Wpis z mikrobloga

Na jakie stawki godzinowe/premie/bonusy można liczyć zajmując dyrektorskie stanowiska w dużych korporacjach międzynarodowych. Mówię o stanowiskach takich jak CTO lub dyrektor zarządzający całym sektorem IT w jakimś oddziale firmy lub generalny dyrektor działu technologicznego itp. Nie wiem czy macie takich znajomych dyrektorów albo sami nimi jesteście, ale jeśli tak, to dawajcie znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będę również wdzięczny za udzielenie porad jak na takie stanowisko można wskoczyć lub jaką ścieżkę trzeba przejść, by stało się to realne/osiągalne.

Ile trzeba mieć lat (i ile lat expa), by objąć takie stanowisko, nad jakimi cechami osobowości trzeba pracować?

Wołam również: @villager @arysto2011 @Oskariat @zibizz1 @Seraf @WyjmijKija @RapIArbuzy

#programista15k #programista100k #dyrektor100k #programista50k #rozwojosobisty #gruparatowaniapoziomu #pracait #pracbaza #korposwiat #programista1m
  • 18
  • Odpowiedz
@a5f5c1: ciezko powiedziec, obiły mi się pare razy o uszy takie rekrutacje ale zawsze oferowali tylko UoP co słabo się miało do nawet gorzej płatnego b2b - szybko traciłem zainteresowanie
  • Odpowiedz
Będę również wdzięczny za udzielenie porad jak na takie stanowisko można wskoczyć lub jaką ścieżkę trzeba przejść, by stało się to realne/osiągalne.


@a5f5c1: z ulicy niestety nie dostaniesz prawie nigdzie. w najlepszym wypadku z polecenia, w troche gorszym - za wysługę lat w danej firmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(sam szukałem bo mam kompetencje i chęci na takie stanowisko, no i jest ciężko, więc nie celuje
  • Odpowiedz
@a5f5c1: info z pierwszej ręki (ale nieaktualne, sprzed roku). Dyrektor It, pion rozwoju oprogramowania. Pensja 34k netto b2b, dodatkowo płatne urlopy 30 dni, przy zatrudnieniu 67k zł w akcjach jako bonus, co roku 10% rocznych zarobków jako premia.
Nie moje, ale bliskiego znajomego. Jeśli chodzi o exp, no to on pracuje 14 lat w it, z czego od 8 lat na stanowiskach kierowniczych. Był programistą , TL programistów, później PM,
  • Odpowiedz
@a5f5c1 kiedyś ze wspólnikiem byliśmy na spotkaniu w korpo z dyrektorami itd. przed rozmowa byłem lekko zestresowany i ziomek powiedział do mnie: "nie przejmuj się, jakby się dowiedzieli, jakie masz zarobki, to pospadaliby z krzeseł"
  • Odpowiedz
  • 0
@notBart: w sensie, że jako programista zarabiałeś znacznie więcej od dyrektorów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciężko w to uwierzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Kontrakty menadżerskie, z reguły 40-50k miesięcznie plus opcje w postaci akcji. Z rekrutacji nie ma nawet szans, bo na takie stanowiska prowadzi się negocjacje, a nie rekrutacje.
  • Odpowiedz
  • 0
@arysto2011: negocjacje głównie wewnątrz-firmowe np. z pracownikiem, który w danej korporacji pracuje już 10+ lat, czy mówisz bardziej o podkupywaniu dyrektorów z innych firm, co bardziej wygląda jak negocjacja niż rekrutacja? Będę wdzięczny za rozwinięcie tej kwestii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Znam jeden przypadek, kiedy CEO startupu przeszedł na kontrakt menadżerski do firmy startującej w gałęzi gospodarki, którą ten startup się zajmował. Więc raczej podkupowanie innych, którzy wiedzą co i jak w branży. Ludzie 10 lat + w tej samej firmie nie stanowią wartości.
  • Odpowiedz
@a5f5c1: gdy są rekrutacje na takie stanowiska, to nie są prowadzone przez portale z ogłoszeniami o pracę tylko po znajomości lub przez headhunterów.
  • Odpowiedz