić w nim opony na coś, nadającego się do jazdy. Obecnie są tam opony Schwalbe Black Jack 26x2.10.

Macie do polecenia coś niedrogiego, nadającego się do jazdy po mieście, ew od
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 46
73 154 + 43 = 73 197

Dzisiaj zielona pętla i inspekcja dolomitów w Libiążu. Kręcone dwa dni pod rząd, myślałem że będzie gorzej :D

Kurde jak ja lubię tę trasę. Krótka, intensywna, są szutry, przeważnie jest błotko, no i jest się gdzie rozpędzić na asfalcie. Generalnie trasa potrafi dobrze wytrzepać, ale człowiek się nie nudzi :D

#
guru8 - 73 154 + 43 = 73 197

Dzisiaj zielona pętla i inspekcja dolomitów w Libiążu. ...

źródło: comment_16169622050LKtczcHTimCI2K9lDjaml.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, szukam roweru w miarę uniwersalnego - dużo jeżdżę po lasach, łąkach, ale też po asfalcie czy po mieście. Planuję też jeździć po trudniejszym terenie (góry - na początku Ślęza potem trudniejsze). Budżet tak do ok 5000.
Na co powinienem zwracać uwagę - amortyzatory powietrzne, czy hydrauliczne? Hamulce chciałbym oba tarczowe i raczej hydrauliczne. Nie wiem jak z napędem jaki jest najlepszy - do tej pory jeździłem na 9x3. W tej cenie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajdę jakieś dobre siodełko w przystępnej cenie (do 100 zł)?

Jeżdzę mtb (btwin rockrider 520), ostatnio główniej jakieś traski ok. 30-40 km i tragedia z moim siodełkiem, planuje dłuższe trasy około stówki i po doświadczeniach z tamtego roku wiem, że bez nowego siodełka się nie obędzie.

#rower #mtb #rowery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamawial ktos rower w poprzenim sezonie z rosebikes? Zamawialem w pazdzierniku 2020 mial byc w maju pozniej przelozyli na czerwiec a teraz data nie jest widoczna. Wchodzac teraz na strone rower podrozal 800€ i zmienila sie specyfikacja. Na maile nie odpisuja. Jestem ciekawy czy ktos tez ma taki przypadek?

#rower #rowery #rosebikes
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tyle to ja wiem. Pytapem czy ktos mial podobny przypadek. Jako ze na maile noe odpisuja to kompletnie nie wiem czego sie spodziewac. Czy tego co zamowilem czy zmienionej specyfikacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Warto jest kupić buty rowerowe z zatrzaskiem i używać ich na zwykłych pedałach?

Zastanawiam się nad tym, bo buty z zatrzaskami które widziałem miały sztywną podeszwę i myślę że lepiej by się w nich jeździło szosą.

Dobry pomysł, czy lepiej sobie odpuścić?

#rower #spd #rowery
Ziombello - Warto jest kupić buty rowerowe z zatrzaskiem i używać ich na zwykłych ped...

źródło: comment_1616917631ZiGeSpyzo8xM3fFxHiN9B6.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PilotPirx: od biedy to nawet ta samochodowa xiaomi, podlaczasz pod usb i automatycznie zaczyna nagrywac. nie wiem jak z mocowaniami.
bierz jakas ktora cos widzi w nocy i nagrywa w mp4 (te tanie chinskie potrafia nagrywac w avi)
  • Odpowiedz