#morawiecki #podatki #bekazpisu #polska
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
#morawiecki #podatki #bekazpisu #polska
8
PIT 12% - Nowa stawka od 1 lipca 2022

Stało się. W trakcie roku podatkowego rząd obniżył stawkę podatku. 24 marca rząd zaproponował zmiany w funkcjonującym od niedawna Polskim Ładzie. Obniżono stawkę PIT w I progu podatkowym między innymi dla etatowców, umów cywilnoprawnych czy emerytów.
z- 10
- #
- #
- #
- #
1285
InPost największym płatnikiem podatków w Polsce spośród firm logistycznych

W 2020 roku InPost zapłacił więcej podatku dochodowego CIT do polskiego budżetu niż wszystkie firmy kurierskie z TOP 5 zagranicznych razem wzięte. InPost zasilił w 2021 roku polski budżet kwotą ponad 510 mln zł z tytułu podatków. W ostatnich czterech latach spółka wpłaciła do budżetu blisko 1 mld zł
z- 112
- #
- #
- #
- #
- #
- #
42
"Przyjazne podatki to podatki niskie, proste i sprawiedliwe.

Dlatego Polacy w tych niestabilnych czasach mogą mieć oparcie w państwie." - Mateusz Morawiecki Co by nie mówić, rządzą nami niezłe śmieszki ;-)
z- 23
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1
Ulga IP a wpłaty na IKZE. Czy można łączyć te ulgi?

Pytanie: W 2021 r. dokonywałem wpłat na IKZE. Chciałbym odliczyć te wpłaty w zeznaniu rocznym. Jednocześnie stosuję ulgę IP Box w związku z tym, że w ramach mojej działalności wytwarzam innowacyjne oprogramowanie. Jestem na podatku liniowym. Czy połączenie obu tych ulg jest możliwe?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Rozliczenia wykonane w kolejny weekend przy potrzebie zapłaty podatku mogą być problematycznie, ponieważ przelewy tradycyjne nie dotrą do US przed końcem kwietnia a dopiero w maju.
Są też brokerzy, u których generowanie raportów trwa nawet 1-2 dni co może być niemiłą niespodzianą np. w przyszły piątek.
Jest nas tylko dwoje więc nasze "moce przerobowe" w odpowiadaniu na wasze pytania, prośby o pomoc są ograniczone. Dlatego też prawdopodobnie w przyszły weekend będziemy zawaleni mailami i możemy nie być w stanie pomóc wszystkim. Już i tak biorę urlop na piątek z pracy z tego powodu :D
źródło: comment_1650706615BMPmFKrSV7o8NRmGn0c6s5.jpg
Pobierz- 1
- 0
Do któregoś tam dnia narobiłem transkacji fiat>krypto, krypto> fiat na łącznie 47 610 EUR przychodu i 47 905 EUR kosztów (standardowo kupione na gurce i sprzedane na dołku ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Czyli koszty uzyskaniaprzychodów, które niezostały potrącone w
roku podatkowym będę miał 295 EUR.
I teraz jak wymieniłem później wszystko na USDT i
- 0
Dla krypto nie stosujemy fifo tylko koszt powstaje natychmiast. Kupując tylko np. ETH w 2021 za 5k PLN i nie robiąc nic innego mamy 5k kosztów uzyskania przychodu za krypto.
źródło: comment_1650658153iKfG2W74wwFERQMEAfMCMU.jpg
Pobierz- 1
Sugerując się https://www.eporady24.pl/lokaty_bankowe_w_belgii_a_podatek,pytania,15,190,4629.html
powiedział bym, że należy je rozliczać jak dywidendy razem z nimiw tej samej rubryce.
De facto mógłbyś dodać je z interfejsu w kalkulatorze.
Jakiś czas temu wróciłem z #emigracja i wszystko było git. Nagle pyk, przychodzi mi list P O L E C O N Y, że hoho 3 lata temu byłeś #zagranico i nie rozliczyłeś się z podatku JEB 5 TYS ZŁ XD Pytałem się ludzi to oni mówili, że nie trzeba się rozliczać - pracujesz za granicą, rozliczasz się za granicą i elo. Mogli nie wiedzieć, mogli specjalnie nie powiedzieć, no trudno.
Ale tak zacząłem się rozpytywać po znajomych to każdy ma na to wysrane xD Mam znajomego, który pracuje w #usa z zamiarem powrotu do PL. I on tak sobie podróżuje to tu, to tam, ma taką opcję, bo ma tam bliską rodzinę. I kiedyś zagadałem do niego, że kuhwa, do ciebie nic nie przyszło?
"A
#podatki #pit #gielda #urzadskarbowy
- 1
#podatki
Cześć. Jak chcesz skonsultować najlepszą formę rozliczania, zorientować się w opcjach na optymalizację chętnie pomogę. Spotkanie bez kosztów, pokaże Ci z czym mógłbym pomóc. O podatkach pisałem dużo wpisów 2/3 miesiące temu.
10
Niższy PIT. Rząd przyjął projekt obniżający podatek dochodowy od osób...

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o PIT, który zakłada obniżenie od 1 lipca dolnej stawki tego podatku z 17 proc. do 12 proc.
z- 7
- #
- #
- #
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jak ktoś wybrał liniowy na początku roku to już w trakcie roku w nowym ładzie 2.0 nie zmieniz powrotem na skalę?
W komunikacie Ministerstwa Finansów czytamy, że wprowadzona ma być "możliwość wyboru rozliczenia na skali podatkowej przez tych przedsiębiorców, którzy na początku roku wybrali podatek liniowy lub ryczałt. Przedsiębiorcy na podatku liniowymbędą mogli się na to zdecydować ex post,czyli po zakończeniu roku podatkowego. Natomiast ryczałtowcy po zakończeniu roku lub w trakcie roku podatkowego, do 22 sierpnia 2022 r. W tym drugim przypadku będą płacić PIT na zasadach ogólnych za pół roku podatkowego".
Na początku roku wybrałem liniowy bo mi się opłacało, a teraz chciałbym wrócić i napisane, że dopiero po zakończneiu roku podatkowego. Czyli dopiero w 2023 - to przecież i tak zawsze w ten sposób działało .. xd tak jak teraz, ze do 20 lutego masz się zdecydować
- 0
I w taki sposób ten rok zostanie Ci zaliczony jako skala
@buntowniczaczupakabra: to by wychodziło, że wtedy będą co najwyżej zwrot podatku robić?.. przecież to bez sensu. Skoro się rozliczam jakbym był na liniowym to potem też będę musiał zrobić dopłatę za ZUS bo na skali jest inaczej liczony...
źródło: comment_1650635140BC5DYhQm2S13JRIZqsRoK4.jpg
Pobierz35
Polskie służby rozbiły grupę zajmującą się oszustwami podatkowymi

Mazowiecka i podlaska Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z policjantami z białostockiego Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali dziewięciu członków grupy przestępczej podejrzanych o...
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pracuje na UoP, co roku rozliczam pit i jest ok. Teraz chcialem sobie dorobić i znalazłem strone useme.com dla freelancerów. Oni oferują możliwość wystawienia umowy o dzieło za skończone zlecenie przez inną firmę, czyli tak jakby pośredniczą w całym procesie. Chodzi mi o kwestie rozliczenia potem tego na koniec roku. Powiedzmy zrobie 3 zlecenia,
- 2
Jestem turbo nieogarnięty w tych kwestiach i się zastanawiam czy jest sens sobie dorobić jak potem strace w 2 progu przez to :)
@yaszuRa: Co masz stracić niby? Pamiętaj, wchodząc w drugi próg płacisz podatek 32% ale od kwoty powyżej 120tys, kwota poniżej nadal jest liczona w pierwszym progu.
Wspierane wersje Safari to co najmniej 12.1.2+
#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #kryptowaluty
- 0
#podatki

















#podatki