Wpis z mikrobloga

#programowanie #ksiegowosc #podatki #programista15k

Witam mirki( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam takie pytanie, otóż znalazłem nową prace. I sytuacja wyglada tak że mam dwie prace na ten moment które będę ogarniał:
1. stary pracodawca zleceniówka
2. nowy pracodawca od lutego, będę zakładał jdg (b2b)

Jak to dobrze teraz ogarnąć żeby skorzystać z "ulga na start"? Bo z tego co rozumiem nie mogę przejść na b2b u starego pracodawcy, ponieważ nie będzie mi przysługiwać. Natomiast jeśli zostanę tam na zleceniu, a u nowego na b2b, to będę musiał zapłacić podatek od tej zlecenówki, jeżeli korzystam z zerowego podatku dla osób poniżej 26 roku życia?
Jest jakaś możliwość, aby skorzystać i tu z ulgi na start i żeby nie wchodzić w drugi próg na zleceniówce? No i czym najkorzystniej się rozliczać? Kosztów nie będę miał wiec wydaje mi się ryczałt okej, bo skali nie biorę pod uwage po przekroczę te 120k które tam teraz jest.
  • 7
@Papiniaus chciałem wpierw tutaj zapytac bo może ktoś miał taka sytuacje i rzuci radą, a poza tym tak mnie będzie to czekać, z tego co mi zaprzyjaźniona księgowa pisała to będę mógł korzystać z zniżki dla tych poniżej 26 roku życia, ponieważ są to dwa osobne pity 37 i 28, ale tak jak mówiłem ktoś może ogarnia temat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dqqx: czym się zajmujesz na zleceniowce? Też programowaniem? Jeśli tak, to nie możesz wystawiać rachunków z umowy zlecenia mając działalność w zakresie tym samym co zlecenie.

Druga sprawa: zlecenie NIE blokuje ulgi na start, bo masz umowę ze zleceniodawcą a nie pracodawcą.
@OsSikorskiego: dziękuje bardzo za pomoc, czyli jeszcze podsumowując, mogę skorzystać z ulgi na start, ale zerowy podatek mi przepada, nie mogę wystawić rachunku, ponieważ robie to samo na jdg, to co w takim razie musze wystawić firmie na której jestem zatrudniony na zlecenie? Fakture z vatem 23?