w ogóle nie wiedziałem ze standardowa strava na kompie pozwala widzieć więcej danych


@NoNameNoIdeaNoLife: doinstaluj sobie sauce for strava (dla FF lub Chrome) i/lub Elevate (do Chroma) to nie pożałujesz oglądania stravy na kompie :)

Dzięki za pomoc!


@NoNameNoIdeaNoLife: luzik, zgłaszanie dzbanów to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Wczoraj wyskoczyłem na rowerek, żeby trochę tych świątecznych sałatek zrzucić, pyknąłem ok 50km, ale najgorsze było pod koniec tak ok 20:30 na trasie zaczęło wiać jak cholera. Przerzutka prawie na najmniejszy i ogień pod wiatr. Czułem się jakbym ciągnął za sobą tira. Parę minut po dotarciu do domu zaczął padać śnieg. Super wiosna.
#rower #rowery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile płacicie za przegląd roweru (pytam tych co oddają do serwisu)?

Jazda testowa
Kontrola stanu technicznego
Kontrola połączeń gwintowych
Regulacja przerzutki przód/tył
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modzelem: do sklepu/serwisu to się udaj po podstawowe narzędzia, nowe klocki hamulcowe i te czynności wykonaj sam w domu oglądając poradniki z YT. Zapewne wyjdzie taniej a i narzędzia zostaną do następnych serwisów ( ͡ ͜ʖ ͡) Najwięcej zabawy będzie pewnie przy:

Kasowanie luzów sterów i piast

Centrowanie kół
  • Odpowiedz
  • 2
@modzelem pozna jesienią za przegląd szosy z wymianą pancerzy, linek i przednich klocków (tarcze, metaliczne a2z) zapłaciłem 200zl, Rzeszów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, chciałbym zrobić jakieś większe zamówienie z akcesoriami rowerowymi, jest jakiś jeden zajebisty sklep który polecacie, w stylu KFD dla odżywek? Czy lepiej rozłożyć te zakupy na kilka sklepów? #rower #rowery
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murzins: Rower Plus ostatnio mój ulubiony, więc polecam. No ale przy tak kiepskiej dostępności części rowerowych jak ostatnio, to pewnie najpierw lepiej się skupić na dostępności tego czego szukasz, a nie na pojedynczym sklepie.

Centrumrowerowe też spoko, więc masz już 3/3 głosy na niego ;)
  • Odpowiedz
Poszukuję dla Różowego rower trekkingowy. Pod jej wzrost (prawie 1,6m) i długość nóg (72 cm) polecane są rozmiary S/M i ramy 17 cali, opony 28 cali. Budżet początkowo wynosił około 2k zł, jednak ze względu na niewielką ilość modeli w tej cenie, mógłby ulec podniesieniu do 3,5k zł.
Odwiedziliśmy sklepy w okolicy i polecane nam były:
Kross Trans 3.0 M 17 cali/28 cali (cena około 2050zł)
Scott SUB Comfort 10 S 17 cali (cena
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da radę dostać rower w przedziale do 400-500 zł, na którym będzie można sobie rekreacyjnie pojeździć trasy 40-50km przy ładnej pogodzie? Te rowery miejskie są tragiczne i chciałbym kupić sobie swój. Polecicie coś?
#rower #rowery
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@afc123: za 400-500 to szkoda pieniędzy,a lepszy na pewno nie będzie. Używany w tej cenie to jakiś gruz. Poszukaj czegoś w decathlonie, ale w miarę sensowny rower to z 2k
  • Odpowiedz
@modzelem: Ja robiłem w Kolarskim na Sobieskiego, dobrali mi dwa siodła które wypożyczyli na testy za kaucja, zrobiłem dwie rundy do Gassow i wybrałem jedno. Nastepnego dnia na tym siodle zrobiłem prawie 200km i przeżyłem. Teraz nie zamieniłbym go na żadne inne siodło
  • Odpowiedz
Czy komuś z Was nie rzuciły się gdzieś w internecie w miarę tanio kółka do przerzutki tylnej 13T + 15T (dokładnie stara Acera M340)? Jedyne które znalazłem, to chyba kompatybilne do starej M310 na Allegro, ale chcą za nie 50 złotych - to już bym wolał wymienić całą przerzutkę na coś współczesnego.

#rower #rowery #shimano
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki szukam sakwy z możliwością obsługi telefonu. telefon jest duży (16,7cm plus etui) może być z bocznymi kieszeniami.
#rowery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 47
91 897 + 71 = 91 968

Ech dalej wiatr nie daję żyć :D

#triban czeka na wymianę linki od przerzutki i przy okazji na zmianę łańcucha, to można rozgrzać nogi na pseudo #mtb xD
W sumie było chęci na więcej, ale późno się ogarnąłem, a pogoda też się zepsuła, tak jakby w każdej chwili miał zacząć padać deszcz, więc odpuściłem.
guru8 - 91 897 + 71 = 91 968

Ech dalej wiatr nie daję żyć :D

#triban czeka na w...

źródło: comment_1617649631P8f1wHWkYa6fa1uBI6AjEQ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zawsze są takie braki Hexagonów 8.0 czy jeszcze sezonu nie ma bo modele 2021 niedostępne? jak najlepiej kupić gdy w necie wszystko niedostępne, dzwonić po sklepach partnerskich ze strony Kross?

#rower #rowery
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanley88: niestety miałem niespodziewany wydatek więc ponad połowa przeznaczona na rower poszła na inny cel ale ogólnie braki i ciężko dostać a na mój kręgosłup ten hex mi pasował bo level chyba zbytnio już bardziej sportowa sylwetka
  • Odpowiedz
@astri: No ale jakbyś szukał to polecam pisać do Krossa. Dadzą znać kiedy i czy planują produkcje. Dostępne są terAz hexagony 2 3 6 7 8 wiec taki jak chciałeś chyba
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: niestety za miastem to samo jest, kiedyś się z Wawy na Ukrainę wybrałem rowerem i gdzieś między Lublinem a Świdnikiem kawałek ścieżki kończył się w trawie. Dalej scieżka jest ze schodami na końcu do kładki nad trasą, pod schodami spotkałem holendrów z mapami i sprawdzali gdzie popełnili błąd że na schody ich "ścieżka rowerowa" poprowadziła, niestety nie miałem dla nich dobrych wieści :D

Nikt mi nie wmówi że jest
mmichal - @NoNameNoIdeaNoLife: niestety za miastem to samo jest, kiedyś się z Wawy na...

źródło: comment_1617572730VH78blXbsNmrKNRESCihie.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pankuronium: jak się znasz to warto używkę.

w przypadku rowerów carbonowych trzeba mocno uważać, bo na pierwszy rzut oka może się wydawać wszystko super a rama może być pęknięta.

oczywiście tylko odbiór, jazda próbna, na spokojnie oglądasz wszystkie elementy, napęd, koła, lakier, itd.
  • Odpowiedz
@Trolson: to nie jest żadna znana marka.
Sam rower to jest turystyczny. Żaden sport. nie widzę osprzętu ale korba wygląda na stalową i obręcze kół także. To świadczy o tym że to żaden wypas.
  • Odpowiedz
Rower szosowy FONDRIEST MIG 1.0 M24 28 cali za 2499. Warto na rekreacyjną jazdę czy szukać czegoś lepszego?
Dane techniczne tuaj
#rowery #szosa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 17
87 264 + 15 = 87 279

Test licznika.

Podłączyłem licznik do roweru.
Średnia prędkość mniej więcej zgadza się ze strava.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modzelem można zblokować. Ewentualnie zmierzyć z blokada i potem bez blokady i porównać wynik. Gps zawsze trochę przekłamuje. Opona zawsze pod ciężarem człowieka się lekko ugina. Jak mierzysz długość na chodniku to też dokładność sięga kilku mm. Każdy pomiar jest obarczony błędem.
  • Odpowiedz
Mirki chciałbym kupić swoją pierwszą szosę. Budżet niestety uwłaczający większości mirkowym kolarzom, bo tylko 3000 (jestem bezdomny). Lepiej kupić używaną trochę lepszą na olx czy nie ufać Polakom i wziąć nową ze sklepu z gwarancjami. Pytam oczywiście innych biedaków, bo poniżej 8k się nie opłaca
#kolarstwo #rower #rowery #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buddhadubbudbuddy: pamiętaj, ze rower ro częsc kosztów, dochodza ubrania, kask, oswietlenie, buty + pedaly (warto od razu w spd)
bedac w podobnej sytuacji 3 lata temu kupilem nowa szose za 2k a na dodatki wyzej wymienione poszlo 1k. Byla to moja pierwsza szosa i poszedlem w nowe, bo balem sie isc w używke, stad rower 10.5kg kiepskie kola, opony, calosc na clarisie - ale jezdzi do teraz bez wiekszych awarii.
  • Odpowiedz