Czasem oglądam te filmiki polskie drogi, stop cham itp i jednego nie czaje.
Dużo osób zamiast k---a wykonać manewr, żeby nie p-----------ć to wolą trąbić i p-------ć XD
Pierwsze co to powinien zadziałać instynkt, ominięcia żeby nie było kolizji, lub zwolnić, to nieee, lepiej skupić się na naciskanie trąbienia i z impetem p-------ć, żeby fajny filmik był? XD

#polskiedrogi #samochody #prawojazdy
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"OP się włączał do ruchu z podporządkowanej" xD
"włącza się do ruchu z pasa rozbiegowego". xDD

Oto kilka zdań, które mogą odmienić życie niektórych specjalistów z zakresu ruchu drogowego:

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się czy mógłbym się już zapisać na egzamin praktykę (A2) po zdanej teorii i rozpoczęciu jazd, ponieważ terminy to ok 1 msc a podobno zaraz mają WORD'y dla kategorii A/A2/A1.
Ktoś pomoże?
#prawojazdy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam takie pytanie, na rysunku polonez jedzie niezgodnie z powszechnie przyjętą konwencją poruszania się po rondzie wewnętrznym pasem, a niebieski maluch chce wjechać na wewnętrzny pas, ale nie spojrzał w prawą stronę, a wjechał czerwonemu w bok. czy w tej sytuacji niebieski wymusił pierwszeństwo na czerwonym (bo czerwony już się znajdował na rondzie) i kto jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku w tej sytuacji?
#prawojazdy #polskiedrogi #prawo
SmacznyPies - mam takie pytanie, na rysunku polonez jedzie niezgodnie z powszechnie p...

źródło: comment_1633620310B3qUV8wW3CBNXyuNZy9lf0.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj wymusiłem pierszeństwo, zastanawiam się czy gdyby doszło do wypadku byłaby to moja wina czy wspólna.
Otóż, kierowałem zielonym pojazdem, zatrzymałem się na strzałkach i zauważyłem że żółte auto skręca w lewo, zakręt ostry więc pewnie zatrzyma ruch, a ja w tym czasie pojadę. Ruszyłem, przejechałem 2 metry i ostro zahamowałem, zatrzymując się przed drogą. Otóż czerwony, objechał żółtego, trochę jadąc po przystanku, trochę po piasku z pełną prędkością, po czym jak
Hakunamatata57 - Dzisiaj wymusiłem pierszeństwo, zastanawiam się czy gdyby doszło do ...

źródło: comment_1633611135Rh1SUTTzyqB1agp3ZDD2kK.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Dostałem pismo od #gitd, jest to mój pierwszy w życiu #mandat i z rozpędu za szybko chciałem go wypełnić i popełniłem błąd wypisując oświadczenie nr.1 razem z oświadczeniem nr.2 i nie wiem co teraz zrobić, czy przekreślić czy może mogę wydrukować nowy wniosek? A może do nich zadzwonić i spytać? #prawojazdy #przepisydrogowe #fotoradar

Zdjęcie poglądowe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dostałem pismo od #gitd, jest to mó...

źródło: comment_1633589063LYCuj9z7mdDHGijR7Orv8p.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: to nie zadziała, bo to jest z indywidualnym numerem sprawy:)

mailia wysłałem na canard@gitd.gov.pl w treści" Dzień dobry, otrzymałem oświadczenie do wypełnienia, jednak formularz, który powinienem do Państwa odesłać uległ zniszczeniu. Gdzie mogę dostać nowy? Znak pisma: CAN XXXXXXXXXXXX z poważaniem,

Tydzień później otrzymałem oświadcznie z moim numerem.
  • Odpowiedz
Dziś na parkingu w galerii ktoś stuknął mi auto i zostawił informacje kontaktowe za wycieraczką. Dogadałem się z gościem, piszę mu (po kontakcie z ubezpieczalnią, bo sprawę będę załatwiał przez ubezpieczalnię), że potrzebne mi oświadczenie sprawcy kolizji drogowej, a on mi odpisuje, że "parkingowej są inne przepisy".
Gość wygląda na cwaniaka, a dla mnie to pierwsza taka sytuacja, nie wiem, o co mu chodzi, ale pisze, że "spisze ugodę". Na co powinienem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CKNorek: Miałem podobnie, z tym że zamiast takiego kręcącego cwaniaka trafiłem na babkę która po podaniu kosztorysu przestała odpisywać na wiadomości. Po prostu, bierzesz dowody i idziesz na policję. Panowie ustalą jego dane i oprócz tego skierują sprawę do sądu. Nie ma co odpuszczać tego typu cwaniakom.

  • Odpowiedz
Bierz najtańszą i sam się doszkalaj z filmików na YT.

@prop: @peanut_whu: absolutnie nie bierz najtańszej. Ja uczyłem się 20h i oblałem, po czym inny gość w 1,5h nauczył mnie praktycznie wszystkiego od nowa i egzamin był prosty.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mireczki mam pytanie do osób, które dostały kiedyś mandat karny. Chodzi mi o taką sytuację - dostałem mandat za przekroczenie prędkości i 4 pkt. karne, postanowiłem pójść na kurs, żeby je zredukować i teraz moje pytanie brzmi - czy jeżeli zatrzyma mnie do kontroli policjant, to czy będzie on wiedział o tym wykroczeniu? Gdy na koncie będę miał 0 punktów karnych? Czy być może nie będzie tego w ogóle
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach