✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak sie motywujecie do pracy? Pracuje jako #programista50k dla europy zachodniej. Mam dwa kontrakty, pracuje dziennie moze po 4h. Jak mam sie zmusic do wiekszej (albo chociaz 'normalnej') ilosci pracy? Rozleniwilem sie niesamowicie xD Niby odkladam na mieszkanie, ale czym jest kilka tysiecy w te czy w te przy zarobkach rzedu 30-40-50-60k (zalezy jak bardzo mi sie chce albo nie chce pracowac). Z jednej strony probuje
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z anonima, bo chyba będzie wpis typu #zalesie i #boldupy. Kojarzycie Waldka programistę z Zakupu Kontrolowanego? No, i on prowadzi kursy i (chyba) swój software house. Ale nie o niego chodzi, tylko o jego kursantów/pracowników, bo często na instagramie (var_di_marre konto chyba), chwali się success story swoich pracowników/kursantów. I nie chodzi o te auta w leasingach, ale czasami pokazuje wyniki finansowe swoich
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): @Proogramista

Kazdy kto jest w branzy to wie. Skoro piszesz z anonima to pewnie na koncie masz posty w stylu "jak nauczyc sie programowania w tydzien", "jak zostast programista skoro nie umiem dodawac". Napisz post ze swojego konta tchorzu to moze odpowiem.

Fajnie, że znasz każdego w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aha, no i wycieczki personalne. A nawet gdybym miał takie posty, to co? Boisz się
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @Proogramista
Typie, zachowujesz się jak bywalec elektrody. Wchodzisz do wątku tyko po to, żeby powiedzieć "że wszyscy wiedzą" oraz "że nie udzielisz odpowiedzi". Nie wnosisz nic do dyskusji. Nudzi ci się w domu czy jak? Jesteś agresywny, arogancki i niemiły.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
Hejka
W jakim banku najlepiej założyć firmowe konto walutowe? Będę przyjmował przelewy w USD.
Jak to najlepiej ogarnąć?
Planuję trochę poinwestować w USD i trzymać na koncie, trochę wypłacać USD żeby mieć gotówkę.

Obojętnie jaki najtańszy bank (przelewy + prowadzenie) a potem przelać sobie np na Revoluta (chyba że są tańsze banki internetowe).
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KwasowyProktolog10kJava: w kantorze alioru masz darmowe konto walutowe i za darmo wyciagniesz USD w oddziale, dodatkowo przelew natychmiastowy do osobistego kantoru alioru z karta debetowa zeby doladowac revoluta
  • Odpowiedz
Czy sztuczna inteligencja zastąpi programistów?
Mamy #rozdajo, bo nasz uczeń rozpracował #chatgpt. || TL;DR na końcu.

Uczymy młodzież programowania w technikum TECHNI SCHOOLS w Lublinie i Warszawie, aż tu nagle… Chat GPT pisze (i zdaje!) nasz egzamin zawodowy. ( )( )( _
technischools - Czy sztuczna inteligencja zastąpi programistów?
Mamy #rozdajo, bo na...

źródło: comment_1671643586Myi2R4x9knNKIPFGRNsq1y.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@technischools:
Nie ma szans aby algorytmy zastąpiły "pełnoprawnych" programistów. Przy skomplikowanych zadaniach będą statystycznie zamieniać godzinę kodowania w dodatkowe dwie debugowania.

Ale na pewno przeniosą nacisk u juniorów ze znajomości składni na znajomość podmiotu pracy. CRUDy można będzie klepnąć botem, a człowiek ma rozumieć logikę biznesową/techniczną. Już teraz sam bootcamp to mało, ale przy kodowaniu wspieranym algorytmami umiejętność klepnięcia fora z zamkniętymi oczami zacznie być znacznie mniej istotna.
Podobnie może
  • Odpowiedz
Mireczki trochę czasu upłynęło od udostępnienia ulgi IPBOX, pojawiło się sporo firm które trudzą się ogarnianiem tego tematu.

Czy jest na sali ktoś kto przeszedł te ścieżkę/weryfikował możliwość skorzystania i może podzielić się doświadczeniem i przemyśleniami?

Zaraz nowy rok i możliwość zmiany formy opodatkowania i zastanawiam się nad zmianą z ryczałtu 12%.

Jestem
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji tego że na wykopie jest dużo #programista15k #programista25k #programista100k #programista50k #programista30k chciałem zapytać co robicie z nadwyżką gotówki? Trzymacie to poprostu na koncie oszczędnościowym w złotówkach czy inwestujecie w #nieruchomosci albo na #gielda żeby zabezpieczyc sobie przyszłość? A może macie jakieś drogie hobby jak np sportowe samochody więc wolicie spełniać marzenia i nie odkladaxie za wiele?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy przymierzam się do zmiany pracodawcy. Mam jakieś 2 miesiące czasu na przygotowanie bo kończy mi się projekt. Trochę się zasiedziałem, była to moja pierwsza praca powiązana z programowaniem i spędziłem w niej oficjalnie 2,5 roku a nie oficjalnie 3 lata. Głównie backend .net, sql, dockery, github actions itp, trochę frontu też było, ale to mnie nie jarało nigdy. Możecie poradzić jakimiś wskazówkami jak się przygotowywać do zmiany pracy, może jakieś tipy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a5f5c1: Fajnie mieć wszystko na raz, ale najważniejsze jest zdrowie. Bez tego tracisz zarówno czas jak i pieniądze, na naprawianie siebie.
  • Odpowiedz
#programista15k #programista25k #programista100k #programista30k #programista50k #b2b #jdg
#macbook
Hej, mam pytanie dla programistów pracujących na B2B dla klientów z zagranicy - czy pracujecie na swoim sprzęcie, czy na sprzęcie od klienta? Czy mieliście możliwość wyboru? Jeśli ktoś pracuje na swoim sprzęcie dla klienta z Polski to niech tez proszę da znać :)

Będę w niedalekiej przyszłości
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grizzly_joe: czemu usunąłeś identyczny wpis?
U mnie klient chciał żebym pracował na własnym, ale z drugiej strony słyszałem o jakichś leasingach więc nigdy nie wiadomo. Najlepiej najpierw znaleźć kontrakt i dopiero kupić.
  • Odpowiedz
@grizzly_joe: każde korpo, nawet te z rygorystycznym security ma jakieś polityki umożliwiające współpracę z dostawcami. Ty jako programista finalnie dostarczasz kod/rozwiązanie, więc a) nie ma sensu narzucać Ci komputer we władzy klienta oraz b) płacić Ci za licencję oprogramowania do wytwarzania kodu/rozwiązania.

Dodatkowo robiąc na sprzęcie klienta to on formalnie powinien Cię za to skasować na fakturze co potem ewentualnie Ty przerzucisz na niego.
Raczej nikt normalny nie powinien wymagać
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki robiące rocznie +200k na czysto, możecie takiemu jednemu pogubionemu ziomkowi czyli mi, powiedzieć w jaki sposób to robicie - ale przede wszystkim jak do tego doszliście? Z etatu, z firmy, z zakładów? Tylko proszę, że jak urodziliscie się w bogatej rodzinie czy coś i mieliście kontakty to proszę o tym pisać.
Jakbyście mieli to zaczynać od zera, to co byście inaczej zrobili?
#pieniadze #zarobki #
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze jest to własny biznes. I to nie ważne czy to udawany etat, czy rzeczywisty biznes. Ważne że sam działasz na swoje konto, łatwo wystawić dodatkowa fakture, porzehandlować dodatkowy towar, zrobić dodatkowa usługę itp. Trzeba jeszcze dobrą branże wybrać, jeśli handel to najdrozsze rzeczy, nieruchomości, eksluzywne auta, sprzęt specjalistyczny. Jak usługi to rzadkie typu rozminowywanie dna morskiego, budowanie poligonów(wojskowe dobrze płaca) jak za cienki w uszach to podwykonawca itp.
  • Odpowiedz
Hej, orientujecie się moze na jakie stawki może liczyć qa team lead / lead senior automation qa na b2b poza UE? Nie mam na myśli tutaj USA. 65usd/h to będzie w miarę okej czy wyżej?
#programista15k #programista50k
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masz_fajne_donice: "na rękę" zostaje około 60k (podatek ryczałtowy) - ale też zależy od miesiąca i kursu walut
o ile to fajnie brzmi, że można przez 3-4 lata dużo odłożyć, nie jest tak łatwo - jednak trzeba wykonać pracę w dwóch miejscach + spora dawka stresu. Nie wiem czy da się to wytrzymać tak długo. Na razie mam dwa cele: spłacenie hipoteki (przy takich zarobkach szybko idzie ;) ) a potem
  • Odpowiedz
Czy myślałeś kiedyś o przebranżowieniu się z #programista15k na #glazurnik15k?

#programista25k #programista50k #programowanie

Czy myślałeś kiedyś o przebranżowieniu się z #programista15k na #glazurnik15k?

  • Nie 21.9% (28)
  • Tak 18.8% (24)
  • Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) 28.9% (37)
  • H*j Ci do tego 4.7% (6)
  • H*j ci do tego ("ci" specjalnie z małej litery) 25.8% (33)

Oddanych głosów: 128

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach