Jakim cudem niebieski, skoro zmienia pas ruchu ze swojego na zielony? Rondo to jest prosta droga ze skrętami wyłącznie w prawo. Tylko, że wygięta w kółko. Poruszający się pasem środkowym, żeby skręcić w prawo musi upewnić się, że może bezpiecznie zmienić pas ruchu/przeciąć go tak, by zielonemu nie wycedzić.
  • Odpowiedz
@91mleko: p------e rondo, ale pierwszeństwo niebieskiego jest bezapelacyjne. Niebieski inaczej jechać nie może, a zielony wjeżdza na skrzyżowanie gdzie ma wyraźne ustąp pierwszeństwa
  • Odpowiedz
#zalesie #bekazpodludzi #motoryzacja #prawojazdy
Nic mnie tak nie wnerwia, jak widzę babę w nowej audicy, bmw i ma telefon przy uchu.

To mój 11 letni leon ma zestaw głośnomówiący, który automatycznie mi się łączy z telefon jak tylko odpalę silnik.
I mogę odbierać połączenia na kierownicy, a jak ktoś zadzwoni to jego głos leci z radia.

A najlepsze są takie, że nie potrafią trzymać
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to puszczają rękę z kierownicy i zmieniają bieg lewą ręką.


@kodecss: abstrahuję od debili gadających przez telefon w czasie jazdy

Ale większość aut wyższej klasy, szczególnie wyższe serie nie ma w ogóle już manuali

Takiej nowej 5er chyba w ogóle nie kupisz z manualem (i bardzo dobrze)
  • Odpowiedz
  • 1
Zgodnie z ustawą na ubezpieczeniu majątkowym nie można się wzbogacić więc nie dostaniesz podwójnego odszkodowania. Ubezpieczyciele mogą dogadać się między sobą, ale muszą wiedzieć, że taka sytuacja miała miejsce. Chociaż jak będziesz miał 2 szkody na tym samym elemencie i będziesz miał tylko oświadczenia to na bank będą podejrzewać wyłudzenie. Więc zawsze lepiej dzwonić po policję.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: to zależy, generalnie jedno, ale zostaje pytanie czy to na pewno to samo identyczne uszkodzenie, bo np. uszkodzenie 1 mogło powodować tylko dajmy na to pomalowanie zderzaka za 300 zł, a drugie już wymianę całego zderzaka.
  • Odpowiedz
mirki jak to jest z tym pierwszeństwem na pasach np. w tej sytuacji: cinquecento w gazie ma zielone kolizyjne i skręca w prawo, a na przejściu powiedzmy zamiast pieszego jedzie rowerzysta, problem w tym, że on ma czerwone. jeżeli kierowca cinkocienko przyśpieszy i wjedzie w rowerzystę, to kto będzie winny? rowerzysta bo wszedł na pasy na czerwonym, czy kierowca bo miał kolizyjne?
#prawojazdy #prawo #polskiedrogi #
SmacznyPies - mirki jak to jest z tym pierwszeństwem na pasach np. w tej sytuacji: ci...

źródło: comment_1633861919b4bLYyxNfbfTBeRUjfIPfd.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hey Mirki, przychodzę do was z zagadką.

Przedstawiam wam dwie wersje skrzyżowania, które pokonuję jakieś 10 razy każdego dnia.
U góry wersja, która panowała od zarania dziejów, niżej stan aktualny, po dodaniu kilka lat temu dodatkowych znaków.

Ogólnie panujący w obu wersjach status quo jest taki, że to auto zielone ma pierwszeństwo.
Paranoija - Hey Mirki, przychodzę do was z zagadką.

Przedstawiam wam dwie wersje s...

źródło: comment_1633804596aBPXjYfsHusUP4bs4Le2KA.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo?

  • Zielony w obu przypadkach 12.8% (5)
  • Niebieski w obu przypadkach 84.6% (33)
  • Kiedyś zielony teraz niebieski 2.6% (1)
  • Kiedyś niebieski teraz zielony 0% (0)

Oddanych głosów: 39

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumpa_bobi a jednak nie
Znak ostrzega jadących jezdnią jednokierunkową przed miejscem, w którym rozpoczyna się ruch dwukierunkowy. Stosowany w sytuacji, gdy:

- dwie jezdnie jednokierunkowe łączą się w jedną jezdnię dwukierunkową,

- przy wprowadzeniu ruchu w przeciwnym kierunku na jezdnię mającą dotychczas ruch jednokierunkowy.
  • Odpowiedz
Jak mnie irytują te niektóre pytania o jakieś czterokołowce pedalskie to powinna być osobna kategoria, ja chce samochodzikiem se jeździć, a nie jakimś gównem dla dzieciaczków i niszczyć ściółke leśną, albo jakieś pytania jak bym przewoził gówniaka, no na litość boską ja jestem #childfree a czyjegoś napewno nie wpuszczę, bo zaraz by mi golfika pobrudził i by beczał, a po za tym na 100% bedę miał fotelik bez posiadania gówniaka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanBober:
Aaa teraz kumam xD
Prawo jazdy generalnie jest uniwersalne i pozwala również jeździć np. ciągnikiem rolniczym po publicznych drogach, czy też właśnie quadem więc testy muszą dotyczyć również zagadnień z nimi związanych, bo nikt tego nie wie z którego aspektu prawka zamierzasz korzystać ¯\(ツ)_/¯
IMO to pewnie połowa albo więcej tych pytań to są bzdury dla 99% kierowców do niczego nie potrzebnych, ale wprowadzono to po to by
  • Odpowiedz
czy jak mam prawko do odebrania w urzedzie ale go nie odebralem to moge juz jezdzic? jestem juz w bazie kierowcow w razie kontroli?
#prawojazdy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jadę sobie spokojnie na egzaminie praktycznym na prawo jazdy (jakieś 10 min od wyjechania z placu) i nagle ktoś mi mignął długimi. Pierw pomyślałem, że jakaś policja stoi czy coś i się zorientowałem, że przez ten cały czas jechałem bez świateł XD Po cichu je włączyłem i normalnie jechałem aż do końca zdanego egzaminu. Egzaminator na końcu nic nie powiedział. Mógł mnie oblać za takie coś, albo nie zauważyć?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
@grzegorzx86: @evilonep: @evilonep: Z początku też tak na niego patrzyłem. Z biegiem czasu jak sam zacząłem jeździć na rowerze za żalem zauważać, iż gość ma w stu procentach rację i należy tępić wszelkie przejawy głupoty kierowców.
  • Odpowiedz