Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

ByczekRozplodowy
- 1

MilionerPrzed30
via Android- 1
@ByczekRozplodowy co masz do Holendrów?

Ulyssos
via Wykop- 0
@ByczekRozplodowy: ja u Niemca i skąpy nie jest.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ByczekRozplodowy: Odsiewają normalnych ludzi od desperatów gotowych na bycie IT prostytutkiem/prostytutką.
źródło: 1000002048
Pobierz- 0
Krótka ankieta dla programistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaka jest Twoja stawka godzinowa netto na B2B?
#programista15k #programista20k #programista25k #programista30k #programista50k #programista10k #programowanie #pasjonat15k
Jaka jest Twoja stawka godzinowa netto na B2B?
#programista15k #programista20k #programista25k #programista30k #programista50k #programista10k #programowanie #pasjonat15k
Jaka jest Twoja stawka godzinowa netto na B2B?
- Pracuję na Umowę o Pracę 26.8% (45)
- Jestem pasjonatem i zapierd*lam za darmo 13.7% (23)
- Poniżej 100 zł netto 9.5% (16)
- 100-299 zł netto 17.3% (29)
- 300-599 zł netto 5.4% (9)
- 600-1199 zł netto 1.2% (2)
- 1200-1999 zł netto 1.2% (2)
- 2000-2999 zł netto 1.2% (2)
- 3000-4999 zł netto 1.2% (2)
- 5000+ zł netto 22.6% (38)
a jak wam na mnie chociaz troche zalezy to zatrudnijcie mnie gdzies bo inaczej bede sie k----c ale ja tego nie chce
#programista15k #pracait
#programista15k #pracait
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ATAT-2 oni prowadzą proces rekrutacyjny, a nie zatrudniają, następny
Ale mnie dzisiaj pasjonacik wk*rwił w robocie, podczas code review zaczął się przyp*rdalać do nazewnictwa zmiennych, stylu kodu, ilości pustych linii, kolejności importów i jeszcze czepiał się, że komentarz nie opisuje oczywistej rzeczy. No ale mniejsza z tym.
Po pracy, pasjonacik chce wrócić do domu, ale okazało się, że jego auto nie odpala. Akumulator padł. Widzi mnie wsiadającego do mojego auta i biegnie do mnie w panice.
Pasjonacik (zrozpaczony):
Po pracy, pasjonacik chce wrócić do domu, ale okazało się, że jego auto nie odpala. Akumulator padł. Widzi mnie wsiadającego do mojego auta i biegnie do mnie w panice.
Pasjonacik (zrozpaczony):
Stary,
@BlackpillMonster: ach, to moja ulubiona historia z tych historii, które się nigdy nie wydarzyły - a ta nie wydarzyła się najbardziej. ¯\(ツ)/¯
konto usunięte via Wykop
- 11
@BlackpillMonster: Jezu gdzie wy pracujecie że nie macie jakiegoś toola do jednolitego formatowania plików.
Programista kiedys: Zwalnia sie z Microsoftu bo tak, sprzedaje akcje firmy ktore dostal za prace w niej i otwiera wlasna firme
Programista teraz: prosi o mozliwosc udzialu w castingu do wyrobnika kodu za 3 tysiace euro miesiecznie
#programista15k
Programista teraz: prosi o mozliwosc udzialu w castingu do wyrobnika kodu za 3 tysiace euro miesiecznie
#programista15k
źródło: temp_file6235609626146835944
PobierzTag #programowanie jest od jakiegoś czasu zaspamiony i używany niezgodnie ze swoim przeznaczeniem, którym jest dyskusja o roznych aspektach programowania i ewentualnie pomoc osobom, które maja jakiś problem techniczny. Nikogo tu nie obchodzą historie z waszej roboty w korpo, jakiekolwiek by one nie były, czy też narzekanie na branżę oraz jej stan - z takimi treściami -> wypad na tag #programista15k (na którym zresztą jeszcze z 2 lata
@maroslawxp: dobra zarzutka, taka nieoczywista.
@maroslawxp: Polecę klasykiem - https://homepages.cwi.nl/~storm/teaching/reader/Dijkstra68.pdf
- 7
Do tych co mówią, że informatyka na polibudzie już się nie opłaca i nie warto w to kompletnie iść-, to co waszym zdaniem z kierunków na politechnice jest lepsze automatyka, energetyka czy może budownictwo?
IT nadal jest 1000 lat świetlnych przed budownictwem czy jakąś automatyką. Po budownictwie na start dostajesz minimalną jako asystent. Sufit dla typowego absolwenta to jakieś 10k B2B i to dla osoby z uprawnieniami po 10-15 latach doświadczenia. Po
IT nadal jest 1000 lat świetlnych przed budownictwem czy jakąś automatyką. Po budownictwie na start dostajesz minimalną jako asystent. Sufit dla typowego absolwenta to jakieś 10k B2B i to dla osoby z uprawnieniami po 10-15 latach doświadczenia. Po
@jonasz68: a dla absolwenta informatyki po polibudzie bezrobocie xd
AI zastąpi cały zawód, moi kumple z doświadczeniem po 10 lat muszą szukać miesiącami, a tacy z doświadczeniem 2-3 lata mają problem znaleźć cokolwiek
AI zastąpi cały zawód, moi kumple z doświadczeniem po 10 lat muszą szukać miesiącami, a tacy z doświadczeniem 2-3 lata mają problem znaleźć cokolwiek
co waszym zdaniem z kierunków na politechnice jest lepsze automatyka, energetyka czy może budownictwo?
@jonasz68: NIC xDD wychodzisz z błędnego założenia, żeby w ogóle iść na politechnikę. Obecnie w Polsce opłaca się tylko jeden rodzaj studiów - medyczne: medycyna, stomatologia, pielęgniarstwo, ewentualnie jakieś pokrewne. Politechnika to jest scam na który nabrano pokolenie lat '80 i '90. Gdyby nie ten nieprzewidziany handicap z IT to wszelakie studia inżynierskie byłyby gorsze niż
- 30
Dostałem właśnie zaproszenie na spotkanie "Coordination of the next steps" z dwoma paniami z działu kadr oraz managerem. Ciekawe o co może chodzić. Dam znać w czwartek po 16 co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #programista15k #pracait #korposwiat
#pracbaza #programista15k #pracait #korposwiat
@sloma_: Podwyżka i awans rzecz jasna. Zostajesz menagerem
Ile średnio czekałeś na pierwszy kontakt od momentu wysłania cv?
- do 3 dni 11.5% (10)
- do tygodnia 26.4% (23)
- do 2 tygodni 24.1% (21)
- do miesiąca 12.6% (11)
- do 3 miesięcy 25.3% (22)
- 0
@Gargulec_Wlochaty: nie ma sensu. Jak jakaś firma nie odpowiada na cv przez pół roku, to można wysłać jeszcze raz
@swagerstom średnio licząc też te bez odpowiedzi czy nie?
- 0
Nie jest kolorowo w #it. Trzeba jakoś podciągnąć jeszcze z rok na tych dwóch etatach, spłacić hipotekę i iść do normalnej pracy.
#programista15k
#programista15k
Zrobiłem naukowe badanie sprawy czemu ludzie śmieją się teraz z programistów i wyszło że:
Informuję że teraz powinni wszyscy współczuć programistom, a nie z zawiści że ktoś miał lepiej teraz pluć jadem, jakby "sprawiedliwość" dosięgła programistów bo mieli lepiej niż inni :(
#programista15k
Bo to kretyni którzy rozwali swój zawód w 2 lata.
Informuję że teraz powinni wszyscy współczuć programistom, a nie z zawiści że ktoś miał lepiej teraz pluć jadem, jakby "sprawiedliwość" dosięgła programistów bo mieli lepiej niż inni :(
#programista15k
Czemu wszyscy się śmieją z programistów? :(
#programista15k
#programista15k
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #java #programista25k #kryzysit #pracbaza #pasjonat15k
Totalny koniec eldorado na rynku stolarzy
Ludzie kupują sklejki z Ikea za 1000zł zamiast płacić stolarzowi 5000zł za 3-4 godziny roboty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Wyobrażacie
Totalny koniec eldorado na rynku stolarzy
Ludzie kupują sklejki z Ikea za 1000zł zamiast płacić stolarzowi 5000zł za 3-4 godziny roboty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Wyobrażacie
źródło: STOLARZ
Pobierz@stary_grat: takie same nie, ale ja akurat nigdy tej masturabacji pojac nie moglem, sam w zyciu bym nie zaplacil kilka razy wiecej za kraftowa szafke jak ta z marketu zachowuje sie tak samo.
kazdy deal jaki musze robic z mariuszami juz mnie w-----a i unikam tego jak ognia
a j----a szafka? kupujac w markecie bedzie taniej i mam lata gwarancji, a mariuszek to zwykle jest do bramy i sie nie
kazdy deal jaki musze robic z mariuszami juz mnie w-----a i unikam tego jak ognia
a j----a szafka? kupujac w markecie bedzie taniej i mam lata gwarancji, a mariuszek to zwykle jest do bramy i sie nie
- 5
@katopa: to zalezy jaki stolarz, bo jak ci robi meble z drewna to jakośc będzie lepsza niż z IKEA
problem w tym że w IKEA masz szafę sklejkę z MDF za 1000zł z gwarancją
A obecni "stolarze" robią taką samą szafkę z MDF za 5000zł bez gwarancji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
problem w tym że w IKEA masz szafę sklejkę z MDF za 1000zł z gwarancją
A obecni "stolarze" robią taką samą szafkę z MDF za 5000zł bez gwarancji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#programowanie #programista15k #pasjonat15k #it #pracait #sztucznainteligencja #chatgpt
Stosujecie jakieś sztuczki, żeby korzystać z llmów w pracy, gdy firma nie wyraża na nie zgody i są zablokowane? Remote wiadomo. Ale w biurze. Ja mam tak, że mam tych llmów juz do porzygu, ale słyszałem parę anegdot.
Np. na rozmowie sprzedażowej klient mówił, że jakość pracy juniorów po pandemii tak
Stosujecie jakieś sztuczki, żeby korzystać z llmów w pracy, gdy firma nie wyraża na nie zgody i są zablokowane? Remote wiadomo. Ale w biurze. Ja mam tak, że mam tych llmów juz do porzygu, ale słyszałem parę anegdot.
Np. na rozmowie sprzedażowej klient mówił, że jakość pracy juniorów po pandemii tak
@JamesJoyce: Ja tam często korzystam z chataGPT nie podając mu kodu, tylko opisując problem, np z jakąś konfiguracją Kafki itp. W ten sposób nie wysyłam żadnych wrażliwych danych.
konto usunięte via Wykop
- 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 0
@Krzewiciel_prawdy: stawki są w ogłoszeniach, ludzi jest więcej wolnych skoro masz na ofertę 200 CV po jednym dniu. Lektura linkedin nie pozostawia złudzeń.
- 0
bardziej nie lubie pracowac z
- pasjonatami 42.4% (56)
- hindusami 57.6% (76)
źródło: temp_file1568786889922270395
Pobierz@120_Dni_Sodomy: Siedzenie w ciepłym biurze albo w domu kontra fizyczny z-------l na magazynie. No przecież to to samo. xD
Jak jest tak źle w IT to idźcie na magazyn, przecież nie ma ludzi do pracy. Ciekawe czemu tego nie robicie.
Jak jest tak źle w IT to idźcie na magazyn, przecież nie ma ludzi do pracy. Ciekawe czemu tego nie robicie.
@120_Dni_Sodomy: a oni co zrobili ? mają już toalety czy dalej sr..ją na ulicy ?
























