Mirki, w jakich sklepach są dostępne od ręki (dostawa max. do piątku, ew. odbiór osobisty we #wroclaw ) laptopy #apple w bardziej high-endowych konfiguracjach (14-16", M1 Pro / M1 Max / M2, 32GB RAM / 1TB SSD).

X-kom się nada? Kojarzę jakieś Wykopowe afery z nimi w roli głównej, ale głównie dotyczyło to anulowanych promocyjnych zamówień chyba?

Kontekst dla marud, bo zaraz ktoś będzie komentować, że dlaczego na ostatnią
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Regis86: wchodzisz na x-kom wybierasz kompa i sprawdzasz dostępność w danym salonie lub zamawiasz do tego salonu i będziesz miał podaną datę na kiedy może być. sprawdzone osobiście, polecam
  • Odpowiedz
„Kontekst dla marud, bo zaraz ktoś będzie komentować, że dlaczego na ostatnią chwilę, a czemu Apple itd.:”

C--j mnie to obchodzi. Twoje pieniądze.

  • Odpowiedz
na początku sierpnia rozpocząłem pracę zdalną w 4 miejscach jednocześnie xD

miałem zawołać tych co plusowali mój wpis sprzed miesiąca ale musiałem usunąć bo za dużo rzeczy tam udostępniłem ( ͡ ͜ʖ ͡)

więc możecie plusować teraz ten wpis i zawołam was dzisiaj w nocy

#programista15k #programista50k #programowanie
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a5f5c1: zależy co potrafisz (nie wszyscy się nadają na niektóre tematy), ale sortując od trudności to:

easy - kilku klientów na B2B

medium - komercjalizacja własnych projektów, white hacking (np. bot do arbitrażu na krypto)

hard - ucieczka z wyścigu szczurów i inwestowanie w aktywa
  • Odpowiedz
Przyjąłem propozycję nowego kontraktu w USD, ale mam możliwość przeliczenia go na EUR po obecnym kursie i wypłat w tejże walucie.

Widzę powody, które przemawiają za obiema opcjami i mam lekkiego faworyta, ale jestem ciekaw jak widzą to inni. Proszę o głosowanie! :-)

Bardzo chętnie poczytam też w komentarzach uzasadnienia od Wykopowych speców od #geopolityka #biznes #ekonomia dlaczego ta lub inna opcja się bardziej opłaci, póki

Jaką walutę kontraktu wybrać

  • USD 67.6% (73)
  • EUR 32.4% (35)

Oddanych głosów: 108

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a5f5c1: Nie mam takiej możliwości jeśli chodzi o sam kontrakt. Natomiast jak już kasa spłynie na konto, to jak najbardziej planuję wymieniać część i trzymać ją we wszystkich trzech walutach.
  • Odpowiedz
Mirkasy,
co to oznacza w ofercie pracy dla kontraktora na b2b z europy?

Applicants must be currently authorized to work in the United States on a full-time basis now and in the future

Jak się domyślam taki europejski kontraktor tego nie spełnia? A co trzeba żeby spełniać? Czy roboty dla US trzeba szukać tylko przez pośredników? Oferta pracy na linkedin jobs.
#programista15k #programista25k #programista50k #pracait
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@victordeleco2: tak, alerty na oferty dla Salesforce Developer z USA. Stack to już wspomniany salesforce, stawka powiedzmy, że tak z 30-40% więcej niż dostaje w ofertach od rekruterów z PL. Na rozmowach miałem jedną rozmowę bardzo techniczną, reszta raczej na zasadzie rozmowy i wymiany doświadczeń.
Co do vat'u na b2b, to tak jak napisał @zibizz1 dla firmy z USA jest bez VAT, a dokładniej to VAT "np". tutaj jest
  • Odpowiedz
#programista15k #programowanie (poprawiona wersja ankiety)

Pytanie do programistów i programistek pracujących na #b2b, jaka jest Wasza stawka godzinowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli zarabiacie w innej walucie, prośba o przeliczenie stawki netto na złotówki po obecnym kursie.

#programista25k #programista30k #programista50k

JAKA JEST TWOJA STAWKA GODZINOWA?

  • 0-100 zł netto/h 27.5% (74)
  • 101-130 zł netto/h 13.0% (35)
  • 131-160 zł netto/h 13.4% (36)
  • 161-190 zł netto/h 7.1% (19)
  • 191-220 zł netto/h 6.3% (17)
  • 221-250 zł netto/h 4.1% (11)
  • 251-290 zł netto/h 2.2% (6)
  • 291-350 zł netto/h 2.6% (7)
  • 351-450 zł netto/h 2.2% (6)
  • 451-∞ zł netto/h 21.6% (58)

Oddanych głosów: 269

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programista15k #programowanie

Pytanie do programistów i programistek pracujących na #b2b, jaka jest Wasza stawka godzinowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli zarabiacie w innej walucie, prośba o przeliczenie stawki netto na złotówki po obecnym kursie.

Jaka jest Twoja stawka godzinowa?

  • 0-100 zł netto/h 28.7% (68)
  • 101-130 zł netto/h 15.2% (36)
  • 131-160 zł netto/h 14.8% (35)
  • 161-190 zł netto/h 5.5% (13)
  • 161-190 zł netto/h 5.9% (14)
  • 191-220 zł netto/h 5.1% (12)
  • 221-250 zł netto/h 3.0% (7)
  • 251-290 zł netto/h 1.7% (4)
  • 291-340 zł netto/h 1.3% (3)
  • 341-∞ zł netto/h 19.0% (45)

Oddanych głosów: 237

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Distrust: ile się da, ale target jest żeby nie schodzić poniżej 20%. 20% z tego co płaci klient a nie z tego co dostaje kontraktor. Kiedyś pracowałem tak że dostawiałem nawet odrobinkę więcej czyli powodowałem stratę ale z mojego kolegi zespołu ściągali 60%, ważne żeby się sumarycznie zgrywało.
  • Odpowiedz
@villager: no dokładnie, gdy dostajesz już konkretną stawkę i nie mówię o jakiś 25k netto, tylko 35-50k oczekiwania są trochę wyższe. Wszystko musi być zrobione idealnie bo przecież za to Ci płacą.


@Wygryw_z_wyboru: tbh latwiej za soft skille wyleciec niz za skille techniczne czy niedopiecie releasa, i zdziwilbys sie za jakie pierdoły pod tym wzgledem juz potrafia ludzi zrzucac z rowerka, co dla mnie jest komiczne, ale z
  • Odpowiedz
chciałbym sie dowiedziec co taki kox musi umieć zeby zarabia 50k na miesiąc ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@19adrian: Po pierwsze znajomość co najmniej jednego języka w stopniu komunikatywnym a po drugie umiejętność p------------a kodu z stackoverflow i podpisywania się pod nim jak pod własnym. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czym różni się robota takiego seniora w polszy za 20k-25k/msc od takiego takiego seniora w US za 130k USD rocznie


@19adrian: Głównie taka, że żeby pracować w jakimś normalnym miejscu w Stanach, trzeba najpierw coś umieć.

W Polszy jeszcze nie aż tak, ale powoli też już trudniej wejść noskillom migrującym z zawodu bezrobotnego po filologii, bo każdy random myśli że będzie
  • Odpowiedz
Czy też zauważyliście ogromną posuchę w ofertach powyżej 40k od czasu rozpoczęcia wojny?
Mówię o stronach gdzie są podawane widełki, czyli justjoin i nofluffjobs.
Jak wcześniej oferty pojawiały się regularnie, tak teraz regularnie ubywają.
Ktoś ma jakieś przemyślenia, z czym to jest związane?

#programowanie #programista40k #programista50k
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cogres: Rozmawiam z ludźmi, sam jestem w trakcie zmiany pracy. Tak więc pocztą pantoflową. Wychodzi na to, że firmy dają więcej niż podają w widełkach w ogłoszeniach. Dziwne trochę, może ku pokrzepieniu serc obecnych pracowników :)
  • Odpowiedz
W związku z coraz większą ilością stawek w okolicach 200/h myślę, że należy zaktualizować tag #programista15k bo taka stawka w sumie już chyba nie robi na nikim większego wrażenia

Imho #programista35k jako, że taka stawka jest już osiągalna a ciągle dość trudna do zdobycia

Zgadzacie się z tym? Jaki nowy tag powinniśmy zacząć forsować? Może w ogóle powinniśmy pojechać po bandzie i zacząć stosować #programista50k

#

Jaki tag powinien zastąpić #programista15k

  • Żaden, 15k jest ok 20.3% (26)
  • #programista20k 10.2% (13)
  • #programista25k 21.1% (27)
  • #programista35k 14.1% (18)
  • #programista50k 34.4% (44)

Oddanych głosów: 128

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: ja pamiętam ten tag za czasów gdy otwierała się w Poznaniu duża firma IT, rekrutacja była trudna, a jeden z największych wymiataczy miał 10 netto na uop przy kup, więc nie, na pewno 35k jest nieadekwatne. 50k imo. Ja na seniorze miałem wtedy 6 netto
  • Odpowiedz