@423frewq4f23 rynek pracownika to chyba w wymysłach wykopków jest jak już w powiatowym to ciężko się do kołchozu dostać bo obstawili imigrantami których mogą traktować jeszcze gorzej niż Polaków
  • Odpowiedz
niby mógłbym dojeżdżać ale godzinę pociągiem to trochę długo w jedno stronę


@Anonek463: jak masz dobry dojazd pociągiem i dużo połączeń to 1h jest świetną opcją. Niektórzy jadac z jednej strony krakowa na druga do pracy tyle potrafią jechac jak trafia w złą godzine xD Sam dojezdzalem +- 40 minut w niektorych godzinach, a teoretycznie wcale daleko nie miałem.

W pociągu zawsze możesz cos robić. Inaczej trochę jak samochodem dojezdzać
  • Odpowiedz
✨️ Jakie zawody dla 35+ po wypaleniu w branży kreatywnej?
Niedawno straciłem pracę w #gamedev, który żywił mnie przez wiele lat. Wylądowałem na bruku ze sporym doświadczeniem w designie. Teoretycznie jestem w stanie znaleźć jakąś pracę. Zdarzają się oferty tu i tam, chociaż słyszę od znajomych, że takiej ilości CV na miejsce w tej branży jeszcze nie widzieli i ludzie rekrutujący do zespołów robią się teraz arcywybrydeni. Szanse więc
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim:
Ja się osobiście coraz bardziej zastanawiam czy nie zostać jakimś barberem. W dużym mieście ciężko jest znaleźć termin nawet na parę dni do przodu, więc popyt wydaje się ogromny. Ogólnie na usługach beauty stawki są absurdalne jak na ilość nauki do przyswojenia.
To co mnie blokuje to raczej przeciętne zdolności manualne i chorobliwy perfekcjonizm - połączenie, które przy włosach może się nie sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Dlaczego mielona jest dziś bzdura że papierek ze studiów nic nie znaczy i nie gwarantuje pracy?

Jeżeli ktoś chce pracować w korpo i mieć własnego boxa i w miarę spokojną pracę czy inne stanowisko kierownicze studia nawet gowniane to must huve

W korpo bez studiów nie awansujesz wyżej niż stanowiska robotnicze nieważne jakbyś nie był zajebisty i długo nie pracował w tej firmie.

Oczywiście
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Herato: Bo on nic nie znaczy i nie gwarantuje pracy - to jest prawda. Co innego, że chcąc pracować w korpo/banku czy w jakiekolwiek sensownej organizacji - studia musisz mieć. Nieważne jakie, jakiekolwiek wystarczą. Ale być muszą. Nie oznacza to, że jak masz papier to masz pracę. To tylko oznacza, że bez papieru takiej pracy na bank nie dostaniesz. No, chyba że jesteś na B2B, wtedy to wszyscy mają zwyczajnie
  • Odpowiedz
@Herato: bo ludzie w większości to durnie, którzy widzą świat w biało-czarnych kolorach. Pracy nie gwarantuje, ale oczywiście coś znaczy.
  • Odpowiedz
@Bipolar- No i wychodki mają mieszane uczucia... Z jednej strony połowa tutejszych kretynów postuluje otwieranie kolejnych guwnouczelni medycznych bez jakiejkolwiek akredytacji i zalewanie rynku pracy pseudolekarzami. Z drugiej strony to nienawidzą imigrantów...
  • Odpowiedz
@Bipolar-: mnie leczyli lekarze polscy po dobrej szkole medycznej i jedna lekarka nie przychodziła do mnie wcale, w ogóle w dupie miała swoich pacjentów a druga na te że miałem lęki powiedziała że trzeba przestać się bać i dopiero po 3 dniach proszenia o przeciw lękowe je wreszcie wypisała....
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w tym kraju ma być dobrze, jak młody który robi 2 miesiące bierze tyle samo co ja po 12 latach roboty, a jeszcze nic nie potrafi sam zrobić. Rozumiem że nie płacą podatku do 26 roku życia, ale inny przypadek jak skończył 26 lat dostał stawkę brutto większa niż ja żeby tylko się nie zwolnił....

#zalesie #pracbaza #korposwiat #januszex #praca #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chromebook #laptopy #notebook #praca

Hej, pytanie mam. Czy jakis tani chromebook np do 400 zł nada się do pracy. Jak pisanie tekstów, odpisywanie na e-maile, jakieś korespondencję? Nie chodzi mi o jakieś granie, oglądanie. Potrzebuje tylko do tego co wyżej. Nie znam się na tym więc proszę o pomoc. Ah i nie chce żeby to był jakiś tablet.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacekparowka: Człowiek mądry i konsekwentny zamiast tracić energię na nienawiść wykorzysta te zasoby aby znaleźć rozwiązanie swojego największego życiowego problemu.

To, że dzisiaj pracujesz na etacie nie oznacza, że tak będzie za 5 lat, ale tylko pod warunkiem, że będziesz skupiony na rozwiązaniu problemu a nie na jego istnieniu.

To tak jakbyś miał kamień w bucie i całe życie chodził i p-------ł wszystkim dookoła jak poszkodowany jesteś. Ogarnij się i
  • Odpowiedz
✨️ Jak radzić sobie z ignorowaniem w pracy?
Pytanie do "normików": co byście zrobili w moich sytuacjach życiowych, które mi się przydarzyły i moim zdaniem były dziwne.

Kiedyś, gdy zaczynałem swoją pierwszą pracę, były tam dwie zmiany. Z ludźmi z mojej zmiany miałem bardzo dobry kontakt, normalnie rozmawialiśmy. Zauważyłem jednak, że gdy przychodziła druga zmiana, wszyscy się z nimi witają. Postanowiłem więc też tak robić.
Podchodzę do pierwszej osoby, mówię „dzień dobry” i wyciągam
mirko_anonim - ✨️ Jak radzić sobie z ignorowaniem w pracy? Ⓘ
Pytanie do "normików": c...

źródło: duch-41-cm-b-iext137846582

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): Napisałeś, że

a nie z tego co jakiś random zrobił, że mi nie podał ręki czy coś - to świadczy bardziej o nim nie o mnie


Ja mam inne przemyślenia na ten temat, z własnego doświadczenia.
Ludzie postrzegają cię i traktują zgodnie z opinią, jaką mają na Twój temat – nieważne, czy jest ona
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale ty nie piszesz o jakichś faktycznych szkodach których doznałeś

To jakbyś dostał wyrok śmierci i umarł, a był niewinny

to nie jest wyrok śmierci że ktoś ci nie podał ręki, co tu powównywać

masz pracę, na swojej zmianie masz fajnych ludzi, na drugiej zmianie są niefajni, zamiast próbować się przypodobać żeby wszyscy cię lubili i się z nimi witać, wystarczy może powiedzieć "cześć" i iść do domu po
  • Odpowiedz
Kogoś w #korposwiat chyba główka rozbolała myśląc, że będę pracował z biura do 16 i potem łączył się na Calle o 18, w zasadzie w du*ie mam pracę, robię swojej minimum i nara. Choć tego minimum nie można nazwać bo obowiązków jak 3 stanowiska, ale robię w żółwim tempie

#korposwiat #pracbaza #praca #niewolnictwo #stanumyslu #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jiddlo: Przeprowadziłam się, niestety za daleko miałam? Niestety babcia/dziadek zachorował musiałem byc bliżej przy nich, nie żałuję bo wyzdrowieli przez to.

Mogę jeszcze 100x powodów jak chcesz xD
  • Odpowiedz