Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #prawojazdy #przepisydrogowe
Zapraszam do dyskusji jak prawidłowo sygnalizować wjazd z ulicy Powstańców Śląskich w ulice Gliwicką na północ (tak jak auto street view). Na Powstańców znak ustąp pierwszeństwa oraz zakaz skrętu w lewo. Oby dwie drogi są dwukierunkowe. Jako, że jezdze tam co dzień to obserwuje jak przy malym zatorze tam kilka aut włącza lewy kierunek (traktują jak pas rozboegowy) następni prawy, a jeszcze inni walą bez kierunku bo nie wiedzą, a wszyscy jadą w jedną strone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ka90 - #polskiedrogi #prawojazdy #przepisydrogowe
Zapraszam do dyskusji jak prawidło...

źródło: comment_16573861330dOZnKIxLTEs1s5pFZi558.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ka90: Mamy bardzo podobne miejsce w default city, tylko u nas nie ma przerywanej, i chyba zdecydowana większość wrzuca lewy kierunek. Dla mnie to jest spoko, bo gdybym akurat przeglądał wypok, to mam dodatkowy bodziec mówiący mi, że ktoś chce tam wbić na mój pas i nie ma żadnych wątpliwości, że może chodzić o jakieś skręcenie w lewo. Jak ktoś miałby tam wrzucać kierunek w prawo, to równie dobrze może go
Rabe - @Ka90: Mamy bardzo podobne miejsce w default city, tylko u nas nie ma przerywa...

źródło: comment_16573886033mt2OhMOYhUlYwFs5AzX5B.jpg

Pobierz
Osobiście też daje w prawo, tym bardziej, że jest zakaz skrętu w lewo, a ludzi walą lewy jadąc jakby nie było w prawo. Niestety jak tak jeżdze to 60-70% osób daje w lewo, reszta w prawo i bez.