Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak sie motywujecie do pracy? Pracuje jako #programista50k dla europy zachodniej. Mam dwa kontrakty, pracuje dziennie moze po 4h. Jak mam sie zmusic do wiekszej (albo chociaz 'normalnej') ilosci pracy? Rozleniwilem sie niesamowicie xD Niby odkladam na mieszkanie, ale czym jest kilka tysiecy w te czy w te przy zarobkach rzedu 30-40-50-60k (zalezy jak bardzo mi sie chce albo nie chce pracowac). Z jednej strony probuje sobie przetlumaczyc, ze nie musze wiecej nic robic, bo ludzie tyle w rok zarabiaja. No ale od malego dziecka mam wpokojna kulture #!$%@? i mam wyrzuty sumienia XD

#pracbaza #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
@mirko_anonim: ale jakiej pracy? Przeciez masz dwie prace?

Skoro nie masz rozmow odnosnie niskiego performance to chyba robisz wystarczajaco duzo?

Jak ktos ma odrobine oleju w glowie to zrozumie prosta rzecz;

Jestes dla firmy pozycja w excelu. Jak mija czas, rozwijasz sie, starasz.... to moze dojsc do sytuacji, kiedy przebierasz nozkami i jak nie dostanie pozycja w excelu jałmużny (podwyzki) to odejdzie.

Teraz odwrócmy sytuacje

Wspolpracujesz z jakas firma, jest Twoja
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm

Wszyscy sa super zadowoleni z mojej pracy, co mnie rozleniwia jeszcze bardziej XD
Ogolnie pracuje malo, bo szybko pracuje. Zawsze pracowalem w malych firmach, wiec nie wiem jak w 'wiekszych' ludzie sie #!$%@?.

@inzynier_robert No wlasnie XD Robota spoko, uczyc sie nie ucze za duzo, ale hajsu tyle splywa, ze w PL musialbym na trzech stawnowiskach leciec

@dbcoop ale to nie bait XD Codziennie mysle o
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Namaste. To jakieś grosze zarabiasz, jako senior wyciągam 100k w Europie Zachodniej. Oczywiście życie kosztuje, dobre auto Premium+, Apartament z widokiem, Restauracje, Trener personalny, Dietetyczka, Masażystka i Personal Work-Life Balance Coach. Zostaje mi zaledwie 70k do ręki a to już mało. Mógłbym zarabiać jeszcze więcej, ale uważam że rozwój osobisty jest też ważny. Nie jestem tyle znudzony, ale postanowiłem zapewnić balans pomiędzy programowaniem, a życiem prywatnym. Z twojego
Wszyscy sa super zadowoleni z mojej pracy, co mnie rozleniwia jeszcze bardziej XD

Ogolnie pracuje malo, bo szybko pracuje. Zawsze pracowalem w malych firmach, wiec nie wiem jak w 'wiekszych' ludzie sie #!$%@?.


@mirko_anonim: to wez trzeci etat czy usiad w jakiejs radzie nadzorczej lub zajmij sie czym tam lubisz, z czym masz problem?

Ja tez pracuje bardzo szybko, jeszcze szybciej shitpostuje tutaj. A robie jeszcze 5 innych rzeczy
@mirko_anonim: Za kazdym razem jak mi sie nie chce, to przypominam sobie ile mi placa i od razu tak jakos lepiej :)
Natomiast gdy to nie pomaga, to po prostu ustalam sobie cel na dany dzien i go staram sie wykonac. Potem na daily opowiadam o tym na tyle duzo, by wyszlo ze zajelo mi to caly dzien. Czasem tak faktycznie jest, natomiast czesto zdarza sie, ze niektore rzeczy sie robi
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jestem programistą 500k w zachodnio-południowej Europie. Pół bańki to nie są kokosy, bo znam programistów co więcej zarabiają, ale mi wystarcza. Faktycznie za takie grosze to mi się nie chcę robić, ale niskie zarobki nadrabia lokacja. Codziennie rano popijam margheritę na plaży nad oceanem, czasami napiszę linijkę kodu, a czasami nie. To jest życie, ważne by się nie przejmować i nie przepracować.

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): jestem #programista1m i faktycznie duże piniądze rozleniwiają. Musisz się po prostu wziąść w garść i wybierać tylko najlepsze oferty. Dziś za stronę kodu liczę sobie 10k euro, za projekt do 1 mln, co akurat starcza na miesiąc. Po prostu bardziej się szanuj.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·