Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z anonima, bo chyba będzie wpis typu #zalesie i #boldupy. Kojarzycie Waldka programistę z Zakupu Kontrolowanego? No, i on prowadzi kursy i (chyba) swój software house. Ale nie o niego chodzi, tylko o jego kursantów/pracowników, bo często na instagramie (var_di_marre konto chyba), chwali się success story swoich pracowników/kursantów. I nie chodzi o te auta w leasingach, ale czasami pokazuje wyniki finansowe swoich pracowników. I goście po 2-5 lat expa w #java robią po 50k-100k/msc przychodu z kodowania. I ja mam pytanie jak? Bo jak się otworzy jobboardy krajowe jak nofluffjobs albo inne justjoinit to tam widły dla java devów raczej na 30k/msc kończą, na linkedinie rekruterzy też z takimi stawkami, raczej ci ludzie w FAANGu nie robią. Opcje które widzę:
1. Wszystko jest możliwe w internecie jak kłamiesz, a kontrowersja najlepszą reklamą
2. Waldek ma kontakty do jakiś managerów, na jakieś super oferty, ale ile takich ofert jest żeby wszystkich upchnąć? Plus, czy wtedy managerowie nie woleli by ludzi z ulicy za mniejszą stawkę?
3. Jego pracownicy łapią po 2-3 zwykłe kontrakty, ale ile tak można ciągnąć? W końcu firmy często wymagają obecności cały dzień w core'owych godzinach, spotkaniach etc. I jak to pogodzić wszystko. W sumie, gdzieś w relacjach nie ukrywa, że te osoby pracują dużo
4. U dużego w maluchu wspomniał, że kontrakty b2b nie zakazują podnajmów. Czyli co, łapiemy 10 kontraktów i zatrudniamy sobie po 10 juniorów do klepania, a my poprawiamy i koordynujemy?
5. Kombinacja wszystkiego powyższego
Wspomina też że pracownicy muszą podpisać lojalkę, że nic nie powiedzą, więc nie liczę że coś powiedzą, bo pewnie tutaj na wykopie są. Nie ukrywam, że sam mam tę "uliczną" stawkę, a chciało by się więcej, stąd chyba lekka frustracja. #programowanie #programista15k #programista25k a raczej #programista30k i #programista50k #nieprogramowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
@mirko_anonim a mi sie wydaje, ze to jest ogromna reklama na tego typu kursy po prostu. I cos czuje ze w nastepnych latach powoli rynek szkoleń w IT się zmniejszy, a trzeba teraz wycisnąć ile się da.
Generalnie nic do tego Waldka nie mam, ale mam wrażenie ze tam dużo legendy jest budowanej wokół jego osoby i tego czym sie konkretniei zajmuje.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Proogramista

Ale przeciez wiadomo na czym ten gosc zarabia i jaki jest jego model biznesowy. Po cholere pisac takie posty? Branza jest mala i kazdy to wie.

No, na czym zarabia? Czy tajemnicze #pkd jak na zlocie pieczywa w Siedlcach?
@Jaslanin

do tych domysłów możesz dodać opcję że dolicza do tego zarabianie na polecanie kursu innym, taki sobie MLM kodowania

A ileż z tego polecenia by zarabiał,
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP):
@ programista15cm

bo stawki za granicą są tak do 650 $,£,$ / day co daje koło 60k / 'etat'

Ok, to czy kolega zdradzi gdzie szukać takich, żeby nie konkurować z tysiącem hindusów? Toptal? Ale ten ostatnio sugeruje w czasie "kryzysu" programistom ścięcie stawek


· Akcje:
Czy tajemnicze


@mirko_anonim: Kazdy kto jest w branzy to wie. Skoro piszesz z anonima to pewnie na koncie masz posty w stylu "jak nauczyc sie programowania w tydzien", "jak zostast programista skoro nie umiem dodawac". Napisz post ze swojego konta tchorzu to moze odpowiem.
via mirko.proBOT
  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): @Proogramista

Kazdy kto jest w branzy to wie. Skoro piszesz z anonima to pewnie na koncie masz posty w stylu "jak nauczyc sie programowania w tydzien", "jak zostast programista skoro nie umiem dodawac". Napisz post ze swojego konta tchorzu to moze odpowiem.

Fajnie, że znasz każdego w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aha, no i wycieczki personalne. A nawet gdybym miał takie posty,
Fajnie, że znasz każdego w branży

@mirko_anonim: Co???????

Aha, no i wycieczki personalne.

@mirko_anonim: Sam zaczales od personalnego nie wrzucenia tego wpisu ze swojego konta.

Boisz się o swoje stanowisko, że cie wygryzę?

@mirko_anonim: Kazdy kto jest odemnie lepszy jest mi znany, po nicku, czy to po imieniu i nazwisku. Ty jestes tylko anoonimowym tchorzem.

Typie branża, jest większa niż ci się wydaje

@mirko_anonim: No i wszystko jasne,
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @Proogramista
Typie, zachowujesz się jak bywalec elektrody. Wchodzisz do wątku tyko po to, żeby powiedzieć "że wszyscy wiedzą" oraz "że nie udzielisz odpowiedzi". Nie wnosisz nic do dyskusji. Nudzi ci się w domu czy jak? Jesteś agresywny, arogancki i niemiły.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
@mirko_anonim: wątpie że sukces tych kilku kursantów robiących 100k/msc opiera się na jakichś super płatnych zagranicznych kontraktach. myślę że ciągną 2-3 przeciętne kontrakty po 30-40k, w grę może jeszcze wchodzić jakaś prowizja od waldka za niańczenie nowych kursantów/sprawdzanie ich testów itd. a bierze za kurs na tyle dużo, że stać go żeby dobrze płacić za szkolenie ludzi. spora szansa też że pracują w weekendy, szczególnie obsługując kursy

druga opcja jest taka
Ok, to czy kolega zdradzi gdzie szukać takich, żeby nie konkurować z tysiącem hindusów?


@mirko_anonim: jeśli jesteś na tyle dobry, żeby taka pracę dostać to nie musisz szukać, oni znajdą ciebie.