Wpis z mikrobloga

Myślę o przekwalifikowaniu się z #programista50k na #elektryka. Widziałem że kursy i uprawnienia kosztują kilkaset zł, taniej niż bootcamp, a potem za gniazdko 200 zł albo za przegląd 500 zł można kosić, a robota łatwa i przyjemna. Warto?
  • 13
  • Odpowiedz
@Krolik: gniazdka to najprzyjemniejsza część tej roboty, poza tym 200 od gniazdka to możesz liczyć jak masz tylko 1 u klienta do zrobienia, nie jak masz 20 czy 100, bo nikt by tyle nie zapłacił. Poza tym trzeba dużo wiedzy, nie same uprawnienia, przyjdzie coś zdiagnozować i co zrobisz?
  • Odpowiedz
Uprawnienia u nas nic nie znaczą. Zawód jest uwolniony, więc praktycznie rzecz biorąc to mieszkaniówkę możesz robić bez żadnych papierów. Inna sprawa czy warto.

Zależy jaki elektryk. Czy właśnie mieszkaniówka, czy utrzymanie ruchu w jakiejś firmie czy elektryk przemysłowy czy jeszcze co innego. Fachowców dobrych brakuje jak w każdej dziedzinie, ale żeby takim się stać to wiedzy trzeba naprawdę potężnej.
  • Odpowiedz
  • 0
Poza tym trzeba dużo wiedzy, nie same uprawnienia, przyjdzie coś zdiagnozować i co zrobisz?


@PustyCzlowiek: To co jest w technikum elektronicznym wystarczy? Wygrałem kiedyś OWT w grupie elektryczno-elektronicznej, to chyba wykraczało poza program technikum. No i naprawiłem kiedyś zasilacz na zajęciach ZPT. Dam radę?
  • Odpowiedz
@Krolik: ee cos #!$%@?. Jak ostatnio sobie skrzynke ubralem tez o tym myslalem. Licza z 50zl za punkt. Diaxa lubie, pylenie lubie, tylko problem w tym, ze ja nikomu nie zrobie tanio, znaczy nie zepne skrzynki na gownie. Bo janusz chce tanio, a w tym temacie nie mozna tanio. Jak ubrac to w firme to yyy, za domek letniskowy wyszloby chyba 1k, skrzynka rcd przepieciowki, pewnie za malo, czyli 2k.
  • Odpowiedz
  • 0
Myk jest taki, ze programiscie ciezko z poczatku pojac elektryke/elektronike.


@elboyler: pierwsze słyszę, bardzo wielu programistów zaczynało od elektroniki
  • Odpowiedz
a potem za gniazdko 200 zł albo za przegląd 500 zł można kosić, a robota łatwa i przyjemna.


@Krolik: Próbowałeś kiedyś w jednej puszcze zamocować kostki do spięcia więcej niż 2 przewodów 3x2,5 mm i do tego samo gniazdko i udało się to zrobić za pierwszym razem, zmieściło się ładnie i nikt nie przeklinał przez ten czas?
  • Odpowiedz
  • 0
@urzad_kontroli_skarbowej: próbowałeś kiedyś znaleźć błąd w systemie informatycznym mającym milion linii kodu, pisanym przez 15 lat przez ludzi, których już nie ma w firmie i którzy nigdy nie zostawili po sobie dokumentacji, błąd który nie występuje w środowisku testowym a w środowisku produkcyjnym zdarza się raz na tydzień, ale wywala cały system i nie można go zignorować?
  • Odpowiedz