#rower #rowery
Kupiłem przymiar do łańcucha z Decathlonu i według jego wskazań, łańcuch Srama, w napędzie Apex 1 (1x11) po jakimś tysiącu km jest do wymiany. Fakt, że rower trochę zajeżdżam w lesie, krótkie podjazdy robię raczej siłowo itp., ale to chyba mało możliwe.
Macie jakieś doświadczenie z tym ustrojstwem? Możliwe, że przekłamuje?

Ile wytrzymuje Wam łańcuch przy jeździe nie tyle przełajowej, co po lesie, szutrach i asfalcie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peanut_whu: ja w jeździe MTB to bym łańcuch co miesiąc zmieniał najchętniej (1x12). W dodatku warto wiedzieć, że jeśli zależy ci na trwałości to nie kupuj drogich łańcuchów bo one są lżejsze i mniej wytrzymałe. To samo drogie kasety, aluminiowe tryby giną w oczach jak masz wyciągnięty łańcuch. Chcesz mieć na długo to tylko stal.
  • Odpowiedz
#rower #bikepacking #rowery
Mocna i świecąca możliwe szeroko lampa na przód z ładowaniem przez powerbank (w trakcie świecenia, wolę doprecyzować). Przy okazji możliwie tania – 150 zł maks. Polecicie coś? Jakiś model Prox?

Mam jakąś lampkę z "daszkiem", ale to nie to samo. Na kask planuję kupić convoya, ale mimo wszystko chcę coś mocnego na kierownicę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rowery Hej Mirki. Czy myślicie, że Kellys Cliff 70 z 2018 roku to dobry wybór? Pytam bo szukam jakiegoś crossa, i mam szanse, go wyrwać za 3000. Nieużywany. Z tyłu jest XLS, a reszta deore
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modzelem: Oczywiście, że ma sens. Jakość jazdy idzie mocno w górę. Coraz więcej moich znajomych nawet nie zaczyna swojej przygody rowerowej z normalnymi pedałami, od razu kupują w zatrzaski.

@johnweak: od kiedy się przesiadłem na wpinane pedały, a było to dziesiątki tysięcy kilometrów temu, nie potrafię już jeździć bez, po prostu nie czuję kontroli nad rowerem. Wpinanie i wypinanie szybko staje się naturalną częścią jazdy na rowerze i
  • Odpowiedz
kiedyś miałem corssa i non-stop jeździłem w blokach, ale do czasu takiej pięknej gleby. Wyjeżdżałem z leśnej na asfaltową ścieżkę, koło utknęło miedzy piachem i krawężnikiem. Jak tak leżałem na ziemi a trwało to trochę dotarło do mnie że jazda w blokach nie ma tak wielu zalet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rockrider 340 orange m 1m65-1m75


@PIKUSP: jeśli google nie kłamie to masz 'New Ralson Mountain Bike 26" x 1.95 tyres'. Oponę którą chcesz wsadzić ma 50mm czyli 2 cale - spokojnie powinna sie zmieścić. Co do opon - pancerne ale bardzo cieżkie.
  • Odpowiedz
Jest chodnik, po którym mogą jeździć rowery i chodzić piesi, i ten chodnik przecina droga rowerowa.
Obowiązuje tu zasada prawej ręki dla rowerów czy ścieżka rowerowa ma priorytet?
#prawo #drogi #rowery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aleoledacfaraddadf W tzw. zasadzie prawej ręki nie ma mowy o żadnych pieszych, ona reguluje pierwszeństwo wyłącznie między kierującymi pojazdami. Moim zdaniem pieszy ma obowiązek przepuścić rowerzystę jadącego drogą dla rowerów lub częścią ciągu pieszo rowerowego zanim będzie chciał przejść przez tę drogę lub część CPR. Chyba jest na to jakiś przepis ale nawet bez przepisu rozsądek nakazywałby nie wchodzić pod koła rowerzystom.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 44
81 014 + 3 + 55 + 3 = 81 075

Rano do kołchozu, później przejażdżka po lokalnych pagórkach i powrót do domu ;)

Popołudniu ponad 20 stopni, w sumie momentami to już za ciepło się robi i to w pełni na krótko xD A widziałem dzisiaj gościa pomykającego na rowerze ubranego w długie spodnie, bluzę i kurtkę zimową xD
Wczoraj zachciało mi się zmienić opony na szosowe, to się trochę pomęczyłem :D Ale warto
guru8 - 81 014 + 3 + 55 + 3 = 81 075

Rano do kołchozu, później przejażdżka po loka...

źródło: comment_1617220837nlTtXIokWh2xnWDxmnJ8j3.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@4x80 Nie wiał jakoś mocno, przy zjazdach dawał się tylko we znaki, bo zjeżdżałem pod wiatr ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Szukam roweru crossowego dla dziewczyny. Główny wymóg - lekki i wygodny do jazdy po mieście i parku.
Budżet 1500-2000. Coś polecacie?

#rower #rowery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na waszym miejscu celowałbym w rower fitness. Fitnessy są zdecydowanie lżejsze, sztywniejsze i szybsze od rowerów crossowych.
Sam celowałem w rower crossowy w zeszłym roku, ale znajomy polecił mi zastanowić się właśnie nad fitnessem i na tym stanął wybór.
  • Odpowiedz
#rower #rowery #pytanie

jak często czyścicie / smarujecie łańcuch? pytam bo ostatnio odnosze wrazenie ze stosujac finish line dry pod przejechaniu 40km słychać z łańcucha świerczenie a po przejechaniu 80 - 100 to już wyraźne trzeszczenie. czy taka charakterystyka jest normalna dla takich wodnistych smarów?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lktr1: wszystkie ciekłe oliwki mają tę wadę, że przyciągają kurz. Nawet te, które częściowo wysychają po aplikacji. Mając już dość czyszczenia łańcucha (i palców i połowy łazienki) z tego czarnego tłustego dziadostwa przeszedłem na gorący wosk. Po wosku łańcuch jeździ 100-200 km bez zarzutu cały czas błyszcząc jak nowy. Potem szybkie mycie w detergencie, suszenie(!) i znów do rondla z woskiem.

Tzw. wosk to oczywiście czysta parafina, którą można kupić
  • Odpowiedz
Planuję kupić jakiś #rower, wstępnie celuję w #mtb . Mój ostatni rower to jakiś paździerzowy Arkus z czasów gimnazjum, później śmigałem na jakimś przymaławym Stevensie mojego taty, więc doświadczenia za dużego nie mam.
Bicykl ma mi posłużyć głownie do jazdy po mieście oraz na jakieś wypady poza miasto, z czasem może gdzieś w las. Z początku rozważałem crossa, znajomi jednak polecają MTB 29, jakoby miał sobie lepiej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy z Krakowa (lub Warszawy, Kielc - ale to jedna droga) do Zakopanego jeździ pociąg z przedziałami dla rowerów? Szukam na PKP i nie mogę znaleźć takiego połączenia. Czy to możliwe, że na razie nie ma sezonu i wagonów na rowery nie ma, a dorzucą je w późniejszym terminie?
#rowery #rower #pkp #zakopane #krakow
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cementoasfalto: no właśnie widziałem Locę i Antymaterię - z tą drugą jeden znajomy powiedział mi właśnie, że w cenie 6800 zł przydałyby się hamulce hydrauliczne. Tylko jakoś trochę dupka mnie piekła, że to jednak 7 koła, ale zakładam że jakość i komfort jazdy to będzie zupełnie inna liga niż mój BWIN.
  • Odpowiedz
Polećcie jakieś rękawki i nogawki na rower na okres przejściowy ? Żeby szczególnie nogawki się nie zsuwały i w sensownej cenie.
#rower #rowery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sarwol: mam te nogawki z attiq, bardzo fajne od srodka przyjemne polarowe ocieplenie, od zewnatrz material ktory latwo sie czysci. W zasadzie uzywam ich od zakresu > +5° Nie zjezdzaja z jogi trzymaja sie niezle czego nie moge powiedziec o nogawkach z Decathlonu :)
  • Odpowiedz