Hey rowerowe świry! Przed podwyżkami w Decathlonie za pozytywną aprobatą kilku Mireczków kupiłem okazyjnie szosę Van Rysel Ultra AF 105 za 3800zł. Rower lekki, linki wewnątrz, na 105 i Mavicach Aksium. Rozglądałem się za nową szosą, bo chciałem się przesiąść z Tribana 3A. Wziąłem tego Van Rysela z opcją, że w razie czego oddam. Teraz tak już trochę na chłodno zastanawiam się czy to był dobry zakup. I to nie pod kątem,
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
- 1
@kotbehemoth: Faktycznie coś za krótka była skala
https://www.brd24.pl/technologie/europa-ma-problem-z-ginacymi-pieszymi-i-rowerzystami-polska-nie-pomaga/
https://www.brd24.pl/technologie/europa-ma-problem-z-ginacymi-pieszymi-i-rowerzystami-polska-nie-pomaga/
źródło: comment_1615920257d2c4orlJeKq03yEueGqKG0.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Czesc Mirki. Znajdzie sie tu jakis spec od rowerow? Pogada coraz bardziej sprzyja wiec postanowilem kupic sobie rower, z tym ze kompletnie sie na tym nie znam. Poszukuje typowo gorala albo cos w stylu MTB do jazdy na codzien, do pracy czy tak dla funu. Glownie asfalt, kostka brukowa ale tez chcialbym bo mniej wymagajacym lesie pojezdzic wiec opona zeby byla wytrzymala.
Budzet jakim dysponuje to 1500 zl (do 2000 moglbym dorzucic
Budzet jakim dysponuje to 1500 zl (do 2000 moglbym dorzucic
- 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@jensenbatemannoah: Chodzi głównie o to, że rowery mocno podrożały i spadła ich dostępność. Możemy Ci coś polecić w danym zakresie cenowym, ale szansa na to, że będzie ten rower dostępny, jest bardzo, bardzo mała.
Raczej trzeba wybierać w tym, co znajdziesz w sklepie.
Raczej trzeba wybierać w tym, co znajdziesz w sklepie.
Na co zwrócić uwagę przy kupnie elektrycznego roweru używanego? Liczę się z tym że można zakupić nową baterie. Rower ma być zwykły dla osoby powyżej 50+. Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę przy silniku i jaka bateria będzie najlepsza? Budżet do 2.5 tyś zł.
#rowery
#rowery
Czasami na stronie różnych sklepów mozna znaleźć nowe modele z 2020 roku. Czy one sie różnią od tych z 2021? Tylko osprzętem? Czy coś jeszcze mueze wiedzieć na temat modeli z 2020?
#rowery
#rowery
Jaki jest dobry i stosunkowo tani rower elektryczny / ze wspomaganiem elektrycznym dla małej, wątłej osoby? chcę wgryźć się w temat i kupić coś optymalnego. Pewnie dopiero za parę miesięcy, ale chcę się wgryźć w temat, którego kompletnie nie znam.
budżet 1k -2k
#rowery #rowerelektryczny #rower
budżet 1k -2k
#rowery #rowerelektryczny #rower
@niech_ktos: w tej kwocie to chyba nawet o hulajnogę elektryczną ciężko a co dopiero rower
@niech_ktos: Dobry i tani to kosztuje 20k
Za 5k masz tani, zastanawia mnie Twój stosunek do finansówk, z takim budżetem to się telefonu xiaomi szuka na promocjach z kodami w wersji chińskiej na ali słuchawki gratis
Za 5k masz tani, zastanawia mnie Twój stosunek do finansówk, z takim budżetem to się telefonu xiaomi szuka na promocjach z kodami w wersji chińskiej na ali słuchawki gratis
Rowerowe Mirki, chcę wymienić dwie opony w rowerze dziecięcym, aktualnie są taki o wymiarach 20x2.125 ( 57-406 ) a chcę założyć o połowę węszę, tzn. aktualne są takie do jazdy po terenie, piasku, są szerokie, a chcę założyć do jazdy po asfalcie, kostce, utwardzonej drodze. Jaki wymiar ma posiadać taka opona?
#rower #rowery #serwisrowerowy
#rower #rowery #serwisrowerowy
- 0
@bakoos: https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-2-disc-2017
Może takie coś niewymagającego? 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
Do biura dojedziesz ulicą lub do kopalni polówką (zależy gdzie pracujesz). Na dłuższe trasy do 100km też się nada.
No i tani.
Może takie coś niewymagającego? 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
Do biura dojedziesz ulicą lub do kopalni polówką (zależy gdzie pracujesz). Na dłuższe trasy do 100km też się nada.
No i tani.
@bakoos: Marin Muirwoods
Słuchajcie, mam ramę aluminiową na sztycę 27,2mm. Niestety jakiś spec próbował zainstalować tam sztycę 25,4mm. Rura podsiodłowa jak każda ma z tyłu rozcięcie i przez to, że była za mocno ściśnięta te dwa kołnierze (między którymi jest rozcięcie) zbiegły się do środka. W efekcie otwór jest trochę spłaszczony, a rozcięcie ma mniejszą przerwę na samej górze niż na jego końcu. Sztyca 25,4 lata w nim bardzo luźno, natomiast 27,2 nie może wejść.
@upgrayedd: opcja bez rozginania - adapter z 27,2 na 25.4... czyli kawałek aluminium i możesz sobie z tym jeździć.
Co do podginania, to w jednym ze starszych rowerów miałem elementy powyginane do zewnątrz, ale alu było na tyle plastyczne, że dało się to w miarę uformować bez rozgrzewania. Kosztem lakieru, ale się dało.
Co do podginania, to w jednym ze starszych rowerów miałem elementy powyginane do zewnątrz, ale alu było na tyle plastyczne, że dało się to w miarę uformować bez rozgrzewania. Kosztem lakieru, ale się dało.
@upgrayedd: Robiąc to na gorąco w domowych warunkach kompletnie nie masz kontroli nad temperaturą, więc w zasadzie przez przypadek bardziej możesz zaszkodzić niż pomóc. Na gorąco czyli powyżej tych 0,3-0,4 temperatury topnienia. Opalarką nie nagrzejesz równomiernie większego fragmentu ramy, a grzać tylko miejsca uszkodzenia się nie powinno, do piekarnika całej ramy też nie włożysz.
Stop 6061 też w sumie nie mówi zbyt wiele, bo w przypadku aluminium bardzo ważny jest
Stop 6061 też w sumie nie mówi zbyt wiele, bo w przypadku aluminium bardzo ważny jest
49 832 + 42 + 90 = 49 964
Śrrodowy przejazd do Deca i dzisiejszy wypizdów
Jak do tej pory wkurzał mnie silny wiatr, to dzisiaj to już była masakra :D Strach się rozpędzić na prostej i zjazdach ze względu na boczny wiatr xD A w Puszczy bardzo fajne uczucie, gdy się wjedzie w resztki pośniegowe przy prędkości 30 km/h ( ͡° ͜ʖ
Śrrodowy przejazd do Deca i dzisiejszy wypizdów
Jak do tej pory wkurzał mnie silny wiatr, to dzisiaj to już była masakra :D Strach się rozpędzić na prostej i zjazdach ze względu na boczny wiatr xD A w Puszczy bardzo fajne uczucie, gdy się wjedzie w resztki pośniegowe przy prędkości 30 km/h ( ͡° ͜ʖ
źródło: comment_1615661325zN94IaJVjQJ0XkMykeYXxR.jpg
Pobierz@Troubleshooter: Ja miałem rok temu, wtedy kupiłem za jakieś 3300 więc 3500 na obecne standardy jest ok. Rower jest w porządku, dosyć sztywny i komfortowy, ale ma słaby amortyzator, dość wąskie opony i rama raczej nie zmieści szerszych. Niemniej w tej cenie jest całkiem dobrym wyborem wśród crossów.
@bialymisio: nie da się, musisz dołożyć 30k i kupić coś porządnego. Zacznij najlepiej od rowerów triathlonowych, albo czasowych.
- 0
romet huragan 2+
- 20
- 4
@lubel: Ano właśnie, to jednocześnie smutna refleksja na temat Radomia. Miasto niewykorzystanego potencjału.
@Lolenson1888: Jeszcze dzisiaj ten bełkot, że roweru miejskiego nie będzie bo nie ma uzasadnienia żeby je utrzymywać w rygorze higienicznym. A komu to potrzebne? Za to na ulicach walają się drogie hulajnogi, których nie trzeba już odkażać. Kraj i miasto absurdu.
@bialymisio: Campa mirage, jeżeli dobrze kojarzę, nie jest już produkowana a i w czasach swojej premiery nie była to topowa campa. Problem głównie będzie taki, ze jak coś Ci się w napędzie zepsuje, to naprawa będzie droga a z częściami problemy będą spore.
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
@duxrm: To nie allegro, wypad z reklamami na serwisy zajmujące się sprzedażą...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kwantowykocyk: żuki mogą być grupą siostrzaną dla kladu złożonego z gnilikokształtnych i kałużnicokształtnych w Staphyliniformia.
- 0
@van_der_bike: A to ogarnę, dzięki
382
Czterokołowy rower

z przyczepką........
z- 102
- #
































Sam znalazłem Kryptonite Keeper z nawet niezłymi opiniami? Nada się? Czy może warto dołożyć 10, 20 zł do czegoś lepszego?
1. https://www.ceneo.pl/22371268#cid=38547&crid=360200&pid=17672
2. https://www.rowertour.com/p/78145/kryptonite-evolution-mini-double-deadbolt-zapiecie-rowerowe-u-lock
3. https://www.rowertour.com/p/20432/kryptonite-kryptolok-series-2-integrated-chain-zapiecie-rowerowe-lancuch
4. https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-u-lock-onguard-pitbull-dt-8005-z-linka-pd16097/
na tej porównywarce szukałam najlepszych https://grand-rowery.pl/ranking-zabezpieczen-rowerowych/