Mirki #rower #rowery doradźcie w wyborze zabezpieczenia ulock do roweru ~100 zł.
Sam znalazłem Kryptonite Keeper z nawet niezłymi opiniami? Nada się? Czy może warto dołożyć 10, 20 zł do czegoś lepszego?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hey rowerowe świry! Przed podwyżkami w Decathlonie za pozytywną aprobatą kilku Mireczków kupiłem okazyjnie szosę Van Rysel Ultra AF 105 za 3800zł. Rower lekki, linki wewnątrz, na 105 i Mavicach Aksium. Rozglądałem się za nową szosą, bo chciałem się przesiąść z Tribana 3A. Wziąłem tego Van Rysela z opcją, że w razie czego oddam. Teraz tak już trochę na chłodno zastanawiam się czy to był dobry zakup. I to nie pod kątem,
Fraagles - Hey rowerowe świry! Przed podwyżkami w Decathlonie za pozytywną aprobatą k...

źródło: comment_1615970244g16b76xmSwb2TKHwRGEWE7.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 15
@Fraagles zamiast jeździć przejmujesz się czy za dwa lata będą dostępne koła...
Przecież już kupiłeś, co ci da taka rozkmina?:D
  • Odpowiedz
Czesc Mirki. Znajdzie sie tu jakis spec od rowerow? Pogada coraz bardziej sprzyja wiec postanowilem kupic sobie rower, z tym ze kompletnie sie na tym nie znam. Poszukuje typowo gorala albo cos w stylu MTB do jazdy na codzien, do pracy czy tak dla funu. Glownie asfalt, kostka brukowa ale tez chcialbym bo mniej wymagajacym lesie pojezdzic wiec opona zeby byla wytrzymala.
Budzet jakim dysponuje to 1500 zl (do 2000 moglbym dorzucic
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jensenbatemannoah: Chodzi głównie o to, że rowery mocno podrożały i spadła ich dostępność. Możemy Ci coś polecić w danym zakresie cenowym, ale szansa na to, że będzie ten rower dostępny, jest bardzo, bardzo mała.
Raczej trzeba wybierać w tym, co znajdziesz w sklepie.
  • Odpowiedz
Na co zwrócić uwagę przy kupnie elektrycznego roweru używanego? Liczę się z tym że można zakupić nową baterie. Rower ma być zwykły dla osoby powyżej 50+. Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę przy silniku i jaka bateria będzie najlepsza? Budżet do 2.5 tyś zł.
#rowery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czasami na stronie różnych sklepów mozna znaleźć nowe modele z 2020 roku. Czy one sie różnią od tych z 2021? Tylko osprzętem? Czy coś jeszcze mueze wiedzieć na temat modeli z 2020?
#rowery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki jest dobry i stosunkowo tani rower elektryczny / ze wspomaganiem elektrycznym dla małej, wątłej osoby? chcę wgryźć się w temat i kupić coś optymalnego. Pewnie dopiero za parę miesięcy, ale chcę się wgryźć w temat, którego kompletnie nie znam.

budżet 1k -2k

#rowery #rowerelektryczny #rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niech_ktos: Dobry i tani to kosztuje 20k
Za 5k masz tani, zastanawia mnie Twój stosunek do finansówk, z takim budżetem to się telefonu xiaomi szuka na promocjach z kodami w wersji chińskiej na ali słuchawki gratis

  • Odpowiedz
Rowerowe Mirki, chcę wymienić dwie opony w rowerze dziecięcym, aktualnie są taki o wymiarach 20x2.125 ( 57-406 ) a chcę założyć o połowę węszę, tzn. aktualne są takie do jazdy po terenie, piasku, są szerokie, a chcę założyć do jazdy po asfalcie, kostce, utwardzonej drodze. Jaki wymiar ma posiadać taka opona?
#rower #rowery #serwisrowerowy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Najlepszy rower w stosunku jakość do ceny na dzienne trasy ( trasy mieszane) dla początkujących to..? #rower #rowery #turystyka
Szukam inspiracji.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Słuchajcie, mam ramę aluminiową na sztycę 27,2mm. Niestety jakiś spec próbował zainstalować tam sztycę 25,4mm. Rura podsiodłowa jak każda ma z tyłu rozcięcie i przez to, że była za mocno ściśnięta te dwa kołnierze (między którymi jest rozcięcie) zbiegły się do środka. W efekcie otwór jest trochę spłaszczony, a rozcięcie ma mniejszą przerwę na samej górze niż na jego końcu. Sztyca 25,4 lata w nim bardzo luźno, natomiast 27,2 nie może wejść.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@upgrayedd: opcja bez rozginania - adapter z 27,2 na 25.4... czyli kawałek aluminium i możesz sobie z tym jeździć.

Co do podginania, to w jednym ze starszych rowerów miałem elementy powyginane do zewnątrz, ale alu było na tyle plastyczne, że dało się to w miarę uformować bez rozgrzewania. Kosztem lakieru, ale się dało.
  • Odpowiedz
@upgrayedd: Robiąc to na gorąco w domowych warunkach kompletnie nie masz kontroli nad temperaturą, więc w zasadzie przez przypadek bardziej możesz zaszkodzić niż pomóc. Na gorąco czyli powyżej tych 0,3-0,4 temperatury topnienia. Opalarką nie nagrzejesz równomiernie większego fragmentu ramy, a grzać tylko miejsca uszkodzenia się nie powinno, do piekarnika całej ramy też nie włożysz.
Stop 6061 też w sumie nie mówi zbyt wiele, bo w przypadku aluminium bardzo ważny jest
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 51
49 832 + 42 + 90 = 49 964

Śrrodowy przejazd do Deca i dzisiejszy wypizdów

Jak do tej pory wkurzał mnie silny wiatr, to dzisiaj to już była masakra :D Strach się rozpędzić na prostej i zjazdach ze względu na boczny wiatr xD A w Puszczy bardzo fajne uczucie, gdy się wjedzie w resztki pośniegowe przy prędkości 30 km/h ( ͡° ͜ʖ
guru8 - 49 832 + 42 + 90 = 49 964

Śrrodowy przejazd do Deca i dzisiejszy wypizdów
...

źródło: comment_1615661325zN94IaJVjQJ0XkMykeYXxR.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Troubleshooter: Ja miałem rok temu, wtedy kupiłem za jakieś 3300 więc 3500 na obecne standardy jest ok. Rower jest w porządku, dosyć sztywny i komfortowy, ale ma słaby amortyzator, dość wąskie opony i rama raczej nie zmieści szerszych. Niemniej w tej cenie jest całkiem dobrym wyborem wśród crossów.
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Jeszcze dzisiaj ten bełkot, że roweru miejskiego nie będzie bo nie ma uzasadnienia żeby je utrzymywać w rygorze higienicznym. A komu to potrzebne? Za to na ulicach walają się drogie hulajnogi, których nie trzeba już odkażać. Kraj i miasto absurdu.
  • Odpowiedz
@bialymisio: Campa mirage, jeżeli dobrze kojarzę, nie jest już produkowana a i w czasach swojej premiery nie była to topowa campa. Problem głównie będzie taki, ze jak coś Ci się w napędzie zepsuje, to naprawa będzie droga a z częściami problemy będą spore.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kwantowykocyk: żuki mogą być grupą siostrzaną dla kladu złożonego z gnilikokształtnych i kałużnicokształtnych w Staphyliniformia.
  • Odpowiedz